szczygel18

Nowa Obora Z czego? Jak ? W jakim systemie?

Polecane posty

szczygel18    1

Witam przymierzam się do budowy nowej obory i mam straszny dylemat w stosunku do materiałów.

Wiadomo na polskiej wsi się nie przelewa nie wiem czy budować z pustaka żużlowego i wtedy podwójny mur czy suporka (gazobetonu) na dachu ocieplenie i blacha ocynk czy ero fala bez ocieplenia

I tu moja prośba piszcie jak wy pobudowaliście swoje budynki.


Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Są już tematy na temat nowej obory. Poszukaj tematu który pasuje do twojej obory i tam zapytaj. Temat prawdopodobnie będzie skasowany.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczygel18    1

Budynek będzie wyłącznie pod bydło mięsne ale chciał bym żeby ten temat dotyczył materiałów budowlanych jak najtańszych i jak najlepszych. Bydło będzie częściowo w kojcach częściowo na uwieź. Mam pytanie jak sprawuje sie euro fala jak sprawuje sie suporek w oborze na jeden pustak bo nie wiem co mam zastosować co będzie lepsze


Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8
Patrz to jest przyszlocs przynajmniej dla mnie to jest super i mam zamiar z czasem postawic sobie taka obore 9x30

http://www.iglobud.com/hale_rolnicze.html

Popieram kolegę w 100% Ja zastanowiłbym sie jeszcze bardzo nad tą inwestycją... Złota myśl z dziś: Im więcej pochłania majątek trwały tym mniejsza wartość produkcji... Trzeba sie zastanowić czy sie chce mieć ładnie i tradycyjnie, co nie znaczy funkcjonalnie, czy chce sie zarabiać z chowu i życ z tego...

Takie jest moje zdanie.


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Jedno jest pewne, gazobeton w budynku inwentarskim (niezależnie od tego jaki on będzie) to na pewno kiepski pomysł, chyba pokusiłbym się o stwierdzenie, że to nawet bardzo kiepski pomysł.

Gazobeton to materiał bardzo porowaty (czyt. lekki) w związku z tym doskonale chłonie wilgoć. Skoro obora ma być najtańsza, to raczej ściany nie ocieplisz, a może nawet nie otynkujesz od zewnątrz. W związku z tym mamy następującą sytuację, ściana chłonie wilgoć z wnętrza budynku, ściana przemarza i wewnętrzna struktura materiału jest niszczona (ponieważ zamarzająca woda zwiększa objętość). W "Naszych" warunkach klimatycznych takie procesy są zabójcze dla wszystkich materiałów porowatych. Powiem więcej, gdyby egipskie piramidy były zbudowane w naszych szerokościach geograficznych, to już dawno nie byłoby po nich śladu, nawet kamień ma pewną nasiąkliwość. Chociaż porównując to do gazobetonu, to można by powiedzieć, że kamień jest nienasiąkliwy.

Chyba najlepszym materiałem na ścianę budynku inwentarskiego w chwili obecnej jest cegła wapienno-piaskowa, jest mocna, mało nasiąkliwa, ale też słabo izoluje termicznie (coś za coś). Minusem jest to, że najtańsza raczej nie będzie.


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczygel18    1

A co sądzisz o Euro fali propos budulca zamówiłem pustaki żużlowe


Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj