kamis

Piec do warsztatu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kamis    0

witam wszystkich majsterkowiczów , mam pytanie ,chce zbudować piec do ogrzewania warsztatu na zużyty olej silnikowy,czy ktoś takiego robił i jak to zbudować w miarę prosto i tanio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

masz na tyle oleju? widziales kiedyś takie cos?


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamis    0

oleju mam nazbierane parę beczek i nie wiem co z nim zrobić . jak pracowałem na warsztacie w takiej firmie to paliłem tam olejem , a polegało to na tym ze wstawiałem metalowe wiadro do pieca napełniałem olejem i podpalałem ,paliło się ładnie ale krótko około pół godziny i trzeba było od nowa rozpalać , a ja chce ten proces zautomatyzować żeby się paliło parę godzin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

to może zrób coś na wzór pieców na olej opałowy one mają jakiś palnik-rurkę doprowadzająca olej ,tylko jak go rozpalić ?Albo wstaw te wiadro i jakąś rurkę i niech kapie po trochu olej do tego wiadra.

 

A jak to działało olej palił się na na całej powierzni w wiadrze to znaczy na górze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamis    0
to może zrób coś na wzór pieców na olej opałowy one mają jakiś palnik-rurkę doprowadzająca olej ,tylko jak go rozpalić ?Albo wstaw te wiadro i jakąś rurkę i niech kapie po trochu olej do tego wiadra.

 

A jak to działało olej palił się na na całej powierzni w wiadrze to znaczy na górze ?

paliło się na całej powierzchni a olej jak się zagotował to zwiększał objętość. do wiadra mogłem wlać tylko połowę bo jak wlałem więcej to uciekało górą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

@hedinity podał ci odpowiedni link tam napewno znajdziesz wiele odpowiedzi bo temat ma prawie 30 stron ;)


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamis    0

trochę czytałem ,jest sporo ciekawych rozwiązań , według tych wskazówek na pewno coś zbuduję . dzięki za ten link

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian007    153

na giełdzie w słomczynie stał facio i sprzedawał takie piece za jeden chciał 2tyś z nadmuchem ibył w miarę wydajny jak będę i on będzie to zapytam dokładnie jak i co


trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdruj77    3

brat miał na OO a jeden znajomy mówił że jego sąsiad pali takim przepalonym olejem ale nie wiem czy coś przerabiał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamis    0

piec prawie na ukończeniu, wszystkie elementy gotowe ,tylko poskładać do kupy, podłączyć wentylatory i podłączyć do komina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Wiem, że już masz pomysł ale znajomy nasącza olejem przepalonym szmatę wsadza ją do pieca, a nad piecem ma pojemnik z przepalonym olejem i doprowadzoną rurką do pieca, i to sobie kapie i cały to piec :)


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na moje oko nie za bardzo te piecyki są z cienkiej blachy. lepiej samemu wyspawać jakiś nadmuchowy i masz spokój. przy tym piecu ciepło masz tylko przy nim i mega dużo rury potrzeba tak to wszystko w komin idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Ja mam podobny do tego co "agro973" widział tyle że zrobiony przez profesjonalną firmę Piece Pękala z Pleszewa grzeję nim już 3 zimę warsztat 8mx8m nieocieplony palę tylko w dzień ok 12godz. spala 10=15kg węgla Przy -20 stopni w ciągu 1/2 godz jest w całym pomieszczeniu ciepło a wmoich warunkach przy takim mrozie nagrzeje do +15.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil927    229

taki jak Ty tu @paktofonikas1987 pokazujesz to mój ojciec by nie spojrzał na niego bo mówi że one zrobione są z blachy z puszek po piwie a planuje zrobic jakiś piecyk z grubej stalowej rury taki do garażu ale nie idzie dostac takiej nigdzie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Kamil a skąd jesteś bo koło mnie jest składnica z takimi rurami,a tak w temacie to najlepiej jest wyspawać kubusia z grubej rury i na niego zamontować kołnierz z cienkiej blachy szczelnie z otworami na wsyp do pieca i komin ,od dołu dać nadmuch a od góry wyjścia na rury do ciepłego powietrza - efekt 100% .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Dobry złom odwiedź i powinieneś taką znaleźć, tylko czy cena cię nie zszokuje.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Tania nie będzie ale warto za 60 średnicy ze ścianą 10mm trzeba dać ok 350zł za metr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek99    16

Najtaniej bedzie kupić butle po LPG. Dziś kupiłem taką fi35cm, długa 110 za 27 zł. Będzie piecyk jak tralala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil927    229

Ja to mazowieckie okolice Sochaczewa, wybiorę się po świętach może do pobliskiego skupu złomu może tam coś znajde a właśnie pomysł na nadmuch jest dobry tylko że właśnie trzeba by go obspawac blachą i te kanały w środku. No ale jak nie dostanie takiej rury to i piecyka nie zrobie :( teraz nawet nie jest bardzo potrzebny dopiero w lutym może jak ferie będą jak coś bede robił to się przyda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Najtaniej bedzie kupić butle po LPG. Dziś kupiłem taką fi35cm, długa 110 za 27 zł. Będzie piecyk jak tralala.

 

Blacha z jakiej wykonana jest butla ładnie rozprowadza ciepło tzn po całości będzie miała zbliżoną temperaturę, oczywiście do pewnej granicy temperatury.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











    • Przez wojciechowski89
      Cześć Panowie potrzebuje dojarkę pod traktor i znalazłem taką pompę u siebie. Ktoś może kojarzy bo ja nie mogę znaleźć nic na jej temat po wpisaniu nazwy wyskakuje land niemiecki. Z tego co się orientuje brakuje tutaj zbiornika od oleju który smaruje łopatki które są metalowe nie z tworzywa. I tutaj też mam pytanie ten czarny wężyk po zamontowaniu w zbiorniku z olejem nie będzie podawal oleju na łopatki tylko wylot powietrza ta jakby ,,satelita" a powinien być jak się nie mylę obieg powietrza, że powietrze jest wpychane do zbiornika z olejem i przy wyjściu z niego zabiera olej na łopatki i tak w kółko. A przy tej rurce którą jest wypychane zassne powietrze jest korek jakby do dolewania oleju z tyłu pompy jest rurka wychodząca i wziernik jak w kompresorze żeby widzieć poziom oleju. Dodam że sam ją postawilem na podstawkę wom więc proszę się nią nie sugerować.




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj