Miszka123

Sipma z-279/1 Problem z Kołem podającym sznurek do balota

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Miszka123    6

witam mianowicie mam problem z głównym kołem podającym do balota sznurek  jest 2 razy nawinięty   i jak pociągam za linkę żeby sznurek  podawało do balota  ale coś te koło przerywa  tak drga  i nie idzie  muszę schodzić z ciągnika i pociągnąc za wajchę i kołem jeszcze wspomóc  by sznurek wyszedł i wtedy z sianem pociągnie i normalnie idzie koło  ale tak jak z kabiny poprzez linkę  czy ręcznie przy tym kole za wajchę to nie idzie drga po trochu  bez pomagania    wszystko na maksimum podciągnięte  i nie idzie  może ktoś z was wie co może być ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6991z    8
Napisano (edytowany)

Sznurek masz ten sam co zawsze? Może za mocno masz podciągnięty ten "hamulec" sznurka? Albo jeszcze druga opcja czy na tym kole które podaje sznurek masz takie małe rowki? Może się starły i dlatego nie chce pociągnąć sznurka.

Edytowano przez Piotr6991z

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miszka123    6

Sznurek masz ten sam co zawsze? Może za mocno masz podciągnięty ten "hamulec" sznurka? Albo jeszcze druga opcja czy na tym kole które podaje sznurek masz takie małe rowki? Może się starły i dlatego nie chce pociągnąć sznurka.

zobaczę  i napisze  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SajzPL    27

Wina może leżeć również po stronie sznurka. Jak jest zbyt cięki to będzie się ślizgał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kevin25    185

Nowe kółka napędowe może trochę trzeba posmarowac ewentualnie


JD 1640
Ursus C-360
Ursus C-330M
Siła !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek0987    13

Według mnie masz za mocno naciagniety ten hamulec od sznurka. Też kiedyś sobie mocniej go dokrecilem i koło drgalo, a sznurek nie chciał wystartować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Być może jest jak kolega wyżej pisze za mocno naciągnięty hamulec czy jak to się tam fachowo nazywa u kolegi też był taki problem. Gdy za mocno był podciągnięty sznurka nie podawało bo był zblokowany.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomocy co zrobic zeby podbieraki nie lapaly sznurka jak się go puści to jest sipma 

 

Edytowano przez patryk202013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek0093    5
Dnia 3.08.2020 o 01:53, patryk202013 napisał:

Pomocy co zrobic zeby podbieraki nie lapaly sznurka jak się go puści to jest sipma 

 

Sznurek się puszcza gdy prasa pobiera słomę do środka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinKdziak
      Mam pytanie do posiadaczy pras sipma z 279 ,jak długi posiadacie przy nich wałek wom ,bo przy swojej nie mam i muszę kupić,który będzie pasował długością do Zetora 5011 lub ursusa c 360.
    • Przez kamilo2277
      Cześć, czy ktoś remontował Podbieracz w prasie rolującej  carraro record 1200 ( podobna do sipma z279) chodzi o podbieracz 1.2m. Czy między belkami a tulejkami ma być luz i jak duży? Czy części ze sipmy pasują do carraro?
    • Przez UrsusPoland
      Jak w temacie, sznurek jubilat 500. Jak ruszy owijanie to po chwili zrywa. Kombinowałem z napięciem sznurka i luzowałem, bez rezultatu. Prowadnica sznurka te taki zabierak z oczkiem nie ma bruzd.
    • Przez Koxunio
      Witam mam w swojej prasie taka końcówkę jak na zdjęciu do czego to służy to tylko przedłużenie jak to się fachowonazywa? czy jak dam sam wtyk to będzie działać? Pytam bo zaczęło przeciekać i nie wiem jak to rozwiązać i ewentualnie to znaleźć 

    • Przez Dawid1100
      Witam jaka może być przyczyna nie kręcącego się balota sipma z263 pasowa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj