Polecane posty

Sylwunio    0

Witam.
Drodzy Państwo potrzebuje pomocy.
Jak posiac facelie?
Mój siewnik poznaniak jest rozkrecony i przechodzi remont. Pozyczylem siewnik od kuzyna również poznaniak i chciałem pociać Ale licho leci bo ma założone rolki do zboża A wymiana rolek to pewnie nie trwa 5 minut i nigdy tego nie robiłem. Kupiłem 15 kg na 90arow i czy mogę to posiac lejem i później bronami czy nie bardzo bo wszystko za szybko wyleci. Proszę o pomoc bo nigdzie nie piszą informacji na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
himen    10

Siałem już lejkiem z mocznikiem lub zbożem i wystarczy tylko pole zabronować i jest ok.


Paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwunio    0

Dzięki za odpowiedz. Ja będę raczej sial z dolokornem 90 bo licho na polu z wapnem. Teraz poplon z faceli A na wiosnę będzie tam kukurydza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wieslawa_olo
      Witam. Kupilem siewnik becker aeromat s i dopatrzyłem się problemu przy jednej sekcji. Podczas gdy 3 sekcje wysiewają od 50 do 60 ziaren podczas recznej próby jedna sekcja wysiewa nieco ponad 20 ziaren i w tej sekcji jest trochę pokruszonego ziarna. Dmuchawa i dysze są w porządku. Nożyki właśnie założyłem nowe i nie ma poprawy. Nie mam kogo podpytać gdzie może być przyczyna.
    • Przez Analog11
      Witam
      Zakupiłem siewnik poznaniak s026 szerokosc 2,30m. W moim siewniku niestety niema tabeli wysiewu bo ulegla zniszczeniu i mam teraz problem by go ustawic na odpowiednia wartosc siania na ha.
      Prosze o pomoc i jezeli ktos ma taka tabele o wyslanie jej zdjecia.
      Pozdrawiam


    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
    • Przez rumcajsm10
      Witam, zna ktoś ceny siewników pneumatycznych do qq, interesuje mnie 4 rzędowy w budżetowej cenie (RMG), może są jakichś Polskich producentów?
    • Przez wilus
      witam
      Mam pytanie do specjalistów odnośnie uprawy kapusty a mianowicie czy uprawia ktoś z was kapuste w rozstawie miedzyrzedzi 50cm? jak wjechac z opryskiwaczem?  czy ciagnik nie bedzie przygniatał główek? Pytam gdyz mam ciagniki ustawione na rozstaw kół 150 cm przy oponach 9,5 cala
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj