Wojtek026

Silnik 3P z wózka widłowego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Wojtek026    76

Czy ktoś miał do czynienia z silnikami z wuzków widłowych czy warto takie coś kupić za około 2,5 tyś czy faktycznie ten silnik będzie w niezłym stanie bo napedy hydrauliczne tak nie obciążają silnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

taki silnik jak zalozysz do ciagnika to jak dostanie po d*pie to go od razu szlak trafi... bo nigdy nie chodzil pod obciazeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

To zależy od operatorów wózka ale z natury to operatorzy wózków nie szczędzą silników tylko palnik i ogień wiec przypuszczalnie będą już wyruchane.Dołóż 1000 do tych 2,5 i zrób swój silnik do porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
YeLoN3    1

W zadnym wypadku nie oplaca sie kupowac drugiego silnika bo moj juz dymi nie ma sily czy cos podobnego no chyba ze korba bokiem wyjdzie. Kupisz cos co chodzi ladnie a pod obciazeniem to padaka. Dwoch z mojej okolicy wiecej silnikow w mf i bizonie zmienili niz ja przez cale zycie samochodow mialem. Przykladowo koszt remontu od sprzegla do przesniej osi w 385 wyszlo mnie 3tys tylko tyle ze za glowice niezaplacilem i szlif walu bo sam sobie zrobilem u mnie w firmie. Zrobisz sam wiesz co masz. Jak kupisz "jezdzil do konca" czyli jezdzil az przestal bo co kapcia zlapal lub "swierzo po remoncie jeszcze na dotarciu" to po co sprzedaje jak go robil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

dokładnie takie silniki cale zycie chodzily lekko a jak zalozysz w traktor to od razu szlak trafi go

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju7084    4

Czy ktoś miał do czynienia z silnikami z wuzków widłowych czy warto takie coś kupić za około 2,5 tyś czy faktycznie ten silnik będzie w niezłym stanie bo napedy hydrauliczne tak nie obciążają silnika?

 

silnik3p ale z jakiego wozka bo jak z bułgara napewno nie pasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ACoCieTo    99

A niby czemu nie... Śmieszne argumenty... Ja ze 4 lata temu kupiłem do c328 silnik z widlaka rak (silnik c330) po przeglądzie i małym remoncie za chyba 1800zł i chodzi do dzisiaj bez najmniejszego problemu, a dodam że mam lekko przyspieszony zapłon i troche zwiększoną dawke paliwa żeby miał kopa, a pali dosłownie od pół obrotu ;)

Jedyne co musiałem zrobić to tylko założyć nowy termostat bo w ciągniku wąż gumowy idzie chyba w prawo, a przy widlaku w lewo, albo odwrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koper88    59

Teść kilka lat temu też kupił silnik od raka do c328 po jakimś tam remoncie za podobną kwotę. Od razu po założeniu poszła woda do oleju. Okazało się że w bloku były kolosalne wżery, ktore ktoś nieudolnie próbował zalepić silikonem czerwonym przed sprzedażą a po dalszych oględzinach wyszło na jaw pęknięcie głowicy, także z tymi silnikami różnie bywa. Czasami trafi się w porządku ale to i tak jest kot w worku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yogi
      co sie moglo stac w mf255 ze po zagrzaniu cisnienie w silniku spada do zera?wal po szlifie panewki i ponpka oleju nowa! :huh:
    • Przez Krzys375
      Witam,
      Ursus 4514 96'
       
      Założyłem naprawione wtryski bo wszystkie lały, nowe paski klinowe SPA1357, nowy alternator.
       
      Po odpalaniu ciągnika coś, gdzieś piszczy.
       
      Pasek bardzo mocno poluzowałem ale ciągle piszczy.
       
      Co może być przyczyną? Pompa wody, sprężarka? Czy pompa wtryskowa jeśli jest zużyta może wydawać taki dźwięk - nie wiem . . . wtryski są zregenerowane a mówił mi Pan od naprawy że jeśli pompa słaba może nie mieć siły podać paliwa.
       
      Proszę o pomoc
    • Przez wojtekkmc
      Cześć, orientuje się ktoś w którym roku wszedł ten nowy silnik Ursus 4410, 50,5 kW (68,7 KM) do URSUSA 4514 ????? Kiedy zaczęli go montować ? Kupiłem ładowacz czołowy AGROMASZ MRĄGOWO Ł-104 zdjęty "podobno" z 4514 jednak nie pasuje mi adaptacja, jest o 3,5 cm za długa (NIE PASUJĄ ŚRUBY Z PRZODU JAK PRZYKRĘCĘ 4 POD KABINĄ..). Mam silnik 66 KM i szybką skrzynię, mierzyłem w wersji 60 KM i jest taki sam wymiar silnika itd, może ten nowszy silnik był dłuższy ?
    • Przez piotr26
      Od jakiegoś czasu zauważyłem że jak nacisnę ten zaworek co jest na butli z powietrzem to leci nim olej kiedyś tylko woda z powietrzem i mam pytanie czy miał ktoś podobny problem i jak można go szybko usunąć? odłączył bym wogule sprężarke ale słyszałem wypowiedzi że smrowania nie będzie w silniku i tak się boję dodam że mój ursus jest z 1994r
    • Przez UMP
      Dzień dobry mam problem z Ursusem 2812 mianowicie jak zimny to kopci na siwo oraz   gdy jest rozgrzany  i dłużej pochodzi na wolnych obrotach/ małym obciążeniu to po dodaniu gazu  kopci na siwo jak opętany  zasłona dymna, potem przestaje. Jak rozgrzany  i chodzi na większych obrotach lub w pi#$ do oporu to nic nie kopci. Moc ma . Oleju coś tam minimlanie ubywa.  Wtryskiwacze sprawdzone idealnie rozpylają, luzy zaworowe ustawione, nowa pompka zasilającą, filtr paliwa, wyczyszczony odstojnik. Co to może być ? 
      Na myśl przychodzą mi jeszcze uszczelniacze zaworowe, że puszczają olej do cylindra i przez to kopci , ale wtedy by kopcił cały czas?
      https://sklep.agromaj.com.pl/perkins-uszczelniacz-zaworu-ad3152-ad4203-p7519  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj