sebanb

Prasoowijarki

Polecane posty

sebanb    0

Witam.

Miałem okazję zobaczyć KRONE Combi Pack Combi Pack 1250 Multi Cut u znajomego. Super sprzęcik ;) Lecz cena trochę odstrasza :) Na ile ha opłaca się ją kupić i czy warto? Jakie firmy byście polecili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

Na pewno warto i się opłaca ją kupić dużym gospodarstwom które zbierają z kilkudziesięciu ha zielonkę. Prasoowijarka bardzo skraca czas zbioru zielonki i usprawnia jej konserwację nie trzeba się bać już o te kilka godz czasu w których trzeba owinąć folią bele. A ponadto przy zbiorze słomy czy siana mamy 2 bele jedna przy drugiej kolejna oszczędność czasu i pieniędzy przy dużej eksploatacji koszt zakupu szybciej się zwróci ;)


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

Mój sąsiad ma prasoowijarkę KRONE Combi Pack tylko ma za mało łąk bo tylko pewnie z 12 ha, ciąga ją McCormickiem MTX i jest z niej bardzo zadowolony


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2

Witam:) tak jest to dobry zakup tak jak kolega @lukasz20 powiedział że skraca czas owijania.Jednak jest też jedna malutka wada te bele łatwo jest uszkodzić podczas transportu chyba że wszytskie bele chcesz pozwozić w jeden brzeg łąki bo podczas załadunku i rozładunku z przyczepy nie trudno o przebicie foli wiadomo można zawsze zakleić ale to już nie to samo.


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebanb    0
Mój sąsiad ma prasoowijarkę KRONE Combi Pack tylko ma za mało łąk bo tylko pewnie z 12 ha, ciąga ją McCormickiem MTX i jest z niej bardzo zadowolony

 

Jak długo już nią pracuje? miał jakieś awarie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

kupił ją jako używano teraz zwija drugi sezon, z tego co wiem to awari nie miał


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Ja mam Krone Combi Pack 1500 V. Jest to prasa zmiennokomorowa. Ciągniemy ją Pronarem 1221A ale przekaźnik nie wytrzymuje. Niedługo będzie pracowała z DF M620. Jak jedziemy na łąkę to jest zabawa nie robota. Krone jako pierwsze wymysliło prasoowijarki. Jako jedyni zastosowali własną hydraulikę tzw. pokładową tak więc prasa nie potrzebuje oleju z ciągnika oprócz podbieracza. Wśród prasoowijarek Krone i McHalle jest najlepsze. Jak ktos chce zobaczyć moją prase to jest u mnie w galerii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

prasoowijarka to super rzecz tylko trzeba mieć spory areał rzeby się opłacało wydać sporo kasy i się zwróciło... a Krone to jednak chyba najlepsza firma jeżeli chodzi o takie rzeczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziejko    1

Ja mam welger double action, a przed zakupem oglądałem krone i nie wiem w czym może być lepsza od welgera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziejko    1

Całkiem niezły ten zestaw, tylko troche niewygodny w manewrowaniu. No i ta sipma, mam o niej kiepskie zdanie. Ale pomysł zarombisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ekspert    0

Całkiem niezły ten zestaw, tylko troche niewygodny w manewrowaniu. No i ta sipma, mam o niej kiepskie zdanie. Ale pomysł zarombisty.

zależy ile się ma kasy,

jeśli chce się zainwestować w dobry sprzęt który później można odsprzedać bez dużej utraty wartości, to wybrał bym Fusion 2.

Oglądałem gdzieś na youtube porównanie owijarek Lely, McHale, Claas i muszę przyznać że najszybciej bele wychodziły z McHale.

Pozatym jest to maszyna dużo mniejsza gabarytowo, przez co pewnie jest łatwiejsza w manewrowaniu. No ale cena 220 tysięcy musi o czymś swiadczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
remek23    0

Lely WELGER Tornado (prasa zmiennokomorowa pasowa) i Lely WELGER Dubleaction (stało komorowa walcowa) jest naprawde fajnym rozwiązaniem. Maszyny sprawdzone, szybkie i w dostępnych cenach. Pytajcie użytkowników - potwierdzą wspaniałą prace tych pras. w razie pytań piszcie na nr gg: 7778209 chętnie odpowiem na każde pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterek1979    0

McHale jak widać na talbiczce znamionowej jest między innymi produkowana na Węgrzech, Lely też tnie po kosztach a w sumie to Lely i Mchale ma polskie podzespoły, Starosielskiego. Troche za dużo to kasy kosztuje aby płacić za polskie części :). Chociaż z drugiej strony większość przekładni stosowana w maszynach Metal-Fach Sokółka też ma przekładnie Starosielskiego. :)

Edytowano przez piterek1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyJohn    246

Witam. Mam małe pytanie. Jaką polecacie praso-owijarkę na 50 ha łąk (około 3 pokosy). Warto kupić pasową? Tzn pasowa jak wiadomo lepiej zbije bale. Ma ona współpracować z DF agrotron M600 lub MF 6480. Co polecicie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian20    29

Czy ktoś ma prasoowijarkę firmy CASE lub NEW Holland? Bardzo zależy mi na opiniach o nich .

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek90    0

Witam odświezam temat.. Mianowicie mam zamiar kupic prasoowijarkę claas rollant 454 uniwrap. Pytanie odnosnie ciągnika jaki posiadam a jest nim landini legend 105 z 1997 r. Poradzi sobie on z nią na polu? Dodam że jestem świadomy ze bedzie trzeba wiekszego ciagnika poprostu jest w planach do zakupu na drugi rok a w tym musimy radzic jeszcze. Prosze o rady byc może podpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z jakim wyposażeniem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj