takiten

6155r jaka skrzynia DirectDrive czy autoQuad plus Ecoshift

Polecane posty

takiten    2

Witam, stoję przed wyborem skrzyni i nie wiem na jaką się zdecydować. DirectDrive wydaje się ciekawa, ma dobrą sprawność ale jak wygląda faktycznie praca na niej, może ktoś z was miał odczynienia z nią i może coś więcej powiedzieć. Ciągnik ma być do wszystkiego, transport, prasowanie, orka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masterek    8

nie chce robić nagonki na tą skrzynie, ale z tego co mi wiadomo to directdrive podobno nie sprawdza się w polu. przy niektórych prędkościach ciężko jest mu dopasować bieg czy jakoś tak.. ja bym brał sprawdzona skrzynie czyli autoquad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

Mam autoquada + eco shift- zwykła wytrzymała prosta skrzynia a w polu nie musisz wajchować bo na każdym biegu masz 4 zakresy prędkości. Ogólnie biegi zmienia się ładnie (miękko) :)


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takiten    2

Zawsze można ręcznie biegi zmieniać jakby nie dobrał prędkości automat. Tak czy czy inaczej dzięki za opinię bo też się zastanawiałem jak sprawdza się tryb auto w ciężkiej robocie. Dodam że do Directdrive trzeba dopłacić prawię 20 tys. Sam już nie wiem. Tak trochę nie w temacie opłaca się dopłacać do amortyzacji kabiny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masterek    8

kabina amortyzowana zdecydowanie tak! sprężyny wystarczają, czy chodzi ci o hydrauliczne? z hydraulicznym są problemy w późniejszym użytkowaniu, tłoki ciekną :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takiten    2

Czyli nie jesteś  zadowolony ze swojej skrzyni? Miałeś gdzieś kontakt z direct drive?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyz1o    9

nie ze nie jestem tylko w dwoch johnach mam taka skrzynie i teraz bral bym cos nowoczesnego ;p 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

DirectDrive gdzieś oglądałem że po 11 000 MTH powoli zaczynał pokazywać jakieś drobne oznaki zużycia tj błędy w kalibracjii, opóźnienia, lekkie szarpnięcia itp. Jedynie wymiana bo remontować się nie opłaca. Ale polak kupi i będzie jeszcze robić na tej skrzyni pare ładnych tysięcy mth. :)


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feliksio    2

Ja natomiast zamówiłem 6145R że skrzynia AutoPowr. Zobaczymy jak ta bezstopniowa będzie się spisywac. DD jeździłem w orce i bardzo miło się pracowało. Na co ostatecznie padł wybór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takiten    2

Wybór padł na autoQuad plus ecoshift, myślałem nad direct drive ale tą kasę przeznaczyłem na inne wyposażenie, AutoPower odradzał mi sam diler, ponoć ich wytrzymałość jest słaba zwłaszcza w ciężkiej robocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feliksio    2

Ale swoją drogą @takiten szkoda że nie wziąłeś sobie chociaż DirectDrive, 6R z taką wajchą w kabinie na zwykłej skrzyni nie wygląda zbyt sympatycznie, tym bardziej że w konkurencji coraz mniej tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Podobno że JD trzyma się tych wajchów bo ta skrzynia potrafi kupę lat pochodzić bez awarii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Mam pytanie czy ktoś w 6R dokładał kamerę do monitora? Ktoś wie gdzie ją podłączyć?


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majkelo    3
MDSikor napisał:

Mam pytanie czy ktoś w 6R dokładał kamerę do monitora? Ktoś wie gdzie ją podłączyć?

Do zapalniczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rabit500
      Witam
      Jak w temacie mam w planach zmianę oświetlenia roboczego z oryginalnych lamp halogenowych na oświetlenie LED. Docelowo lampy wesem seria CRV. Tylko po ich założeniu wyrzuca błąd spalonej żarówki jest jakiś sposób na wyłączenie sprawdzania obwodów w jakiś rozsądny sposób.
       
       
    • Przez marcin3153
      Witam mam problem z jd7430 premium, przetarła się rurka hamulca, po wymianie i odpowietrzeniu przy zaworze pneumatyki hamulce działają ale dopiero za drugim naciśnięciem, dodam że po nocy schodzi powietrze z pneumatyki ale niestety nie mogę zlokalizować nieszczelności. Ktoś miałby jakąś poradę gdzie szukać problemu ?
    • Przez krystianeczek
      Pacjent ciągnik JD 6155m, 2022 rok, 450 mtg, skrzynia Command Quad. Przy pracach polowych w okolicach 1600 - 1800 obr/min występują wibracje, drgania trudne do zlokalizowania. Przeważnie występują przy tych obrotach, kwestia też obciążenia.  Im większe obciążenie i obroty tym większe drgania najczęściej. Może macie jakieś sugestie? Na biegu jałowym silnik nie generuje żadnych wibracji w każdym zakresie obrotów. 
    • Przez mrbarti44
      Witam. Mam dwuletni traktor John Deere 6155m, już po gwarancji. Ostatnio podczas jazdy pojawił się komunikat o niskim poziomie oleju, silnik od razu zgasiłem. Po obejrzeniu silnika zauważyłem, że pod rozrusznikiem wyleciał korek (chyba zabezpieczający przed nadmiernym ciśnieniem oleju), przez który bardzo szybko ucieka olej. Czy miał ktoś podobny problem? Co może być przyczyną wysokiego ciśnienia oleju w silniku? 
      Pozdrawiam 
    • Przez jedenZwielu
      Witam czy to ma tak wyglądać ? robi się tak podczas pracy na zgaszonym olej jest czysty klarowny temp oleju powyżej 60 stopni ciśnienie od 2.6 na niskich obrotach do 4 na wysokich przy rozgrzanym ciągniku 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj