Polecane posty

MIKOLAJ276    106

Część.
Chciałbym przerobić obore na tuczarnie.
I mam takie pytanie czy ktoś już tak robił? Jak taka przebudowa ma się do przepisów?
Nie znalazłem nigdzie na forum takiej informacji więc postanowiłem założyć nowy temat.


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MIKOLAJ276    106

Dzięki za informację.
A jak z tym djp czy jakoś tak bo czytałem że dopuszczalnie jest 40djp czyli coś około 280sztuk
Kolego a jak przerabiales, na ruszta czy na ściółce?


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszBRO    197

na głeboka ściółke ale przy pierwszym miocie stwierdziłem że bedzie płytka wywoże ładowarką przegubowa co tydzien czasem co 2 tygodnie a od tucznikow co miesiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MIKOLAJ276    106

Ja bym chciał na ruszta ale niewiem jak z przepisami.
Ile wyniosła cie ta przeróbka i na ile sztuk?
Ile metrów mają twoje budynki?
Dzięki za odp.


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MIKOLAJ276    106

Ja planuje przerobić budynek o wymiarach 23x11
W środku chce zrobić metrowy korytarz przy ścianie, a kojce w poprzeg budynku i to na rusztach a właściwe to na pół rusztach, ponieważ nie wszędzie będę mógł ruszto założyć.
Tylko niewiem co na to przepisy Ale jak mówisz że Ty nic nie musiałeś latwic to ja pewnie też chociaż jeszcze zapytam w gminie może coś mi powiedzą.
Posiadam jeszcze płytę obornika o wymiarach 17x11 czy jest taka możliwość żeby na tej płycie zrobić jeszcze chlewnie,zrobilbym konstrukcje i blacha z ociepleniem to owinol. Robił ktoś tak?


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MIKOLAJ276    106

Moze i szkoda ale na jej miejscu idealnie by pasowała dobudowka do tuczarni.
Narazie nie będę jej ruszal bo chce najpierw przerobić obore i jak by było w miarę na tym swinskim interesie to pomyślę o wykorzystanie tej płyty.


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszBRO    197

przerobka na ruszta to spore koszta masz jakas kwote kreslona na przerobki?a jak z wentylacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MIKOLAJ276    106

Patrzyłem na używane ruszta bo niedaleko mnie są na sprzedaż.
Muszę jakiś projekt zrobić żeby to wszystko wyliczyć.
Narazie to wiem że więcej jak 10tys to na ruszta bym nie wydał do tego paszociag około 4tys i wentylacja też coś koło 4tys. Chciałbym się w 40tys zmieścić.


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Zastanów się nad tym półrusztem, gdy rozmawiam z osobami które mają półruszt to mówią, że swinie z dnia na dzień potrafią zmienić miejce gdzie się załatwiają i wtedy jest problem. Jak możesz to rób ruszt pod całością. Jeśli masz budynek gdy wjedzie koparka to zamawiaj śmiało, gdy będziesz musiał kopać ręcznie to potrzeba do tego trochę czasu i kilku ludzi. Wszystko zależy od podłoza ja miałem gline którą najpierw musieliśmy kuć młotem udarowym,aby coś wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MIKOLAJ276    106

Będę chciał zrobić ruszta na jak najwiekszej powierzchni ale nie wszedzie bede mógl je zamontować. Kolego @MARAKAM a masz jakieś zdjęcia jak to masz zrobione u siebie? Jak przerabiałeś budynek na chlewnie to łatwiłeś jakies papiery?
@dachu127 bydła też trochę będę miał ale w innym budynku a oborę chciałbym właśnie przerobić na chlewnie.


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

wszyscy wchodzą w bydło a ty się w świnie pchasz?

guzik prawda....sinie swinie i jeszcze raz swinie....narazie brakuje swin jak i u nas jak i na zachodzie...szybszy obrot i ilosci robia wieksze zyski...kto chowa swinie to sie z biedy wywinie....ciagle sie to sprawdza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MIKOLAJ276    106

Liczyłem ze po odjeciu korytarza i pomieszczenia takiego socjalnego to będę miał na 280sztuk
Obora po odjeciu tej powierzchni ma 253m2 i jedna sztuka potrzebuje 0,8miejsca ( tak przynajmniej się dowiedziałem)
A z czasem dobudowal bym chlewnie na tej płycie jak będzie można.


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MIKOLAJ276    106

Panowie a wiecie może jak ogarnąć wentylację?
Jest jakiś przelicznik jaka powinna być ta wentylacja
Obora jest z welbunkiem (stropem) i posiada ona 3 kominy do wentylacji, wiem że w te kominy będę musiał zamontować wentylatory tylko czy na wszystkich i czy to wystarczy do dobrej wentylacji?


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dachu127    80

Nikolas gdzie brakuje świń niby? sporo ubojni wprowadza nawet limity bo jest za dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MIKOLAJ276    106

Panowie mam jeszcze pytanie, chce zrobić korytarz przy ścianie a kojce w poprzeg budynku
Czy to dobre rozwiązanie czy może zrobić korytarz na środku?
Po ile sztuk w jednym kojcu trzymać?
Czy ktoś może mi powiedzieć jak to z ta wentylacja?


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiedźminek    1

Jeśli idzie o te kojce to im większy tym lepiej tylko musisz mieć równe stado a z tym trudniej ja mam kojce po 100 sztuk i nie ma problemu z gryzieniem ani innymi takimi rzeczami bo świnia ma gdzie uciec a w planach mam nową tuczarnie z kojcami po 400 sztuk tylko z wagomatami inaczej się nie ogarnie takiego stada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MIKOLAJ276    106

Dzięki za odp ja planuje tak po 50-70 sztuk w jednym kojcu
Wiecie może Panowie jaki będzie koszt wentylacji na 250sztuk ?
Pewnie przedstawiciel mi to wyliczy.


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie pytanie z ta  obora chcac przerobic ja na tuczrnie . Jak to jest od strony prawnej ? Trzeba miec jakieś pozwolenia? Od czego zaczac ? Orientuje sie ktos?Z góry dziekuje za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Gąsiorek777
      Witam,
      Orientuje się ktoś może jaki może być koszt +/- wylania fundamentów "basenu" pod chlewnię na rusztach, może ktoś ostatnio budował chociaż zdaję sobie sprawę że teraz cięzki czas na takie inwestycje. 
      Wymiary 40mx20m głębokość 0,8m/1m
    • Przez Kubos43
      Planuje modernizacje budynku, 4 pomieszczenia o łącznym wymiarze 16x8 metra podzielone po równo co daje 4x8 chce zaadaptować do chodowli świń. 
      Początkowo planowałem zrobić to w systemie głębokiej ściółki jednak teraz bardziej schylam się ku rusztom betonowym, murki i posadzki i tak muszę wykonać a mam możliwość pójścia w górę bo do stropu ponad 3 metry. 

      chciałbym zrobić  wanny pod każdym pomieszczeniem osobno i tak żeby wystarczyło na cały tucz od 20 kilogramów. 
       
      czy wystarczą wanny z posadzką i ściankami murowanymi z bloczka?
      Jak to wszystko uszczelnić żeby gnojowica nie rozprzestrzeniała się poza wannę? 
      czy 1 metr głębokości wystarczy? 
    • Przez Rolnikk19
      Część. Mam pytanie czy ma ktoś okna typowo inwentarskie (zdj)?Chodzi mi głównie opinię o ich jakości i wytrzymałości(pękanie,powinien koloru). Pozdrawiam



    • Przez luki02165
      Witam 
      Orientuje się ktos jaki jest koszt postawienia chlewni na 50 sztuk loch wraz z tuczarnia Wszystko w jednym budynku i pełnym wyposażeniem?
      Pozdrawiam 
    • Przez Macias2901
      Witam mam pytanie czy ktoś wie ile jaki jest koszt budowy chlewni na 100loch w cyklu otwartym 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj