Gość

xxxxxxxxxxxxxxx

Polecane posty

Gość   
Gość

xxxxxxxxxxxxxxx

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkram    0

No na prawdę ciekawe, osobiście się jeszcze nie spotkałem ani nawet nie słyszałem o ryżu w Polsce. Może i ta uprawa jest możliwa ale trzeba go siać w wodzie. Ciekawy ten bizon pierwszy raz takiego widzę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

No niezle :)

Moze kiedys jakas odmiana GMO ryzu wejdzie do Polski ale narazie chyba jest to niemożliwe bo jak wiadomo ryż musi mieć specjalne warunki do chodowli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W życiu nie słyszałem żeby w Polsce mogło się ryż uprawiać ale możliwe jest żeby stworzyli taką odmianę która nadawała by się do uprawy tylko gdzie znaleźć takie podmokłe tereny w Polsce ryż występuje w strefie klimatów gorących i ciepłych ten bizon na gąsienicach kosi ryż w Chinach ciekawe zdjęcie jak widać polskie maszyny są na całym świecie :).


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Z tego co wiem to w Polsce były próby uprawy ryżu bodaj w latach 60-tych w 2 czy 3 PGR-ach ale zakończyły się one całkowitym niepowodzeniem. Ryż nie dojrzewał a jeśli już dojrzał to plon był bodaj 500kg. Nawet kiedyś oglądałem reportaż w TV z pracownikami którzy go uprawiali. Sumując w PL nie da się uprawiać dostępnych na świecie odmian ryżu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

xxxxxxxxxxxxxxx

Edytowano przez klocek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

Dużo bizonów szło do chin z chederami do ryżu zwłaszcza Sampo 2020. Kiedy kupowaliśmy swojego to do chin wysyłali je za trzy razy tańszą kwotę. Zamiast dać polskim rolnikom taniej to musieliśmy zapłacić większą kwotę. To tak jakbyśmy spłacili za nich część kombajnu. Taki kraj.


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kacu    4

Ja mam pole,na którym jest źródełko i jest tam mokro przez cały rok.Mówią,że klimat się ociepla więc kto wie może kiedyś będę uprawiał ryż na tym polu.


Zapraszam do oglądania moich fotek.
Jesteś ze świętokrzyskiego??Napisz na PW!!
Sprzedam rozdzielacz do Ursusa C-330(ten na błotnik).
Info na gg o PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

xxxxxxxxxxxxxxx

Edytowano przez klocek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

Tak było. Na eksport na wschód z tego co wiem naprawdę taniej szło. Teraz nie wiem jak z walutą było czy miliony czy miliardy. Ale chyba my kupowaliśmy za 700 coś czy 800 coś o ile się nie mylę chodź pewny nie jestem. To tam szły za około 300 coś. No może trochę przesadziłem z tymi 3 razami Ale znacznie taniej...


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Tyle że to szło w barterze, na podstawie umów międzyrządowych, wysyłaliśmy tanio i tak też kupowaliśmy(nie koniecznie trampki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

za czasów komuny Regan pisze do Gorbaczowa pismo aby dostarczyć dla amerki 100tys ton pszenicy bo odpalą atom na moskwe rosjanie dostarczyli następnie żada 100tys ton mięsa bo to samo rosjanie dostrczyli wkońcu regan żąda 100tys ton ryżu gorbaczow sie zamyślił pszenica mięso wporządku ale skad ci Polacy ryż wezmą <_< :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj