yacenty

Windows 7 pierwsze wrażenia

Polecane posty

yacenty    3871

Witam,

ktoś już z forumowiczów probował windows 7 beta?

jest wersja do pobrania na pół roku na stronach MS, ponoć ze wyglada jak vista a wydajnością podobno przerasta nawet xp.

Ja jestem na etapie sciagania płyty, numer seryjny już dostałem od MSa.

 

Jestem ciekaw jak to będzie smigać - xp zaczyna mnie ograniczać poprzez fakt ze adresuje tylko 3.5gb ramu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidMalw    1

My w szkole instalowaliśmy tzn kumpel ściągał w szkole i od razu instalował.

Aż tak bardzo nie przeglądałem siódemki, ale z wyglądu to nawet nawet.

Niby więcej ramu ma pociągnąć z tego co mówili...


U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nie widziałem jeszcze tego systemu. A ile potrzebuje RAMu żeby spokojnie komp radził? Ja mam tylko 512 to pewnie nie poradzi. Ale mam Xp i świetnie chodzi nie mam zastrzeżeń więc raczej nie będę zmieniać.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

na pewno nie rózni sie interfejsem, moze szczegółami... a co do wydajnosci? hmmm nie wiem, bo był na takim kompie że bez problemów smiga vista... Tak że mogą wciskac taki kit ze przeskoczy XP Tylko ze własnie XP smigał od 126 Mb a teraz rzadko kto bawi sie w kompy poniżej 2GB...


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

"śmigać" może smigał, dla mnie xp zaczynał rozsądnie działać od 512mb, smigał to on od 1gb.

problem tutaj dostrzegam gdzie indziej - w profesjonalnych zastosowaniach az się prosi o 4 czy więcej gb ramu, a wtedy XP odpada bo standardowo adresuje 3.5gb ramu, po cudach mozna zaadresowac 4gb ale to nie działa bardzo stabilnie. w tych nowych systemach ktore głownie juz sa 64bitowe problem znika.

Moze być taka kwestia ze majac 2 gb pamieci komp na win7 bedzie działał jak xp i zdecydowanie szybciej jak Vista, która się okazała totalną klapą microsoftu. z tego co wyczytałem dziś w firmach TYLKO 9% komputerów używa Visty. Dla przykładu u mnie w pracy dział informatyków pierwsze co robi z laptopami to wywala viste i wkłada XP :lol:

zaden komputer w pracy nie chodzi na viscie:)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

Myślę, że to kwestia przekonania, ja z kolei znam takich, którzy traktują Vistę jak normalnego następcę XP, nie narzekają na niego zbyt przesadnie, wiadomo tak jak każdy ma słabe strony, XP tez "przyklejali" szereg łatek... Wydaje mi się, że nie miał czasu na wykazanie sie, nie wszystkie sprzęty były kompatybilne z nim to jedna sprawa, i od razy uzyskał miano niewypału, bo od jakiegos czasu trwa nagonka na MS, bardzo krytycznie podchodzi sie do produktów tej firmy, ale z drugiej strony możńa mieć prawo oczekiwać zdecydowanie wiecej od niemal monopolisty w tej dziedzinie.


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Na stacjonarnym mam XP na laptopie Vistę-oba działają B)-Vista tragicznie długo się uruchamia-to jej najpoważniejsza wada w zastosowaniach domowych-rozwiązanie-nie wyłączać :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiam czy po zainstalowaniu nie będzie problemu ze starszymi grami czy będą chodziły na Wndows7 pewnie nie wszystkie :lol:.Niestety mam już starszy komputer 1GB pamięci ram procek 2,6 a najgorsza jest słaba grafika tylko Radeon9200SE B).


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

zainstalowałem na kinie domowym,

niestety walczyłem z pol godziny zeby uzyskac czyste czcionki, bo poki co jakies takie rozjechane sa, z racji tego ze mnie wkurzyło dałem sobie dzis siana.

reszta moze kiedys.

cały sprzęt wykrył bez problemu firefox i kilka podstawowych programów działa. Poki co jednak nie mam odwagi instalować go na laptopa


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

ja mam takie zdanie że nie instaluje nigdy na maszynach swoich nie sprawdzonego oprogramowania. Najpierw muszę zobaczyć gdzieś u kogoś albo w szkole na testówcę jak się spodoba w tedy wgrywam ale nie na kompa który służy mi do najwazniejszych prac i który stoi stabilnie od długiego czasu. mam 3 kompy które osiągają rózne wydajności sprzętowe. 3 poniewaz technika leci łądnie do przodu i kiedy tylko mam kilka grszy i juz potrzebuję naprawdę uleprzyć maszyne w tedy składam sobie kolejny ale 4 to już za dużo by było hehe spokojnie dwie maszynki wystarczą. Mam ten jeden jedyny który jest moja bazą danych i jedzie już kilka ładnych lat na jednym systemie. Nawet jak pracuję na maszynie na której muszę pracować bo ten niezawodny nie pociągnął by mi takich i owakich programów to i tak mam wszystko połączone w jedno i dane zapisane zostają na tym niezawodnym kompie kompie tak jakby domowy serwer. Co do Visty to próbowałem ją bawiłem sie nią z tydzieni wywaliłem. Kiedys siedziałem ogólnie na win 2000 ładnie działał ale od łądnych paru lat tylko xp. Zaciekawił mnie ten win 7 muszę sobie go sprawić choć trochę sie boję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

z mojej perspektywy krótkiego uzywania nie ma czego sie bac - jak tylko zwalcze wyswietlanie obrazu na moim tv to powiem ze jest super

poki co na brata nowym kompie testujemy xp 64bit - działa to poki co rewelacyjnie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

Do pracy kupowałem zestawy komp. HP z zainstalowaną vistą. Do każdego zestawu dokupowałem licencje na XP. U mnie vista się nie sprawdzała gdyż miała problemy ze starszymi programami, pracownicy (zwłaszcza starsi) byli przerażeni nowym wyglądem i nie mogli się odnaleźć, jestem zwolennikiem aby cała sieć chodziła pod jednym systemem - u mnie jest to XP. Co do nowego produktu windowsa hmmm wszelkie nowości mają zastosowanie ale w firmach które idą z duchem czasu natomiast u mnie w urzędzie gdzie kompy wymieniamy jak już sie nie nadają do użytku albo jak już nie potrafią odpalić nowych programów to nie sądzę abym w najbliższym czasie, ba o ile w ogóle, zakupił win7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

moim zdanie każda nowość ma jakieś niedociagniecia i trzeba poczekac aż to wszystko sie unormuje tak było z xp i resztą kilka SP i teraz jak ładnie smigają xpeki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do xp na więcej niż 3.5gb ramu to potrzeba win xp pro SP3 64x czyli 64 bitowego wina, bo w standardzie masz tylko 32x ale i tak nie gwarantuje funkcjonalności. Co do 7 to widziałem i czytałem o niej parę tematów i ludzie pisali że ok ale szkoda że to beta tylko bo tak byłby całkiem całkiem system


Zdrowia szczęścia pomarańczy niech Ci Żona nago tańczy!!!;). Życzy Wojtek :D :D :P
__________________________________________________________________________
Zdradzę Ci największą tajemnice internetu:
google nie gryzie wikipedia też!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

kolego spokojnie - nie wprowadzaj w błąd.

żaden windows xp 32bit nie będzie w pełni wspierał 4gb ramu - można probować włączać PAE ale wtedy lubi się pieprzyć.

Powyżej 4gb to już można kompletnie zapomnieć o xp 32bit.

Windows xp 64bit spokojnie sobie radzi z pamieciami do 64GB - nie jestem pewien czy nawet nie jest to 128 - trzeba by sprawdzić.

Brat w swojej maszynce ma właśnie 4gb ramu i xp 64bit - SP2 - bo nowszego nawet nie ma poki co - system działa bardzo stabilnie, kompletnie nie było zadnego problemu ze sterownikami, komp chodzi już kilka dni i naprawde daje rade.

Aplikacje 64bitowe dają sakramenckiego kopa przy tej ilości ramu i 2 rdzeniach, aplikacje 32bitowe idą w trybie jakiejs tam emulacji i już nie są tak szybkie jednak mimo to działają lepiej niż na poprzednim kompie.

 

Co do windows 7 beta1 (build 7000) działa dość dobrze, jest szybki nie stanowi problemu dla mnie wykrył cały sprzęt działa stabilnie - jedyne co mi przeszkadza to cały ten zbajerzony system wygładzania grafiki który psuje mi obraz na telewizorze FullHD, przez co z kompa nie idzie normalnie korzystac,

jak już znajde chwile wolnego to sproboje go postawić na laptopie, lub na kompie brachola ale też wersje 64bit, bo 32bit nie bedzie w pełni adresował 4gb ramu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suchy    1

No właśnie ja mam podobny problem z niedoborem RAM-u na XP 32, ale po zainstalowaniu XP 64 wszystko było super oprócz braku niektórych sterowników. Również jestem ciekaw Windowsa 7, trochę o nim czytałem i wygląda to zachęcająco. Jest oczywiście ALE, a mianowicie czy programy które mnie interesują (zależy mi na programach do projektowania 3D) będą obsługiwane, no ale zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

działają te programy na viscie? jesli tak to beda działac na 7


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suchy    1

No właśnie nie działają, ale Vista jest za krótko na rynku, Microsoft nie może pozwolić sobie na stratę wielu inżynierów korzystających z tego oprogramowania. A tak w ogóle to mam takie odczucia że Vista była jedynie taką przejściówką ze starych systemów z których XP był ostatni, na nowe oparte na nowych rozwiązaniach. Microsoft był, moim zdaniem, przygotowany na całą tą krytykę związaną z Vistą, ale nie ma innego wyjścia ponieważ stara struktura się już nie sprawdza.

Ale pożyjemy zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

a powiedzcie mi czy wersja 32 bit lub 64 bit wymaga róznych procków,kurcze bo ja nie za bardzo w tym siedze ale mam lapka z vistą 32 bit.procek to 2x2 G, 3GB RAMu i 230 GB twardego i szybko to chodzi ale zawsze są problemy z programami bo na viscie coś nie idzie co mi poradzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

po co ci 64bity jak masz tylko 3gb ramu?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

włozyłem na probe tą 7mke no i nawet nawet ładnie sie spisuje zalezy jak długo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

jakbym sobie poradził z tym smiesznym clear type - tak zeby uzyskac czysty obraz na moim lcdku to już byłbym błogosławił ten system, poki co głównym pozostaje xp pro


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

generalnie 100% procków po 2003r powinno być 64x


Zdrowia szczęścia pomarańczy niech Ci Żona nago tańczy!!!;). Życzy Wojtek :D :D :P
__________________________________________________________________________
Zdradzę Ci największą tajemnice internetu:
google nie gryzie wikipedia też!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

A dlaczego na win 7 nie odpalają pliki instalacyjne gier tj. np nfs prostreet czy the sims 2?


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fdt309ci    1

Ja posiadam windowsa 7 od ponad 1 miesiąca i powiem ze wrażenia są super, widziałem viste lecz nie chce jej wogóle znać :P W 7 jest wszystko proste i łatwe w obsudze, no i sama szata graficzna mówi za siebie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez heniek111111
      Witam, kupiłem opryskiwacz berthoud racer komputer berthoud bercontrol nie wiem jak go ustawić do oprysku. Może ktoś posiada instrukcję do tego komputera jeśli tak to prosiłbym o udostępnienie lub poradę jak go ustawić. 
    • Przez Ml987789
      Witam serdecznie, mam problem z ustawieniem anaspraya w ug300. Nie wiem jak skalibrować sterownik ażeby dobrze pokazywał ilość cieczy w zbiorniku. Pozdrawiam
    • Przez ENDURAK91
      Szukam urządzenia do oznaczania azotu w roślinach coś podobnego do yara n-tester tylko w nizszej cenie?
    • Przez yooo
      Witam serdecznie , poszukuje sposobu na zaznaczenie konkretnego miejsca poboru próbek gleby , słupka granicznego , wylotu zbieracza i tym podobnych. Znacie może jakaś przydatna aplikacje ? Czy do tego potrzebne są konkretniejsze sprzęty?
    • Przez bartek112
      Witam szukam fajnego ,prostego  (najlepiej darmowego) programu do montażu filmów.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj