pawel03

Lamborghini Formula - Wymiana oleju w hydraulice i ciśnienie oleju

Polecane posty

pawel03    0

witam.
mam problem z moim lamborghini z 93 roku. posiadam go od niedawna i nie moge znalezc zadnego korka do wlewu oleju hydraulicznego i tak samo do spuszczenia azeby go wymienic. nie trzyma mi cisnienia. kiedy jest zimny mam 4 bary (co i tak wedlug mnie jest malo bo powinno byc 6) a jak sie rozgrzeje do spada nawet do 2 i trzeba go trzymac na obrotach zeby dalo sie normalnie skrecac i obracac plug czy podnosic... mam pewne przypuszczenie ze ten korek znajduje sie nad walkiem. jest tam jakis korek ale nie mam pojęcia czy to jest to. z gory dziekuje za podpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel03    0

dzieki za odpowiedz.

poci tzn? czy duzo oleju ucieka? tzn olej mu ucieka tylko jak weze od pluga mam podlaczone ale to nie wina zlaczy tylko tlok ma rysy i nie trzyma i musze do regeneracji dac. czyli za kabina nad walkiem tak jak mowilem? bo jedyny schowek jaki mam to w kabinie nad prawym kolem. a gdzie sie spuszcza ten olej? i jak sprawdzic jego poziom chocby po wymianie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LamboR3    0

Sprzawdza sie tak gdzie masz przekażnik jest takie szkełko i tam widać ile masz oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANIEL    1

Jeżeli widać poziom oleju na tym szkiełku to jest ok.

Jeżeli zakrywa całe szkiełko to może wylatywać odpowietrznikiem tak jak u nas, okazało się, że fabrycznie wlali o 5 litrów za dużo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel03    0

dzieki za podpowiedzi.

jeszcze jedna kwestia. mianowicie - jaki olej? wiem ze przekładniowo - hydrauliczny. gość w sklepie w katalogu wyszukał ze zamiennik oryginalnego to HIPOL 6. co o tym sądzicie? nie wlałem go jeszcze ale filtry zamówione i mam zamiar wymienić na dniach ten olej. jakie macie opinie? czy to dobry olej? tak czy inaczej wleje go i sie zobaczy. znajomy mial problem w swoim john deere wlasnie z przekladniowym olejem. pienił się. nawet oryginalny przywieziony z niemiec sie pienił. juz jest wszystko w porzadku ale nie wiem co bylo i nie wiem jak sobie z tym poradzil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel03    0

witam ponownie.

odnośnie tego oleju hudraulicznego mam jeszcze jedno pytanko - o filtry. w jakich granicach oscyluje cena? zamowilem filtry, czekam juz drugi tydzien i filtrow nadal nie ma B) tak trudno dostepne sa te filtry? moze to przez kryzys?: B) w sumie moze powinienem popytac w innych sklepach bo narazie zamawialem u jednego goscia i jak do tej pory nie musialem czekac na nic.

pozdrawiam uzytkownikow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel03    0

i jeszcze jeden problem:/ wymieniłem olej i nie wiem co jest grane ale nie mam wspomagania ani podnośnika. myśle ze to pompa się zapowietrzyła ale nie mam pojecia gdzie szukac odpowietrznika czy czegokolwiek żeby sobie z problemem poradzić. ciagnik stoi a potrzebny :) prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

do daniel. gdzie jest ten odpowietrznik? bo w moim grand prix jest zakryte szkielko i troche kapie w okolicach prawej strony skrzyni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel03    0

podnosnik dziala ale gdzie ten odpowietrznik? jeszcze swieci kontrolka servisu. pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANIEL    1

Odpowietrznik jest głębiej prawie pod siedzeniem kierowcy, wygląda jak taki grzybek ok 5 cm średnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel03    0

ok. wszystko gra. teraz jeszcze jedno. co moze być przyczyną slabego wspomagania? tzn tak jak pisalem, na pozcatku 4 bary a jak sie zagrzeje to nawet do 2 spada i trzeba przegazowac zeby lekko krecic :/ jakies sugestie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez jarx08
      jaki olej wlać do skrzyni Jd 6810?
      czy po wymianie wymagana jest jakaś kalibracja?
    • Przez Nasters
      Witam  mam problem Lamborghini 1060 otóż do 1 tys obrotów z odmy leci delikatnie biały dymek lecz pod za dużym ciśnieniem po zwiększeniu obtotów z odmy zaczyna kapać olej czym większe obroty więcej oleju ?? ktoś może już to przerabiał ?? uszczelka ?? pierścienie ??
    • Przez Zbych6622
      Witam, czy orientuje się ktoś czy da się zaślepić egr w lamborghini r3 105? Niby najmocniejszy z serii, a jest strasznie mułowaty;(
    • Przez flinston
      Co sądzicie o traktorze lamborghini r5 115
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj