Wojtek026

Stihl MS 261 vs Husqvarna 450 e serie

Polecane posty

Wojtek026    76

http://www.stihl.pl/Produkty-STIHL/pilarki-lancuchowe/pilarki-spalinowe-dla-lesnictwa/21771-130/pilarka-ms-261.aspx

http://www.husqvarna.com/pl/produkty/pilarki/450/967187835/

 

którą piłę byście wybrali, czy warto dopłacić do profesjonalnego stihla czy huskwarna z tym belzkluczowym napinaniem łańcucha to dobre rozwiązanie, stihl fajniejszy ale 900zł zdroższy masa pił  taka sama, moc stihla 4,1km huskwarny mniejsza ogólnie pytanie dotyczy jak technicznie sprawdzają się  te huskwarny z serii farmerskiej, chodzi mi o awaryjność i słaby punkt huskwarny czyli smarowanie łańcucha bo w huskwarnach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

a o co chodzi z tym elektronicznym zapłonem w piłach w czym to pomaga czy tylko w rozruchu czy z takim zapłonem spaliny są czystsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laakiluk    2

podpowiem Ci że mimo iż mam husqvarne 440e to bym jej więcej nie kupił. ponieważ o ile praca ta pilarka to przyjemność o tyle jak coś się zepsuje to ceny kosmiczne np pompka oleju chińska 40 zł uszczelniacze na wał po 20 zl części strasznie drogie a obudowa silnika cała z plastiku dlatego też jest lekka coś za coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Do Stihla jeszcze droższe, no może porównywalne  :ph34r:  

Już lepiej rozejrzeć się za konkurencyjnymi, mniej rozreklamowanymi firmami, a jakościowo nie gorszymi. 

Edytowano przez romek6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec1997    30

Do każdej firmowej piły są drogie części czy to do sthila czy husqvarny.Ja mam husqvarne 345 ma już chyba 12 lat albo i więcej i złego słowa powiedzieć na nią nie mogę,chodzi bez zarzutu,Dobre piły spalinowe ma jeszcze Makita i Dolmar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    585

Kidyś miałem HQ345 i była to naprawdę udana pilarka . Obecnie mam HQ450 mam ją kilka lat .Plusy: pompka paliwa, wskaźnik paliwa . Minusy :napinanie łańcucha - za pomocą krótkiej dźwigni trudno odkręcić i dobrze docisnąć , z kolei słabe dociśnięcie prowadnicy powoduje częste luzowanie się łańcucha , rozwiazanie z dwoma śrubami w starszych modelach było lepsze.Ogólna ocena pozytywna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandg    21

Nie ma co porównywać pił co były kupione 10 lat temu i dawniej. U mnie w firmie mamy stihla i muszę powiedzieć że niewypał totalny. Była już 3 razy w serwisie na gwarancji bo a to wał się rozpadł a to łożyska a to się zatarła i to tak sama z siebie. Mamy Husqwarne i chodzi jak żyleta żadnych awarii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Bierz tą, bierz tamtą, a zapytał się ktoś ile i co on tym będzie robił? 2x do roku i cięcia gałęzi to najtańsza posłuży na długie lata, Stihl 260 to jedna z najpopularniejszych pił na świecie, 261 jest bliźniaczą konstrukcją. Argument że ceny części drogie, akurat tu każda marka ma podobne, o ile do S i H wszystko kupisz o tyle z innymi może być różnie. Fakt jest taki że stare były lepsze i nie ma co się rozwodzić, obecnie są jakie są ale nie znaczy że po roku czy dwóch, profesjonalno-podobna piła się rozleci. 

Kup jaką chcesz, popatrz jeszcze na swoje potrzeby bo może okazać się że wystarczy tańsza na plastikowym kraterze np. MS 291.

Co do napinacza łańcucha - każda dodatkowa rzecz może się zepsuć, prostota jest najważniejsza, zwykły napinacz w Stihlu jest wystarczający (przynajmniej dla amatora ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

użytkownik stihla poleci ci stihla husqvarny husqvarne , ja przepracowałem już z 5 piłami to wiem raczej co  lepsze .  najlepsze z nich to według mnie partner i stihl miałem 2 husqvarny stale problemu z gaznikiem już nie wspomne że zapalanie nawet po wymianie gaźnika to jakaś porażka w zimę , pali ona jak diesel ogólnie husqvarna ma mniejsze obroty od stihla . Stihl ma większe obroty lecz mniejsze wykorzystanie mocy  . Partner była to dosyć masywna piła ogólnie pracowała bez zarzutu lecz przyszła era żeby założyć prowadnice <50 i obie musiałem odsprzedać b o miała jedna 3 a druga coś koło 3.2 km czy coś takiego . Dlatego wybór według mnie najlepszy to teraz stihl bo partnera już nie produkują 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

tak jak kolega pisze wyżej, te co mają 20 lat to będą jeszcze chodzić a nowe to już niestety produkt doprecyzowany przez inżynierów, tak aby nie był wieczny.

Ja też miałem dylemat miedzy S i H i wybrałem H 450e  tylko dlatego bo była w promocji no i kolor mi się bardziej podobał. Gdyby był S w promocji zapewne brałbym jego. Ale mogę powiedzieć tyle, że jak nie będziesz ciąć nią zawodową to odpuść sobie profesjonalne piły. Weź pod uwagę też masę, moja waży chyba 5,1 lub 5,6 kg i jest w sam raz. Wujek wziął S ale modelu nie pamiętam, mocniejsza ale ciężka i okazała się trochę za ciężka. 

Doradzali mi też piłt ECHO i Shindaiwa też dobre sprzęty (dobre opinie są tutaj na forum o nich) ale poczytaj na forum pilarzy to dowiesz się o oszukanej mocy. Myślałem o ECHO CS450 gdzie polski importer podaje chyba 3,3KM a już na japońskiej czy usa stronie jest 2,6KM. I nie wiem czy to inna norma pomiaru mocy czy co ale to spora różnica w mocy ;) Być może moja 450e w porównaniu do echo wyjdzie tak samo ale nie spodobała mi się ta rozbieżność. 

 

Chyba, że nie masz co z pieniędzmi zrobić to kupuj profesjonalną :D Ja miałem inne wydatki i nie mogłem szaleć z piła skoro ona 95% dni w roku leży na regale, przynajmniej u mnie.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samtech84    101

Mam Stihla 023 i Husqvarnę 45. Husqvarna ma kozacki dźwięk silnika i idzie jak przecinak :P ale jak coś się spierdzieli to części dużo droższe od Stihla, przynajmniej u mnie w okolicy.

Edytowano przez samtech84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Jak masz kupić Stihl 261 to szukaj używki 260 lub 026 piły nie zawodne a części można szukać na internecie i są kupę tańsze niż do Husqvarna bo od czasu do czasu zajmuję się remontami pił a sam posiadam 023 z 95 roku i 180 2002 roku i tylko łańcuchy i prowadnice sprzęgła i zębatki pływające  zmieniam a spale koło 50 litrów paliwa na rok sobie plus zarobki zimą.261 to już chińczyki i nie to co stare maszyny bo rozmawiając ze znajomym z serwisu że dużo pił które posiadają 1 na końcu wraca na naprawy gwarancyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec1997    30

Będziesz zadowolony,jak będziesz dbał stosował dobre oleje,robił regularnie przeglądy(czyszczenie filtra powietrza i paliwa)to napewno Ci długo posłuży .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1947

028 stary Stihl jest niezawodny i w miarę uniwersalny.
Są jeszcze inne marki - nie zastanawiałeś się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

nie brałem pod uwagę innych marek bo oszukane konie, piły niskoobrotowe nie mają takiego jadu jak stihl i huskwarna, poza tym to zakup na długie lata więc nie będę za kilkaset pln pluł sobie w brodę po co ja to kupowałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj