Kuki19

kosiarka dyskowa vs bębnowa a jakość paszy?

Polecane posty

Kuki19    2

pytanie narazie czysto teoretyczne uzytkuje zwykłą famarolkę już dość stara 1,65m ale w tym roku zauważylem że siano koszonekosiarką sztangową i dyskówką było chętniej zjadane przez moje bydlęta a było to siano z łąk ekologicznych koszonych po 1 lipca (znajomi oddawali skoszone) jak tylko pojawiały się kosiarki rotacyjne znawcy twirdzili że po takiej kosiarce bydło nie będzie zbyt chętnie jadło siana b za dokładnie i za nisko taka kosiarka goli, węc jeśli dyskówka przynajmneij ze względu na szwrokość niedokasza pewnych miejsc to pasza będzxie lepsza? a może lepiej zwiększyć wysokość koszenia w zwykłej kosiarce? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

ja tez o tym słyszałem że po dyskowej jest lepsze siano.nie wiem dokładnie ale dziadek mi mówił że trawa podobnie jak inne rośliny np kukurydza przy ziemi zawiera substancje które nie są pożądane.ale z drugiej strony wyżej ciąć tez się nie powinno bo to z kolei źle wpływa na łąkę.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

może i lepiej odrasta ale czytałem w gazecie że źle to wpływa na trawę.ja ścinam coś ok 5cm i na odrastanie nie narzekam.tylko mam sąsiada co praktycznie do ziemi goli.po 2 tyg od ścięcia łąka dopiero się zazielenia.czytałem że powinno się ścinać 3-5cm a przed zimą ciąć na 8 cm.że wtedy jest najlepiej dla łąki.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Kiedyś czytając rpt natknąłem się na tekst właśnie o kosiarkach dyskowych i bębnowych czyli tzw. rotacyjnych.

Tak naprawdę to tam było tak napisane,że sam się pogubiłem i nie zrozumiałem,która lepsza.

Ale rotacyjną można cofać z opuszczoną do ziemi,a dyskową nie.

Rotacyjna jest podobno lepsza do wyższej trawy i lucerny,podobno lepiej sobie z nią radzi a dyskowa ma trudności.

Dyskowe maja też zgniatacz pokosu i roztrząsacz,co daje nam szybsze schnięcie i oszczędność paliwa.

 

I też się cały czas zastanawiam,która jest lepsza.

Ale chyba dyskowa,bo właśnie trawa szybciej odrośnie i lepsza jakość paszy jest jak wyżej się kosi.

Teraz częściej kupuje się nowe dyskowe kosiarki niż rotacyjne i nie są wcale takie drogie jak na wyposażenie jakie mają,czyli te zgniatacze i szarpacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek7    2

Bębnowe też mogą byc wyposażone w spulchniacze. A dyskowe nie wszystkie je mają. Ja mam dyskową bez spulchniacza.


my dream... JP :)
ostatnio w głowie tylko Moto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

bo w bębnowej ci robi pokos a w dyskowa,rzuca za siebie,takie małe pokosiki robi i lepiej rozrzuca.

Mój wujek ma dyskową ze spulchniaczem i mówi,że lepiej rozrzuca niż jego stara bębnówka też ze spulchniaczem.

Tyle,że do bębnówki oddzielnie spulchniacz kupował, u innego dealera,więc możę zły kupił, nie do tego modelu kosiarek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Ja wole dyskową, choćby z tego względu że potrzebuje dużo mniejsze zapotrzebowanie na moc. Myślimy o takiej, ale jak jeszcze będzie lepsze siano, to jeszcze lepiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek7    2

No dyskowa ma bardzo małe zapotrzebowanie mocy (nie wiem jak z kondycjonerem) i dzięki temu mniej idzie paliwa.


my dream... JP :)
ostatnio w głowie tylko Moto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

fajnie to może jakieś przykłady ile potrzebne jest litrów paliwa na skoszenie kosiarką dyskową 1 ha łąki? (np. ciągnik 50-60km potrzebuje około 4-5 ropy a ile ten sam ciągnik spalił by z dyskówką 2,1m, lub większy ciągnik z kosiarką 2,4m?

a i z jaką największą dyskówką poradził by sobie jaki ciągnik np. ile min trzeba na 2,6m (6 dysków) a ile km na 7dysków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek7    2

80KM NH z kosiarką 2,45 dyskową na 1 ha spali tak 5,5 litra do 6.


my dream... JP :)
ostatnio w głowie tylko Moto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek7    2

Czasu nie mierzyłem nigdy, ale dość szybko. Pali tyle bo nie ma obrotów 540E i musze na 540, a co za tym idzie więcej gazu.


my dream... JP :)
ostatnio w głowie tylko Moto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Jak dla mnie to nie tak dużo,palą więcej i nie narzekają.

A z bębnówką to by jeszcze więcej spalił i więcej czasu kosił,bo by mniejsza była na 80KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

koledzy ale piszcie na temat, bo powoli robi się o niczym, temat o kosiarkach dyskowych już jest...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

no ale na strasznie nierównych z dużą ilością kretowisk rotacyjna niezastąpiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

Koledzy z podwórka wiem że rozsądnie pracująć c 360 lub z5211 z kosiarką rotacyjną 1,65m można na 4l ropy opendzlować 1 ha, bo na godz około 4l taki ciagnik tłoczy a około 55min mozna hektarek połozyć więc gdzie tu ekonomika dużego ciągnika z dużą dyskówką? skoro podajecie że trzeba więcej paliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

ja tak troche z innej beczki do was, mam takie pytanie ktora z kosiarek jest lepsza chodzi mi o bebnowa i dyskowa mysle o takiej szerokosci okolo 3m.??


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trafik    0

To chyba oczywiste ze dyskowa, gdyż lepiej kopiuje teren i jest wydajniejsza. ;)

 

 

//Kolego nie cytujemy poprzedniego postu. Zapoznaj sie z regulaminem!!!! obowiązującym na forum

Edytowano przez Balzak
Cytowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja to myslalem z POETTINGERA bo widzialem i dyskowe takiej szerokosci i bebnowe i wlasnie tak sie chcialem was zapytac.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez teybe
      Witam. 
      Czy ktoś mi podpowie jaka nakrętka jest na tej osi. Kupiłem nową, ale ci co to sprzedają nie dają nakrętki w zestawie. 
      Pozdrawiam 

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj