Rob355

Czy warto kupic

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rob355    8

Jak w temacie czy warto kupić ciągnik international 624 z 1972 roku za ok 5000 zł. Ciągnik jest sprawny zarejestrowany i miałby być zamiast c360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

na pewno nie stracisz bo wartość po cenie złomu użytkowego tylko drugi temat to sprawa części i ich dostępności i ceny czesci


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Czyli złoty interes -  kupić taki za 5tys i rozprzedać go na części skoro są drogie i ciężko dostępne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiejdal    0

a kto te części będzie od niego kupował? takich ciągników w kraju jest pewnie kilka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757

dodajmy że będziesz te części sprzedawał przez 10 lat, a w polu będziesz koniem robił w tym czasie, zanim ci się pieniądz zwróci żebyś mógł z powrotem do C-360 wrócić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Wiem o tym, celowo napisałem że to złoty interes skoro części drogie i niedostępne, mam znajomych co mają różne zachodnie ciągniki z podobnych lat na części i już 6 lat sprzedają np skrzynię biegów za 1500zł i nie mogą sprzedać, dlatego myślenie @wojtala jest  trochę nie na czasie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Niedawno przywiozłem z zachodu parę części do właśnie takich starych case to ludzie za tym by się po zabijali i to za nie małe pieniądze ale z doświadczenia wiem jak ludzie dzwonią to jeden po drugim jak przyjdzie czas to pół roku nikt. Ale dla jednej sztuki szkoda kasę topic.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757

mogę napisać na przykładzie samochodów, pracowałem 5 lat na autoszrocie. Do aut popularnych części szły za grosze, ale leżały max. kilka tygodni, zawsze ktoś coś potrzebował, natomiast części do aut mniej spotykanych, typu Saab potrafiły leżeć i rok, i półtora bez żadnego zapytania. Fakt, jeśli ktoś zjawiał się po takie części to zostawiał małą kupkę pieniędzy, ale to było tak jak pisałem wyżej, bardzo sporadycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

@pawel885 nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi lub ja ja źle sprecyzowalem chodził mi o to ze traktor za te pieniądze będzie na pewno wymagał remontu mniejszego czy większego a ceny myślę ze mogą zwalIć z nóg a druga sprawa to chodziło mi o to ze jak da te 5000 to za wiele nie straci oddając go na złom


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757

Myślisz ze nie straci oddając go na złom? To ile on waży, tyle co case magnum? Niech waży nawet 4t,to przy cenie 50gr/kg jest 3tys.zl w plecy. A po pierwsze sądzę że tyle ten zabytek nie waży, a po drugie na złamie i tak mu odlicza z wagi za opony, oleje, itp

Edytowano przez bratrolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757

Panowie ciągnik jest jeszcze w pełni sprawny i posłuży jeszcze kilka lat

masz aż takie dochody w gospodarstwie ze możesz wydać 5tys.zl na ciągnik który pochodzi tylko kilka lat? Choć widzę ze jak tak piszesz to napaliles się na niego, u co byśmy nie pisali to kupisz, także powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Macie dziwne przeświadczenia, nawyki i obawy wypracowane na polsko-czeskich sprzętach... Znajomy ma Mc cormicka z lat 60-tych - dał za niego chyba 6 tys z turem!!! Te same śpiewki na wsi co i tu, jak coś padnie ple ple ple.... Koleś zapierdziela już chyba z 8 lat, 60-tki stękają przy belach sianokiszonki a on tylko cyka, 12 tys mu dają a i tak go nie sprzeda bo co kupi? Sześćdziesiątkę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757

Aż pewnego dnia coś mu padnie w tym mckormiku, i wtedy będzie latał po wsi pożyczyć ta szescdziesiatke, która by w ciągu jednego dnia naprawił, bo do wynalazku kurier przywiezie części za tydzień, bo jedyny taki egzemplarz na części stoi w drugim końcu kraju, a rolnik który go sprzedaje akurat tez ma sianokosy i nie ma czasu gratów wykrecac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peny259    11

miałem takiego z 6 lat i powiem że fajna maszyna, gdyby nie to ze potrzebowałem coś 4x4 to pewnie dalej by był i pracował. części w internetach są. ceny różnie. maszyna napewno dużo lepsza niż c360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj