Sneick

Nie działa klimatyzacja case 885xl

Polecane posty

Sneick    0

Witam. Otóż w moim ciagniku w ogóle nie włącza się klimatyzacja. Po przekręceniu pokrętła nie święci się kontrolka, nie załącza się ani nic. Jest tam pomieszania elektryka dlatego prosiłbym o jakiś schemat termostatu, załączania itp. Drugim problemem jest dmuchawa. Po prostu się skończyła, tzn ona nie jest na łożyskach tylko na jakiś kamieniach a jeden się wytarł i teraz się tłucze.. I czy da się je jakoś wymienić czy trzeba nową? Nie piszę tu o takiej za 1000 zł tylko o jakiejś używanej od samochodu bo wydaję mi się po zdjęciach że od bmw e36 lub e46 jest taka sama, a można taką używaną wyrwać nawet za pół stówy. Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

Jeżeli chodzi o klime sprawdzałeś czy wewnarz układu jest czynnik? Czy po właczeniu klimy na zaciskach zasilania sprezarki pojawia sie napiecie? W układzie zazwyczaj sa dwa czujniki jeden na wysokim i jeden na niskim cisnieniu + termostat z kapilara ktory zapobiega zamarzaniu wymiennika. Sprawdź po pierwsze czynnik, potem jezeli dalej nie bedzie działac sprawdż rezystancje cewki załaczajacej sprezarke (powinna wynosic kilka OHM) dalej mozna sprawdzic czujniki mostkując je.

Jezeli chodzi o wentylator szukaj zamiennika. Ja miałem podobnie tyle ze w moim przypadku łożyska były całe a posypały sie komutatory na wirnikach. Te udało mi sie znaleźć za kilka złotych i wymienic, w przypadku lozysk bedzie gorzej. Pasuja prawdopodobnie dmuchawy od ciezarowek tylko zwróc uwage ze wiekszosc bedzie na 24V


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sneick    0

Jutro wszystko sprawdzę i dam znać. Czynnika nie ma na pewno bo był rozpoławiany o brak półbiegów i sprzęgło, a na razie wymieniłem węże i chcę zrobić elektrykę od klimy żeby podjechć do serwisu i nabili ją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez messot
      Witam
      Pacjent bliźniaczo podobny do case mx 
      Przy zmianie z 3 na 4 połbiegu delikatnie przydusza silnik i tak samo z 2 na 1
      z 1na 2 ok 
      Z 2 na 3 ok
      Z 3 na 2 ok
      Ciśnienia posprawdzane po 19 na każdym połbiegu
      Cewki podmienione z innego ciągnika 
      Obserwacje przy zmianie z 2 na 1 na drugim koszu ciśnienie spada do ok 15b na ułamek sekundy i dopiero spada liniowo
      Na pierwszym koszu narasta liniowo 
    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez agromichu
      Gdzie znajduje się pompa hydrauliczna w case 4220? Czy rozdzielacz może przepuszczać olej przez gniazdo? Mam problem z rosiewaczem amazone z hydraulicznymi zasuwami, które się same otwierają na rozgrzanym oleju i czasem jest problem z dźwigniami rozdzialacza ponieważ na rozgrzanym oleju jest problem z otwieraniem i zamykaniem zasów. Tak jakby fiksował rozdzielacz. Proszę o pomoc.
    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez dawid9721
      witam panowie pytanie w pewnym sensie banalne ale jak sprawdzacie poziom oleju w swoich casach posiadam 745xl i bagnet jest rozkręcany ile obrotów robicie przy odkręcaniu żeby zmierzyć dobrze poziom oleju
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj