Farmer2222

Zgrabiarka Stoll 1405 S

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Farmer2222    0

Witam, przymierzam się do zakupu zgrabiarki Stoll 1405 S. . Są to zgrabiarki o innej zasadzie działania, ale dobrze to wygląda.Proszę o opinie na ich temat. Z góry dzięki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Witam, jest to ciekawa zgrabiarka bo ma kilka opcji zgrabiania 1) możliwość ustawienia tak aby każda gwiazda zgrabiała osobno jak masz dużo siana czyli 2 x 3 m, 2) obie gwiazdy w tym samym kierunku jazdy 1x6m, 3) można zgrabiać jak jest mało siana tam i z powrotem czyli 2x6m. Fajny sprzęt sam mam 1400S, ale w razie awarii cena części to kosmos (tryby do przekładni to koszt ok 4000 zł za parę duży+mały ).  Przy zakupie zwróć uwagę na te bieżnie prowadzące oraz czy w przekładniach nie słychać zgrzytów które mogłyby świadczyć o "brakach w uzębieniu"

Edytowano przez endrju00711

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Czym właśnie różni się model 1401S od 1402S?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Z tego co się orientuję to Stoll ma modele 1400S i 1405S a TS 1402 to Fella. Różnica w stollu jest na przeniesieniu napędu na 2 gwiazdę, w 1400 jest to przegub podwójny (szerokokątny) a w 1405 przekładnia kątowa

Edytowano przez endrju00711

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Dzięki za odpowiedz. Zawsze się zastanawiałem czym się różną te dwa modele ale ze zdjęć nigdy nie mogłem wywnioskować. Gdy zastanawiałem się nad zakupem zgrabiarki brałem właśnie i te modele pod uwagę.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer2222    0

Witam, jest to ciekawa zgrabiarka bo ma kilka opcji zgrabiania 1) możliwość ustawienia tak aby każda gwiazda zgrabiała osobno jak masz dużo siana czyli 2 x 3 m, 2) obie gwiazdy w tym samym kierunku jazdy 1x6m, 3) można zgrabiać jak jest mało siana tam i z powrotem czyli 2x6m. Fajny sprzęt sam mam 1401S, ale w razie awarii cena części to kosmos (tryby do przekładni to koszt ok 4000 zł za parę duży+mały ).  Przy zakupie zwróć uwagę na te bieżnie prowadzące oraz czy w przekładniach nie słychać zgrzytów które mogłyby świadczyć o "brakach w uzębieniu"

Powiem szczerze, że karuzele pięknie chodzą.A ile może pochodzić ta zgrabiarka na nowych trybach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Tryby występują tylko w oryginale tak że powinny pochodzić dość długo, chyba że znowu zawini operator. Problem polega na tym że pierwsza gwiazda idzie w śladach ciągnika i gdy ciągnik zrobi głębokie koleiny (jak łąka jest dość podmokła) to wózek jezdny się zapada i gdy nie puści sprzęgło w napędzie lub na wałku to trybów niema (niestety już tak miałem - oj bolało).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ile taka ( nie )przyjemność?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

Są już firmy, które dorabiają koła zębate za normalne pieniądze i o lepszej jakości, więc problemy trybów odeszły w niebyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Wycena w serwisie 3700 netto u pośrednika 3550 netto dlatego poczekałem i znalazłem inną prawi kompletna z uszkodzoną bieżnią za 3200 i z dwóch złożyłem jedną i jeszcze zostały części na zapas. A odnośnie firm dorabiających tryby to byłem u dwóch, jedna w Kościanie (stwierdzili że zbyt skomplikowana obróbka), druga w Poznaniu wycena wstępna była na 4000 netto dlatego tych wariantów nie brałem pod uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer2222    0

Wycena w serwisie 3700 netto u pośrednika 3550 netto dlatego poczekałem i znalazłem inną prawi kompletna z uszkodzoną bieżnią za 3200 i z dwóch złożyłem jedną i jeszcze zostały części na zapas. A odnośnie firm dorabiających tryby to byłem u dwóch, jedna w Kościanie (stwierdzili że zbyt skomplikowana obróbka), druga w Poznaniu wycena wstępna była na 4000 netto dlatego tych wariantów nie brałem pod uwagę.

Witam, chciałem się dowiedzieć jak jest podłączona hydraulika bo moja była przywieziona do handlarza w częściach i poskładali ją w cały świat mam 3 przewody hydrauliki i 4 funkcje podnoszenie maszyny na kołach , skręt tylnej osi, opuszczanie plandeki i na dyszlu tez jest siłownik do podnoszenia. W związku z tym 2 funkcje muszą działać razem, być pod jednym przewodem. Mam połączone tak, że opuszczanie plandeki jest razem z opuszczaniem maszyny. Tak powinno być, czy opuszczanie plandeki powinno być osobno a maszyna powinna opuszczać się wraz z opuszczaniem dyszla no bo skręt to na pewno nie może być z niczym powiązany. Proszę o możliwie jak najszybszą odpowiedź, z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szymekrolnik89
      Witam szukam opinii zgrabiarki jedno karuzelowej do 1014 lub 360 ursusa. Jestem zielony całkowicie w temacie powierzchnia na jakiej ma pracować to ok 10ha teren górzysty najlepiej pracowało by mi się 1014 bo wom niezależny. budżet to do ok 12tys zł. Jeżeli możecie to konkretne modele podajcie
    • Przez Karolek132
      witam wie ktoś jak to wymienić ?
    • Przez polk1223
      Witam, rozglądam się za przetrząsarką i natknąłem się na felle th 460.  Pracowała by z c360.
      Pytanie 1
      Chciałbym zasięgnąć informacji o niej, jak się sprawuje oraz jak wygląda sytuacja z częściami? Jak z awaryjnością?
      Pytanie 2. 
      O co chodzi z końcówkami (d oraz dn) w wersjach fella th460 /th460 d/fella th460 dn ? Wyjaśni ktoś? 
      Pytanie 3. 
      Na co dokładnie zwrócić uwagę przy oględzinach?
      Pytanie 4. 
      Do przetrząsarki zalecają wałek ze sprzęgłem ,jak to z tym jest? 
       
       
       
    • Przez luki987654321
      Witam, jaką polecacie zgrabiarkę do 10-11 tys i 4m i więcej szerokości roboczej? myślałem o zgrabiarce Niemeyer (podoba mi się jej składanie do transportu) i deutz fahr. którą z nich polecacie ewentualnie jakaś inna marka. z góry dziękuję za opinie posiadaczy
    • Przez morisek381
      Witam. Szukam informacji jak przestawiać gwiazdy zgrabiarki kuhn grs na grabienie i potem spowrotem na rozbijanie pokosu
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj