lolek15

Agregat uprawowo-siewny aktywny do ursusa 1014

Polecane posty

lolek15    0

Mam pytanie czy ursus 1014 podoła z agregatem uprawowo-siewnym aktywnym 3 metrowym??? ;) Klasa ziemi IIIa, IIIb, IV V.

Tereny mało gorzyste, ale raczej bez gór:d :)

Prosze o odpowiedzi:D Mam zamiar kupic ursusa 1014 i do niego agregat aktywny.

Prosze o podpowiedzi dzieki:D :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

uwazam ze to zabójstwo dla ciągnika,

zetorem 10245 ciagam uprawowo siewny 3m bierny nabudowy i uwazam ze gdyby ciagnik mial 10km wiecej to robota szłaby duzo lepiej, nie wspominam już o masie pustego zestawu ~1800kg


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokojnie da rade

 

Nie byłbym taki pewny.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

3m czynny agregat siewny z Famarolu podpinam do 1614 i ciągnik zdecydowanie ma co robić. Dodatkowo siewnik na hydropaku. Moim zdaniem jest jest to duże obiążenie dla ciągnika. 1014 z takim agregatem bez siewnika pewnie dałby rade, ale z siewnikiem to już chyba nie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolo99    1

Ja na jesieni Mtz 82 ciągałem bronę aktywną 4m i dawał radę<_< Więc 1014 bez siewnika to powinien fruwać:) Wszystko zależy od tego jak głęboko robisz, ja robiłem na 5-6 cm. Pole było bardzo dobrze doprawione po orce. Jednak z siewnikiem to myślę, że przydałoby Ci się kilkanaście KM więcej. Ja do swojego MF3610 myślę kupić też 3m aktywny z siewnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek84    2

U1224 katuje się w rototilerze 3m i siewnikiem na hydropaku a daje rade bo jest podkręcony silnik, teren pagórkowaty i to go trochę trzyma, na podjazdach chmura dymu. Z tą różnicą że rototiler to tylko wałek, bo agregat praktycznie sam się ciągnie, w bronie trzeba jeszcze mieć trochę zapasu mocy na ciągnięcie osprzętu.

Jeśli zapniesz coś takiego i chcesz więcej siać to co rok silnik do remontu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

nie zapominajcie o jednym - 1014 to ciągnik 4 garowy - kompaktowy o dość słabej pompie a agregat czynny, siewnik i zboże troszkę ważą.

w takim kontekscie nie porownujcie 6 do 4 bo to zupełnie inna liga, co innego bym powiedział w maszynach które się ciąga, tutaj maszynę trzeba zawiesić na d*pie ciągnika i co chwile ją podnosić oraz trzeba to jakoś zawiezc w pole.

Ja już połamałem 3 punktowy układ zawieszenia w moim 10245 właśnie przy agrgacie uprawowo-siewnym - nie było to zbyt fajne wydarzenie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jahu    0

oczywiście że da rady: czarno z komina i worek mokrego piachu na przód

ja takowy agregat ciągnąłem 95konnym MF i dał rade (z dodatkowym żelastwem na przednim zaczepie bo to dość krótki traktor), byli tacy co ciągnęli to U914, ale podobno nie miał lekko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

da rady i koniec no chyba żę po skibie odrazu chcesz robic ale to mija się z celem,rototiler stawia dużo wiekszy opór niż brona wirowa,fakt że jak masz z wałem pacera bronę to mogą być problemy z podnoszeniem przodu,jeśli masz dwa siłowniki pomocnicze to podniesie taki zestaw, oczywiście najpierw siewnik na hydropaku podnosisz a póżniej cały zestaw,no i głęboko0ść uprawy też ma znaczenie ale po co uprwaiać głębiej jak 5-6cm?i jeszcze jedno prędkość robocza zestawu aktywnego jest mniejsza niż biernego co za tym idzie zapotrzebowanie na moc też jest mniejsze.ja swoim zetorem 8111 przez 4 lata obsiewałem po 60 ha i jakoś go nie zajechałem,dodam że u mnie są góry,ale w końcu doczekał się następcy .ja nie mówie żę takie dobranie sprzętu jest dobre ale czasami to konieczność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prędkość robocza zestawu aktywnego jest mniejsza niż biernego co za tym idzie zapotrzebowanie na moc też jest mniejsze.

 

 

Ciekawa teoria.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

mam mocno dociążony przod w 10245, mam dwa siłowniki wspomagające, ostatnio sprawdzaliśmy sprawność pompy - na końcówkach kipra było 180atm wiec koles powiedział ze jest git i uwierz mi zetorek jakoś tak podnosi ten agregat bez wiekszego entuzjazmu.

kolego podjedz do jakiegos sasiada sproboj podobny sprzet, a najlepiej jakbyś się dogadał z kimś i posiał jakiś kawałek takim sprzętem, inaczej możesz się wpakować w niezłe gówno.

miałem tak na tescie agregatu do mtzta, podjechałem zapiąłem było OK, uprawiłem 3 razy w koło, olej się zagrzał i nie mogłem nawrocić bo mtzt nie mogl podniesc agregatu na odpowiednia wysokość


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

Ja zgadzam się z yacenty'm w 100% taki zestaw ale nie do takiego ciągnika ,chyba że masz do siania 3 ha to możesz próbować ale to mija sie z celem. Ja do NH M100 6garów przypiąłem taki zestaw nadbudowany : rotor 3m i siewnik Kverneland nadbudowany i tak jak nie dałeś porzadnie gazu i brona na dół to odrazu zgasł zdusił się , no jak już ruszyłem to szło ale bardzo powoli bo mu mocy brakowało na wałku i tyle a to nie robota. Po 15 min takiego siania rotor w góre i do domu i zapiąłem JD 7920 to dopiero można nazywac to sianiem 10 km/h w największą górę i nie trzeba się martwić że ci zgasnie :P . do takiego ciągnika kup sobie bierny radził bym.


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Poprę przedmówców. Mam 10145 czyli to samo co 1014 i mysląc o zakupie agregatu wybito mi to z głowy - szkoda i ciągnika i nerwów.

Nie o to idzie że ten ciągnik nie da rady - pewnie i da radę ale agregat musi mieć odpowienią prędkość roboczą, ciągnik musi zwinnie poruszać się na uwrociach no i idzie o to żeby nie robić tego ciągnika co 2-3 lata. Znajomy nabrał trochę ciężkiej ziemi 3-4 klasy i c385 nie wytrzymała, kupił 1604 i daje jakoś radę to oborać.

Zresztą w podobny sposób wybito mi obrotkę z głowy i teraz myslę coby zapiąc do zetorka kvernelanda 4 skibowego za 5-8 tysi (mam za mało pola i za krótkie działki na obrotkę).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

a ja kupiłem obrotkę i chwalę :P ale to juz inna bajka


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
and    1
Ursus 1004 z Howard+Amazone Tego uzywa mój wujaszek (ja także czasami), obrabia kilkanaście ha, spokojnie podnosi bez uprzedniego składania siewnika hydropackiem, wał jak widać lekki rurowy, obr. WOM 1000/min., obr. wału roboczego ok. 200-230/min., prędkość robocza - bezorkowo: 2L-4L (1H), po orce siewnej 1H-2H (4L), z przodu za obciążnik służu kamień słusznych rozmiarów. Wrażenia z pracy - pozytywne :P

can do

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateush    2

znajomy ma 1014 i aktywnym robił 3 lata... przy podnoszeniu pierw siewnik na siebie a poźniej dopiero podnosił i to przód w górze podobie jak siał... czarno, że nic nie widac... 1014 ma te 100km teoretcznie powinnien dac rade mozesz spróbować... ja do swojego aktywny 3m doczpeie... zobaczymy, czy 95KM da rade (6 silnik)... co do teori ze aktywny potrzebuje mniej mocy tu sie kolega myli i nie ma wyobrażenia o technice...


sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Ja w tym roku postaram sie zaczepic 1014 mojego tescia do 3m aktywnego z siewnikiem i zobacze czy da rade. Jesli chodzi o zapotrzebowanie mocy to roznie mozna na to patrzec ale z moich obzerwacji wynika ze w aktywnym ciagnik sie mniej meczy niz w biernym. Chodzi mi tutaj głownie o osiagana predkosc robocza dla uzyskania prawidłowej uprawy,struktury ziemi. Zeby ciezsza ziemie uprawic biernym agregatem trzeba uzyskac wieksza predkosc niz aktywnym a do tego potrzebna jest siła zeby ja uzyskac.

pole po aktywnym-predkosc 9-10 km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

jak dla was predkosc robocza jest wyrocznią to zycze powodzenia


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31
Ja w tym roku postaram sie zaczepic 1014 mojego tescia do 3m aktywnego z siewnikiem i zobacze czy da rade. Jesli chodzi o zapotrzebowanie mocy to roznie mozna na to patrzec ale z moich obzerwacji wynika ze w aktywnym ciagnik sie mniej meczy niz w biernym. Chodzi mi tutaj głownie o osiagana predkosc robocza dla uzyskania prawidłowej uprawy,struktury ziemi. Zeby ciezsza ziemie uprawic biernym agregatem trzeba uzyskac wieksza predkosc niz aktywnym a do tego potrzebna jest siła zeby ja uzyskac.

pole po aktywnym-predkosc 9-10 km/h

 

tak zaczep podnieś i więcęj nic nie rób , ludzie takie zestawy to czepiają do ciągników 140km, fajny artykół jest w RPT na 14 stronie, TM120 nie dawał sobie rady z aktywnym agregatem, także te nie całe 95km w wykonaniu ursusa nie dadzą sobie z nim rady.AAAAA chyba że pronarek 82, ten tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

nasz krzykliwy kolega od Pronara 82 da rade


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

ja nie mówie że taki zestaw to optymalne połączenie ale ja kupowałem zestaw pod duży ciągnik,i musiał chodzic z tym,a niech mi nikt nie wciska kitu że biernym dobrze uprawi zimię przy 7-8 km/h.no chyba że na lekkich ziemiach bo u mnie to by nic dobrego nie zrobił,mój kolega 1014 obrabiał 200ha.z broną rabe ale bez siewnika i jakoś go nie zajechał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Ja nie pisze ze predkosc jest wyrocznia tylko staram sie uzmysłowic ze agregat aktywny nie potrzebuje tak duzej predkosci jak bierny aby na tej samej ziemi uprawic w podobny sposób a wiec nie potrzeba tyle siły na rozpedzanie takiego zestawu. Nie mówie ze 1014 da rade w takim agregacie bo tego nie sprawdziłem ale postaram sie to zrobic przy najblizszej okazji. porownałem tylko sobie z jakimi predkosciami jezdza moi znajomi z biernymi dla uzyskania przyzwoitej struktury ziemi i widze jak trzeba rozpedzic ciagnik zeby dobrze uprawic biernym. Ja osobiscie bym sie nie zamienił na bierny mimo ze ponoc ciagnik w dupe dostaje i potrzeba 140 koni do takiego. Jak sie ustawia głebokosc robocza jak w starym kultywatorze (15 cm) to nawet 160 konny ciagnik ma co robic ale czy jest sens i potrzeba?? 5-6 cm w zupełnosci wystarczy co widac na załaczonym załaczniku ze nie potrzeba 150 konnego ciagnika zeby uprawic dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateush    2
tak zaczep podnieś i więcęj nic nie rób , ludzie takie zestawy to czepiają do ciągników 140km, fajny artykół jest w RPT na 14 stronie, TM120 nie dawał sobie rady z aktywnym agregatem, także te nie całe 95km w wykonaniu ursusa nie dadzą sobie z nim rady.AAAAA chyba że pronarek 82, ten tak

 

 

jak pronarek moze dac rade w 3m aktywnym a ursus nie? owszem jak napisałem ursus da rade ale to będzie taka troszku męka dla niego... gdzyby miał ten silnik 6 garów... heh... ale kupił odemnie pewien Pan aktywny 3m ale lekki dosyć masa całkowita ok 800kg do 1100 z pełną skrzynią do pronarka 82

ale czy dawał rade nie wiem... TM120 nie dawał rady... zalezy jak głęboko go póścili, jaki operator i jak ustawione były zęby w tym agregacie....


sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

na taką głębokość go ustawiał by ziemia była dobrze uprawiona wedle potrzeby,jest potrzeba ziemie wymieszać na 15cm to się miesza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FasolaFasola
      Witam.
      Potrzebuję zdjęć pielniko-obsypnika Akpil Piel 7 (7 sekcyjny), ponieważ chciałbym zobaczyć jak jest rozwiązanie składania ramy przy tej szerokości, na internecie niestety nie znalazłem zdjęć pielnika 7 sekcyjnego tej firmy.
      Proszę o pomoc.
      Pozdrawiam.
    • Przez kingway
      Witam , po qq chciałbym zasiać jęczmień jary . Na zimę zrobione talerzówką i teraz chciałbym to przejechać gruberem Vibro Flex . Myślicie , że to będzie ok ? Czy lepiej orać ? To samo chciałbym zrobić pod łubin przed plon było żyto z tym , że tam jest poplon - rzepak - minimalnie ale jest . Klasa ziemi 5 klasa 
    • Przez Majstero17
      Witam, wiecie może jak ścignąć ten element chodzi mi o lej próbowałem kilka razy i napotkałem takie rzeczy macie pomysłu?



    • Przez karbex
      Witam. Mam pytanie - może ktoś ma doświadczenie.na jaką głębokość maks można uprawiać gruberem z systemem lemken thorit z podcinaczami. Te podcinacze są wąskie i mają nieco inny kształt niż standardowe i myślę nad założeniem ich do uprawy na głęboko (25 cm mi wystarczy) - czy to się sprawdzi? Gruber mam 2 belkowy 2.2 m 5 łap a ciągnik 100 km. Czy lepiej beż podcinaczy I wąska redlica? Choć tu się obawiam że trochę za żadko łapy a z podcinaczami to zawsze bardziej zruszy
    • Przez kingway
      Witam , mam  pytanie . Po kukurydzy na ziarno zrobiłem talerzówką na zimę , nawet ładnie wyszło a że warunki są jakie są i jest mokro i z orką może być różnie to mam pomysł żeby zasiać  po samej talerzówce jęczmień jary po kukurydzy . Jak myślicie to się uda ? Czy lepiej orać ? Ziemie lekkie 5 klasa choć no dołeczki mokre się zdarzają . Zawsze orałem a teraz się zastanawiam bo szybko nie wjadę a  jednak orka musi się trochę odleżeć moim zdaniem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj