Novo181818

Kverneland Accord DL

Polecane posty

Novo181818    1

Witam, jestem zainteresowany kupnem takiego siewnika, jest blisko mnie do sprzedania taki.
Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Co sprawdzić? Chce żeby współpracował z MTZ wiec musiałbym dorobić gniazdo zasilające sterownik.
Siewnik jest 4,5 metrowy. Chciałbym siać tylko 3m pod ścieżki 15m. Wiec rodzi się pytanie czy bez problemu mogę ściągnąć te sekcje wysiewające rozkładane i jak zrobić żeby rozłączyć te sekcje (chodzi o węże).

Czekam na cene bo ten rolnik nie może się zdecydować ile jest to warte. Siewnik w bdb stanie, talerzowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Najprościej wyjąć węże, zaślepić dziury w zbiorniku i głowicy rozprowadzającej nasiona ale lepiej byłoby kupić głowicę z siewnika 3 m. tyle,że może nie być tanio. Reszta bez zmian. Robisz próbę kręconą i siejesz. Sprawdź stan paska i łożysk na wałku z dużym kołem, rolce napinającej i w dmuchawie. Przyjrzyj się trybikom aparatu wysiewającego i sam aparat w środku (trzeba otworzyć klapkę z tyłu aparatu. Bywa,że myszy gryzą taką gumową listwę-uszczelkę i plastikowe kółko wysiewające.

Reszta to tak jak przy każdej siewniku czyli ogólny stan, stan opon i redlic. Przy talerzowych warto sprawdzić czy nie ma luzów na łożyskach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Bez najmniejszego problemu MTZ sobie poradzi. Jedyne ograniczenia to wielkość skrzyni nasiennej a tym samym masy zasypu. W najmniejszy wchodzi 9 worków nasion więc trochę masy jest zwłaszcza przy ciężkich nasionach. Ja tym siałem nawet MFem 135 o mocy 45 KM i wielkości 330 ale normalnie to ciągnik 60-75 KM w zupełności wystarcza. Przy ciężkich nasionach typu łubin czy bobik trzeba tylko pamiętać o utrzymywaniu obrotów WOM na 540 by nie było problemów z wydmuchem nasion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian12345    45

w jaki sposób zamyka się połowę siewnika Kverneland Accord 2000r ?

trzeba zamykać wszystkie aparaty po kolei czy jest jakiś szybszy sposób? Planuje zakup takiego 2,5m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj