Norbik197

Drzewo - las

Polecane posty

Norbik197    0

Witam
Mam pytanie czy według nowej ustawy z wycinka drzew czy mogę wyciąć w swoim lesie bez zezwolenia drzewo kiedy mi się podoba, chodzi o drzewo na opał :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Wycinkę w lasach regulowała i reguluje całkiem inna ustawa. W tej kwestii nic się nie zmienia. I jak już to nie pozwolenie bo generalnie pozwoleie na wycinkę w lesie nie było wymagane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1293

możesz wycinać do 1m obwodu pnia na wys. 1,3 chyba a większe to pozwolenie jak kiedyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrc1005    53

W lesie jak zawsze pozwolenie. Nic się nie zmienia w tym temacie. W mojej okolicy pozwolenie wydaje Starostwo Powiatowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

A  u  nas wygląda  to tak-  idziesz do leśniczego ,  piszesz podanie  leśniczy  patrzy co tam masz w  lesie-  i robi plan  10-cio  letni.   Pisze ile i które  do przecinki, czyszczenia, trzebieży i  wyrębu. Dostajesz ,, plan''  i do starostwa  oczywiście opłata  i po 21 dniach  decyzja.  Jak  wycinasz  bez  zezwolenia  głowy  nie urwą  ale masz spokój  jak cię straż  leśna w lesie  spotka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LuckyLuke12345    230

Zezwolenie jest potrzebne u mnie wygląda to tak idziesz do leśniczego składasz podanie i to wszystko nic się nie płaci i czekasz na jego przyjazd ,drzewo mogę pościnać a on tylko pużniej po odbija

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

u każdego inaczej? W starostwie skladasz wniosek o zezwolenie na wycinkę,10zł to kosztuje i ważne cały rok,ścinasz,dzwonisz do leśniczego,odbija i daje papier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrc1005    53

U mnie zgłoszenie do Starostwa i przyjeżdża że Starostwa i podbija. bez kosztów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Nagira
      Dzień dobry, czy ktoś zamierza uprawiać lub ma już doświadczenie z Gipsówką (Łyszczec wiechowaty)? Taka sama wartość ekonomiczna jak słonecznik, różnica ta że to wieloletnia bylina.
      Proszę o odpowiedź osoby posiadające doświadczenie z tą rośliną.
    • Przez kodzi
      Ktoś chętny do remontu skrzyni biegów Mtz82 1997r. Woj lubelskie okolice Piask 21-050.
    • Przez Rafalsk
      witam
      mam ziemie gliniaste slabo przepuszczalne, czasem jest tak jak duzo deszczu spadnie to dluzszy czas nie mozna wejsc w pole, co byscie podpowiedzieli zrobic zeby jakos ulepszyc ta ziemie, jakis czas temu bylem na targach i proponowali mi jakies granulki ze ziemia sie uzyzni bardziej i bedzie bardziej przepuszczalna ale niewiem czy to wogle ma sens i dziala
    • Gość wolf19
      Przez Gość wolf19
      Jak zaszkodzić brzozie(drzewo), żeby uschła?
       
      Opis sytuacji:
      Otóż na cmentarzu koło grobu rośnie dosyś duża brzoza (~50cm średnicy) i gołebie, które siedzą na niej w nocy paskudzą ( wiadomo o co chodzi?) pomnik...
       
      No wyciąć zdrowego drzewa zarządowi cmentarza nie wypada... także musi uschnąć..
    • Przez Adrian111192
      Witam,
      zwracam się z prośbą do osób doświadczonych w szkółkarstwie, ewentualnie sadownictwie. 
      Posiadam większą ilość świeżo zaszczepionych jabłoni i grusz, sadzonki maja goły korzeń i ok. 50 cm wysokości. Nie chce sadzić ich do gruntu. Moje pytanie brzmi następująco czy mogę je wsadzić w donice, jeżeli tak to w jaki sposób.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj