farmer15555

Jaką kosiarkę [3.00] [3.20] m wybrać ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
farmer15555    85

Witam.

Mam do koszenia ok. 110ha w roku i pod koniec roku planuję zakup kosiarki dyskowej myślałem nad kosiarką Claas, Vicon i Krone.( Używane, może jak będą pieniądze to również nowe )

Rozmyślam również nad kosiarką Samasz i Pronar. ( Nowe ) Co byście doradzili ? Dodam że do wydania mam ok 25 tyś, a ciągnik jakim dysponuje to Case Maxxum Mx 110.

KOSIARKA MA BYĆ NA CENTRALNYM ZAWIESZENIU.

Liczę na waszą pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Liczysz na nasza pomoc, a tematy już są wystarczy poszukać, poczytać i popisać w założonych już tematach. Gdyby każdy ( co i tak tu się dzieje ) zakładał nowy temat, a innych już jest o tym samym to mamy śmietnik, a nie forum.

 

Proszę bardzo,

 

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/37063-jak%C4%85-kosiarke-dyskow%C4%85-wybra%C4%87-3m/

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/8276-kosiarki-dyskowe/

 

Wystarczy poszukać.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer15555    85

Tak się składa ze przeczytałem i szukałem już wcześniej nawet pod zdjęciami czytałem komentarze i mało co ciekawego zanalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Więc skoro tak się złożyło że je czytałeś to czemu w nich nie zapytałeś? Skoro tematyka jest taka jak w Twoim temacie. Teraz wypadłeś już gorzej niż źle. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Kup 3.0, 3.1, 3.2 - czy to coś zmienia?!


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer15555    85

Tak zmieni jeżeli napisał bym w istniejącym temacie to dopiero śmietnik. A znaleźć coś to jest cud dlatego lepiej Nowy temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Ja kupilem uzywke vicona 632 t pro na centralnym zawieszeniu i dodatkowym tloku amortyzujacym. Do tego idzie valtra 6550 i jestem mega zadowolony. W tej kasie znajdziesz sprzet w idealnym stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer15555    85

I właśnie na takich opiniach mi zależy. Również jestem bardzo za Viconem oglądałem jedną w pracy i naprawdę robi robotę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderXY    42
Napisano (edytowany)

Mój sąsiad nową kosiarkę Vicona wykończył po pół hektarze, także jakość raczej mizerna. Wprawdzie wymienili mu koła zębate na gwarancji, ale ja takiego złomu bym nie chciał ba podwórzu.

Edytowano przez AleksanderXY

Być Polakiem to powód do dumy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Ja kupilem uzywke i do lisrwy zagladalem i wszystko w idealnym stanie. Zawsze mozna na bubla trafic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ernst98    62

Polecam kosiarki Samasz. Posiadam kdf300 i jestem bardzo zadowolony. Uważam, że są jednej z najlepszych na rynku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Ja kupilem uzywke i do lisrwy zagladalem i wszystko w idealnym stanie. Zawsze mozna na bubla trafic.

 

W dużej mierze sam przyczynił się do tego, gdyż do kosiarki mającej zapotrzebowanie 80KM podpiął 135KM NH. Po naprawie gwarancyjnej miał już kilka pomniejszych awarii.

 

Polecam kosiarki Samasz. Posiadam kdf300 i jestem bardzo zadowolony. Uważam, że są jednej z najlepszych na rynku :)

 

Z najniższej półki Samasz wypada nawet nieźle.

Ci, których nie stać na lepszy sprzęt TEN może ich nawet zauroczyć.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ernst98    62

Czy kolego posiadasz takowy sprzęt, aby wyrażać takie opinie?

Samasz nie tylko wygrywa ceną  z zachodnimi producentami maszyn zielonkowych, ale również jakością. Jeżeli uważasz ,że Samasz jest z najniższej półki,to dlaczego Niemcy i Holendrzy kupują produkty tej firmy, mając do wyboru wiele rodzimych firm. Samasz jest chyba jedyną firmą , która z powodzeniem może konkurować z niemieckimi producentami maszyn rolniczych. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Nie muszę być posiadaczem tego sprzętu, aby wiedzieć do jakiej klasy należy.

 

Cena nie jest wprost wyznacznikiem jakości, ale pośrednio. Tu skupię się tylko i wyłącznie na kołach zębatych wspomnianej kosiarki. Nie da się uzyskać odpowiedniej wytrzymałości koła bez użycia odpowiedniego materiału, jego obróbki, stałej kontroli jakości, odpowiedniego parku maszynowego, wykształconego personelu, itd. – a to już łączy się z ceną bezpośrednio. I tak: stal konstrukcyjna wykorzystywana do produkcji nie jest najwyższej jakości, obróbka materiału pozostawia wiele do życzenia (struktura materiału: nawęglania w ogóle nie ma, zaś hartowanie powierzchniowe często jest nieprecyzyjne) co często skutkuje pękaniem podstawy zęba. Takich potencjalnych mankamentów tych kosiarek mógłbym wymieniać a zajęło by to dosłownie kilka stron.

Tylko cena może zwieść potencjalnych nabywców, zaś jeśli chodzi o rozwiązania konstrukcyjne starają się jak mogą, aby nadążyć za konkurencją a i tak wiele im brakuje. Ceną konkurować może i „może”, ale niczym innym.

 

Faktycznie te produkty spotyka się w Niemczech, ale są rzadkością i dość długo czekają na potencjalnych nabywców a mówię to po widocznym nalocie kurzu i brudu na nich. W Niemczech jestem co dwa tygodnie, także przy następnym wyjeździe spytam się kolegów, kto jest najczęstszym kupcem tych kosiarek u nich.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ernst98    62

Informacje którymi nas zasypujesz nie są nawet udostępniane przez firmę. To samo tyczy się personelu. Nie widziałem nigdzie rankingów odnoszących się do poziomu wykształcenia personelu w polskich jak i zagranicznych firmach, więc proszę nie wypisywać głupot. :(  Firmy również nie podają z jakich stali konstrukcyjnych korzystają, ale rozumiem, że kolega posiada u siebie specjalistyczny sprzęt do badania właściwości i struktury stali i z chęcią chce się podzielić wynikami przeprowadzonych przez siebie badań. :)

 

Co do sprzedaży za granicą to gdyby firma nie widziała potencjalnych nabywców zarówno w Niemczech jak i Holandii to by nie inwestowała w rozbudowę sieci dealerskich w tych rejonach.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Jeśli nie masz dostępu do danych odnoszących się do wykorzystywania przez poszczególnych producentów zarówno materiałów, jak i ich obróbki to Twoja opinia jest czysto subiektywna i nie ma żadnego potwierdzenia w rzeczywistości - zatem można ją pominąć, jako zbędny szum medialny.

 

Przeinwestowali i to bardzo.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ernst98    62

Jako szum medialny można uznać Twój bełkot 2 posty wcześniej. Piszesz o obróbce materiału i wykorzystywanych stalach konstrukcyjnych więc jako potwierdzenie tych słów chciałbym zobaczyć dokładne specyfikacje tych materiałów i dokładnych procesów ich obróbki. Żadna firma takich danych nie udostępni. Mogą pokazać na filmiku jak to wygląda z daleka. Nadal nie odpowiedziałeś na poprzedni post więc czekam na konkretną odpowiedź a nie cwaniakowanie i zaśmiecanie forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderXY    42

Żadna Twoja wypowiedź nie wnosi nic sensownego.

Powtarzasz tylko to, co usłyszałeś od dorosłych przy obiedzie, czyli same bzdury.

Twój poziom wypowiedzi świadczy o wiedzy na poziomie szympansa.


Być Polakiem to powód do dumy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo69    43

Wg mnie kosiarki Samasz zasługują na uwagę ze względu na cenę, ale obiektywnie to porażka. Miałem KDF 260 i ciągle były z nią problemy - oddałem na gwarancji i jeszcze nie otrzymałem zwrotu całej kwoty pieniędzy po wygranym procesie z nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ernst98    62
Napisano (edytowany)

@AleksanderXY

Kłania się czytanie ze zrozumieniem. Uwidaczniają się zaległości z gimnazjum. Przykro mi z tego powodu :(

Ostanie zdania twojej wypowiedzi to  bardzo ostra samokrytyka, tylko dlaczego wypowiadasz się osobie trzeciej (on, ona, ono).

 

Oczekuję sensownych odpowiedzi, a nie przekrzykiwania się, więc mam nadzieję, że już zrozumiałeś. Mając na myśli sensownych nie biorę ciebie pod uwagę. Oczekuję na odpowiedź AlaCapone.

 

@Arturo69

Posiadam również Samasz KDF300 (trochę większy niżeli Twój) od nowości czyli od 2005 roku i jedyne co było wymieniane to nożyki.

 

Edytowano przez Ernst98

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderXY    42

Ciągle piszesz o sobie i ośmieszasz się na całej linii.

Jeśli wcześniej kosiłeś kosą to faktycznie możesz uważać, że kupiłeś "kosiarkę". :D

Ale jak mówił twój sąsiad wszyscy się z Twojego koszenia śmieją, co innego, jak kosi Twój ojciec, podobno jakoś to wygląda.

 

Poza powtarzaniem po nas dorosłych nie masz nic do powiedzenia! - Twoje posty są dziecinne.


Być Polakiem to powód do dumy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo69    43

Do Samasza już nigdy nie wrócę i nie chcę widzieć ich u siebie na podwórzu inaczej jak z widłami w plecach.

 

Kupiłem używaną z zachodu 2008 rok i kosi o niebo lepiej, tzn równiej. Mogę też zwiększyć prędkość roboczą o 5km/h w porównaniu do KDF przy zachowaniu takiej samej jakości koszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roldaw123    1

  JA posiadam kosiarkę Samasz KT 261 i jestem z niej zadowolony.

Może nie każdy się z tym zgodzi, ale polecam ją każdemu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez teybe
      Witam. 
      Czy ktoś mi podpowie jaka nakrętka jest na tej osi. Kupiłem nową, ale ci co to sprzedają nie dają nakrętki w zestawie. 
      Pozdrawiam 

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj