Polecane posty

Nikita_Bennet    315

odgrzebuję wątek bo ostatnio szukałem prostego programu do wystawiania faktur dla mnie.

Wybrałem program Mega Fakturka.

http://www.poldata.pl/?ido=27

 

Co o nim sądzicie?

Ostrzegam jest banalnie prosty i przyda się tylko do wystawiania faktur.

W sumie to przydałoby się coś jeszcze do sporządzenia deklaracji VAT7K ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860

mój ojciec używa jakiegoś tańszego, bodaj za 39zł i działa to w stopniu w pełni wystarczającym dla kilku faktur za zboże i trzodę


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

A mogę spytać czego używa?

Ja szukałem kilka miechów i nareszcie znalazlem tę megafakturkę.

Teraz muszę jeszcze znaleźć coś co wypełni za mnie deklaracje VAT7K bo chcę zrezygnować z księgowej i będzie git.

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

Popytaj o Małą księgowość rzeczpospolitej.W ubiegłym roku był płyta z gazetą,a program pozwalał też na druk deklaracji.Nie wiem czy po zmianie stawek nie wyszło coś nowego.Trzeba by wejść na stronę gazety,bo kiedyś można było zamawiać archiwalne numery.A program byl gratisowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

mam ten program i jest za bardzo rozrośnięty. Dużo opcji których nie potrzebuję. Mam nawet chyba ze dwie edycje i wiem że następna będzie chyba 1 kwietnia w RP.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weronika    0

NO próbowałem kiedys odpalic ten program u siebi (Rzecz Pospolita) straszny, stany magazynowe i różne inne cuda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860

ale ma 90% funkcji potrzebnych do prowadzenia firmy


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

No i ja odświerzę temat. Dwa miesiące testowałem kilkadzieśąt programów do fakturowania no i znalazłem! Dla naszych rolniczych potrzeb produkty firmy Sokaris deklasują wszystkich!!! Co prawda nie są to programy darmowe (choć nie do końca - to na koniec) , ale po przetestowaniu dziesiątków programów stwierdzam, że warto wyłożyć kasę. Ale do rzeczy:

Na nasze potrzeby myślę że w grę wchodzą programy Fakturant i Faktura-NT. Oba programy są bardzo podobne, choć ten drugi jest nieco lepszy.

Zalety:

1) Baza danych poarta na Borland DBE a nie SQL, więc komputer chodzil lekko i przyjemnie.

2) Faktury VAT sprzedaży w różnych formach (VAT, Korekta, Duplikat itp.)

3) Faktyry VAT zakupu w różnych formach (j.w.)

4) Magazyn - prowadzenie magazynu. Tu jest fajnie w obu programach bo można wystawić np. Fakturę VAT czy WZ pomimo zerowego czy ujemnego stanu magazynowego. Program tylko o tym informuje i pyta czy kontynować czy nie. A przecież nam często nie zależy na jego prowadzeniu z regóły.

5) lekki minus dla Fakturanta, bo dokumenty PZ czy WZ wystawia w formie faktur i dodaje je do bazy danych faktur, czyli trzeba je usunąć po wydrukowaniu, by nie mieć błedów w raporcie VAT. Faktura-NT prowadzi już osobne bazy dla np. WZ czy PZ więc nie przekłamuje w raportach z naszego punktu widzenia (bo dokument WZ to też faktura :) ) i można tu szybko wystawić Fakturę VAT do dokumenty np. WZ,PZ klikając 2 czy 3 razy myszką !

6) Raporty - raportowanie w różnych postaciach, ale dla nas najważniejsze, że oba programyposiadają funkcję raportu osobno dla Faktur VAT sprzedaży i zakupów w formie miesięcznej lub kwartalnej, więc pozbywamy się książek sprzedaży i zakupów. Jedynie nie wyróżniają one środków trwałych więc trzeba uwzględnić to ewentyalnie w deklaracji.

7) tak dla @nikita_Bennet nie ma w obu programach funkcji wystawiania deklaracji VAT-7, czy VAT-7K. Dla mnie to nie problem bo można sobie ściągnąć e-deklarację i ją wypełnić, można wypełnić tylko niezmienne dane (dane ospbowe, adres nip i tp.) i ją zapisać by na przyszłość była częściowo przygotowana :D

 

No a teraz o bonusach, bo od ponad pół roku śledzę co wychodzi w tym temacie w rożnych czasopismach i tak co do powyższego:

1) "Komputer Świat" nr 2/2012 zawiera program fakturant z bezterminową licencją na program i roczną licencją na aktualizację i pomoc techniczną. Aktualizacja po wygaśnięciu w zasadzie będzie nam potrzebna, kiedy wprowadzą nowe stawki VAT, bo program nie umożliwia niestety ręcznego definiowania stawek. koszt gazetki 8,90 PLN :lol:

2) "Twój Niezbędnik" nr 6/2011 (grudzień 2011 - styczeń 2012) Faktura-NT 5 z roczną licencją na program oraz roczną licjencją na aktualizację i pomoc techniczną. Co dao aktualizacji w zasadzie jak wyżej. gazetka po 9,90 PLN

 

A się rozpisalem :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natalia123    0

Ja lubie i pracuje na Rewizorze, jest trochę rozbudowany ale dla mnie bomba :)


Dobrych ludzi spotkasz tylko wśród szczęśliwych, bądź jednym z nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu2005    5

Ja osobiście korzystam z Mega fakturki.

Jednak do końca nie jestem zadowolony, więc zobaczę te programy co polecacie.

To co @darolee proponuje może być naprawdę ciekawe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolex    0

ja uzywam programu szybkafaktura.pl jest latwy w obsludze i w sumie niedrogi. polecam jesli ktos lubi latwe rozwiazania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ruslanek    0

ja korzystałem, ale czasami sprawiał problemy, mogę Ci przesłać

ja teraz korzystam z tego: www.efaktury.org/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawelfigat
      Witam.
      Dysponuje autorskim przetestowanym i wdrożonym rozwiązaniem
       
      1. Zarządzanie ksiegą bydła
      2. Zarządzanie ksiegą weterynaryjną
      3. Zarządzanie przemieszczeniami
       
      Program umożliwia szybkie wprowadzanie duzych ilosci danych zarówno o sztuckach jak i przemieszczeniach
      Wydruki zgodne z ARMiR oraz export do popularnych formatów.
       
      Cena do negocjacji.
      Możliwość rozbudowy.
       
      Kontakt: donio78@gmail.com
      tel. 668 145 091
    • Przez Jarpo16x
      Witam . Mam pytanie, czy ktoś z was używa jakiegoś programu komputerowego do zarządzania stadem trzody chlewnej w cyklu zamkniętym???Chodzi mi o liczenie wyników produkcyjnych macior itp. Jedyny program jaki mi przychodzi do głowy to ANAPIG ale jest on trudny w obsłudze, nie intuicyjny Pozdro.
    • Przez sajmonM8
      Szukam programu na nokię e71 z symbianem narazie nic nie mogę znależć z góry dziękuje za pomoc
    • Przez RolnikInformatyk
      Witam wszystkich forumowiczów!
       
      Jestem studentem piszącym obecnie pracę inżynierską. Tematem mojej pracy inżynierskiej jest Aplikacja wspomagająca pracę gospodarstwa rolnego i księgowość. Elementy jakie zawarłem w programie:
       
      - wystawianie i przechowywanie, drukowanie faktur
      - tworzenie miesięcznych zestawień kupna/sprzedaży wymaganych przez Urząd Skarbowy
      - przechowywanie informacji o obecnym stanie naszego stada
      - prowadzenie ksiąg przybycia/ubycia bydła i trzody chlewnej
      - przypominanie rolnikowi o fakcie, iż dany buchaj kończy niedługo 30 miesięcy i należy pomyśleć o jego sprzedaży
      - przechowywanie informacji o stosowanych środkach ochrony roślin i nawożeniu upraw
      - przechowywanie informacji o uprawach, plonach, działkach rolnych i odmianach stosowanych roślin
      - tworzenie raportów finansowych, i raportów z analizy jaki nawożenie/chemia, klasa ziemi, odmiana zboża, pogoda miała wpływ na plonowanie.
       
      Moim pomysłem na rozwój jest zaprojektowanie aplikacji mobilnej na telefony komórkowe, która pozwalała by rolnikowi za pomocą GPS obliczać powierzchnie działek rolnych. Aplikacja taka by synchronizowała się z aplikacją na komputerze i na mapach rysowała by działki. Kolejnym pomysłem jest utworzenie modułu pomagającego planować zasiew i zarządzanie stadem zwierząt.
       
       
      Mam ambitne plany rozwijać ten projekt również po obronie pracy, dlatego zwracam się do was forumowicze czego byście wymagali od podobnej aplikacji. Jestem gotów na wszelkie sugestie.
       
      Proszę o odpowiedzi.
    • Przez bel920
      mam program rolno środowiskowy - poplony zimowe i rolnictwo zrównoważone więc w pole mogę wjechać przepisowo dopiero od 1 marca ale mam w tym roku dużo więcej pracy w polu niż zwykle i ładna pogoda , ziemia sucha więc w polu już można by robić - obornik rozwozić czy nawozy i pytanie jak ziemia rozmarznięta to moge te pare dni prędzej w jechać i jakie kary są za to. Dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj