sosek xu li

co myślicie o pługach rabe-werk

Polecane posty

matwoj    5

ja mam stary plug rabe werk i jestem z niego zadowolony bardzo ladnie rowno orze ;) polecam ta marke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

@matwoj Jak jest z oporami? Lekko idzie? jaki masz ten pług?


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matwoj    5

andrzej2110 to jest 4 skibowy obrotowy rabe z zabezpieczeniami non-stop (u mnie nie sa potrzebne) oporow nie czuc bo ciagam go zetorem 16145 wiec ma sile i nie narzekam zeby ciezko szedl. na wyrobnym duzym polu to nawet okolo 1,5 ha na godzine sie zaorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki39    2

Ja oram rabe-werkiem 3 sibowym obracalnym, moim zdaniem bardzo dobry plug pod warunkiem, ze sie go dobrze ustawi to wtedy pieknie orze. Musze pochwalic pomyslowosc ustawiania pluga, kto posiada taki plug to wie chyba o czym mowie. A teraz kupilem(znajomy) kvernelanda czworke to tam juz sie ustawia jakos na kole podporowym a w rabe jest inaczej-lepiej.


Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obikey    0

Pługi Rabe Werk to podobno Fendty wśród pługów :-) Takie opinie słyszałem od dealerów innych firm. Niestety cena również odpowiednio wyższa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagnikfan    3

Według mnie bardzo dobry. Sam nie posiadam ale widziałem w robocie kilka modeli. Pięknie kryje nie to co stare pługi z Unii.


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

tak to były najlepsze pługi na rynku. Dopóki sie firma nie rozpadła i zostało w nazwie samo "rabe"

 

Jak oglądam te nowe ich pługi to mam wrażenie że zatracili jakość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Znajomy na usługach orze właśnie pługami Rabe Werk 4+1 obrót na ażurowych odkładniach, i jak narazie jest z nich bardzo zadowolony orzą ładnie równo dobrze zakrywają resztki pożniwne i w ogóle ładna rola po nich zostaje.

 

Pozdrawiam Balzak


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Ja mam pług tej firmy jestem bardzo zadowolony równo orze ładnie kryje tylko trzeba się chwilę pobawić z ustawieniem.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Ja mam frosta , ale to wygląda podobnie jak rabe-werk, powiem tak ładnie orze, jest bardzo mocny i ma zabezpieczenie sprężynowe oraz kołkowe. Wada jego jest taka że jest bardzo ciężki. Zanim kupuje się taki pług to sprawdzić trzeba dobrze czy są dostępne części, kolega mój kupił właśnie rabe-werka i miał odkładnie do wymiany a koszt jednej to 1400zł, nigdzie niemożna było dostać zamienników tylko oryginał. Co do wydajności orki to nie sadzę żeby pługiem 4 skibowym ktoś zaorał 1,5ha w godz, to dla mnie bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dadam    4

witam ja mam 5 skibowy, ażurowy, hydrauliczna regulacja szerokości pierwszej skiby i zabezpieczeniami non stop, spisuje się bardzo dobrze pole po orce jest równe bardzo dobrze przykrywa resztki pożniwne poplony czy duże dawki obornika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

witam ja mam 5 skibowy, ażurowy,pólzawieszany i zabezpieczeniami non stop pięknie orze i przykrywa nawet po kukurydzy

i jak ciągałem go forszajem 323 to hektar w 50min bez problemu ale teraz będzie go ciągał fastrac 155

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek5290    17

odbiegne troche od tematu macie może ceny tych pługów Rabe werka?? chodzi mi o 4 obrotówkę do ciągnika 145 km


Odpowiadam za to co powiedziałem (napisałem), nie za to co zrozumiałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

zalezy czy pol zawieszany czy zawieszany nowy czy stary bez zabezpieczen czy z zabezpieczeniami jesli tak to jakimi!! etc...

Ludzie to mnie bardziej irytuje niz ortografia...Piszcie dokladniej w tematach lub postach o co wam chodzi a nie przez kilka nastepnych postow trzeba sie wypytywac i dowiadywac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narko    224

Odswieze troche kotleta co by nowego tematu nie zakladac. Ocencie ten plug https://www.olx.pl/oferta/plug-2-skibowy-obrotowy-nie-hydrauliczny-CID757-IDjJNCZ.html#7b91dad04d Warto sie nim interesowac? Konstrukcja juz wiekowa, jak z dostepem czesci zamiennych i co to za model? Stosunek stanu technicznego do ceny jest odpowiedni? Plug bedzie ciagany Kubota L5040 ziemie lekkie. Ewentualnie ten, mam pod domem http://sprzedajemy.pl/plugi-2-skibowe-obrotowe-rabewerk-rabe-werk-nr35314457

Edytowano przez Narko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trojak    22

To są generalnie pługi Rabe werk serii Taube , ten pierwszy to bodajże Taube -55 , natomiast ten drugi to Taube -60 , części do tych maszyn są dostępne np. bardzo dobre zamięniki http://www.lemiesze.pl/index.php?page=produkt&detal=rabewerk , natomiast odkładnice można kupić na Alegro ( już gorszej jakości )

Jeśli mogę ci coś zasugerować ( sam zakupiłem nie dawno Taube -60 ) to zwracaj uwagę na odkładnice czy są nie za dużo wytarte bo koszt wymiany 4 szt (zamieniki)

to około 680zł ( bez piersi ).Zwróć uwagę że przy Taube -55 odkładnia jest nie dzielona natomiast przy Taube -60 jest dzielona na pierś i odkladnie, cena za tego pierwszego trochę przesadzona model bez koła podporowego , natomiast ten drugi ogłoszenie jest już jakiś czas na tablicy i nie wiadomo czy aktualne poza tym to pług ciężki waga akurat tego modelu to około 400kg. ( są też Taube -60 lżejsze starsze modele)

 

Edytowano przez Trojak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj