JarekTymiski

problemy z sterownikiem balercontrol3

Polecane posty

Witam. Kupiłem prase welger rp220. I trochę był zamarznięty sterownik. odłączyliśmy go z kostek i lezal w domu przez 3 dni. Po podłączeniu to spowrotem wyskakują takie napisy jak w załączniku. Macie może pojęcie w czym może być problem? Może się jakoś rozkodował? może kostka źle podłączona ?
Nie wiem co robić pomocy

post-56447-0-08553100-1481301881_thumb.jpeg

post-56447-0-69272900-1481301895_thumb.jpeg

post-56447-0-33800200-1481301907_thumb.jpeg

post-56447-0-52174100-1481301919_thumb.jpeg

post-56447-0-69328700-1481371223_thumb.jpeg

Edytowano przez JarekTymiski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro już się włącza to połowa sukcesu. Spróbuj przeczyścić styki preparatem do czyszecznia elektroniki czy tam izopropanolem jeśli to nie pomoże to można dalej kombinować. A czy wcześniej działał normalnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roman05    10

W sumie to nic złego na tych zdjęciach to nie widze, pierwsze zdjęcie z napisem LTC jest to ogólna ilość bel zrobiona prasą, drugie zdjęcie TAZ jest to tymczasowa ilość bel i można wyzerować. Na trzecim zdjęciu ustawianie ścisku beli przyciskami + i - ustawia się od 1 do 10. Na czwartym zdjęciu napis PU man oznacza że jest ustawiony podbieracz i reczne podawanie siatki/sznurka, jedynie napis 1( 3) jest dziwny bo jedynka powinna się wyświetlać tylko w czasie belowania jak zaczyna bele dobijać. trzeba podpiąc traktor i posprawdzać sterownik czy przełącza podbieracz/podłoga/noże czy załącza siatke/sznurek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ja oglądaliśmy to chłop w ciągniki wejścia nie miał i podpielismy akumulator i pokazywalo ze klapą uchylona. Zamknelismy ja i było tak jak u cb na ekranie. Przywiezlismy ja do domu odlaczylem panel i wziąłem to do domu aby się wysuszył. i jak spowroten podlaczylem to takie napisy wyskakują (te co w załączniku ). Może się rozregulował czy coś? Może kostka o jeden pin źle podpięta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roman05    10

I wzieliście na pewno ten sam sterownik co u chłopa? Te zdjęcie co pokazałem to nie jest z mojego sterownika. W moim sterowniku jest tak samo jak w twoim na załączonych zdjęciach i jest to poprawne działanie. Z tego co mi mówił gość z serwisu Lely jest to starsza wersja oprogramowania sterownika i można wgrać tą nowszą (graficzny interfejs). Ja nie wgrywałem nowszego oprogramowania przyzwyczaiłem się do tego i tak działa 4 lata. Kupowałeś od handlarza? może podmienił sterowniki?  Jeśli nie to nie wiem jakim cudem zmienił się interfejs z graficznego na tekstowy. 

Edytowano przez roman05

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak np jest u Ciebie bela już pełna? To puka? Czy pokazuje jakoś?
Rok 99 rp220 master. To ojciec był i mówił że takie coś się wyświetliło ten graficzny. Albo może ojciec nie wiedział. To mówisz że on działa tak jak u Ciebie? Ile może kosztować wgranie takiego nowszego systemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roman05    10

Jak dojdzie do ustawionego zgniotu np 9(9) to zaczyna pikać komputer i po kilku sekundach puszcza siatkę (jeżeli jest ustawiona automatycznie) wyświetli się Net Wrape jak utnie siatkę to wyświetli open tailage ( czyli otwórz klapę) 

 

Mój też 99 tylko rp220 profi, ze zdjęć widzę że to samo co u mnie, resztę trzeba sprawdzić czy działają wszystkie funkcje.  Nie wiem ile to kosztuje wtedy nie pytałem. 

Edytowano przez roman05

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17d    0
Witajcie, mój sterownik  również nie działa prawidło, może ktoś będzie wiedział w czym jest problem , mam własnie taki sam sterownik przy prasie Rp 220 Profi
 w czasie pracy nachodzi mu takie coś że wszystko gaśnie na wyświetlaczu, a jak trzymać obojętnie jaki przycisk wciśnięty wtedy się pojawia, z tym że każdym naciśnięciem zmienia się program prasowania, wtedy jest i problem z załączeniem siatki albo zmianą stopnia ubicia beli, przykładowo na próbę zrobiłem 9 bel i w tym czasie 3 razy mi tak to zwariowało, następnie 36 było idealnie, następne 36 tragedia...  :( i bez żadnej pauzy w pracy nagle wszystko się naprawiło i zrobiłem chyba 45 sztuk aż do momentu jak wróciłem do domu żeby resztkę trawy wyrzucić  :mellow:

Jeśli ktoś wie albo słyszał o takim problemie proszę mi pomóc  bo praca taką prasą "sprawną" to czysta przyjemność  :) 

ten sterownik woziłem do jednego elektronika żeby zobaczył czy zimnych lutów tam nie ma czy coś innego, ale nic nie znalazł, wszystkie kable podczas tej usterki szarpałem że może gdzieś coś nie łączy ale też nic nie dało.
Podpinałem swój panel do innej prasy i też tak się działo, wiec wina musi być raczej w panelu, lecz może się mylę. Dzięki!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17d    0

po pierwsze to co jest na wyświetlaczu powinno się przełączyć na inny widok aby sterować prasą,  w tej chwili jakby jest "zawieszony"

po drugie, schemat siatki powinieneś mieć naklejony na górnej osłonie

a przyciski, mode- licznik bel ogółem i tymczasowe oraz jak długo przytrzymasz to masz ustawienia, + i - to ustawiasz zgniot przy którym prasa zacznie Cię informować pełnej beli, niżej przycisk jes do przełączenia elektrozaworów na sterowanie podbieraczem,poniżej z lewej do przełączenia elektrozaworów na sterowanie podłogą, z prawej, nożyce do przełączenia elektrozaworów na sterowanie nożami, przycisk niżej służy do zmiany funkcji / programu prasowania , na dole z lewej do puszczenia siatki, a z prawej do puszczania  sznurka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wloczykij    1

Ok teraz moje pytanie, posiadam lely welger 220 profi 99 rok, soft tekstowy jak u autora postu. Wszystko chodzi ładnie poza jedną nietypową kwestią, otóż w sianie (i tylko w sianie co najdziwiniejsze) komputer prasy głupieje. Owijam siatką toteż mam ustawiony tryb PU Net Man (siatka tryb manualny) i dzieje się dziwna rzecz bo podczas pracy kompter ni z tego ni z owego wyrzuca błąd Twine Fault (błąd sznurka), nie idzie nic dalej zrobić na wyświetlaczu, konieczne jest odłączenie i podłączenie ponowne komputera, przeczysciłem wszystkie czujniki, zrobiłem autodiagostykę i nic, dalej losowo wyrzuca ten komunikat. Najbardziej dziwi mnie to, że już przy sianokiszonce jest ok, komp chodzi jak ta lala, natomiast przy sianie głupieje - jak to możliwe? Ma ktoś jakiś pomysł? Bo niby idzie robić ale uciążliwe jest ciągłe restartowanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46
Również mam problem z sterownikiem balecontrol w lely 445 jak komora prasowania sie napelni to zaczyna pikać komputer i po kilku sekundach puszcza siatkę i jak skończy to nóż odcina siatkę. Wtedy sterownik zaczyna pikac włącza się i wyłącza puszcza siatkę na chwile potem cofa i znowu puszcza. Zaczęło tak się dziać w trakcie prasowania wcześniej działało dobrze. Rozebralem płytkę sterujaca na prasie wyjalem z niej wszystkie wtyczki i kabelki przedmuchalem złożyłem spowrotem i zaczęło działać poprawnie, ale nie mam pewności ze za jakiś czas znowu nie zacznie swirowac. Czy ta plytka elektroniczna może być uszkodzona lub zaczyna się psuć czy jakaś inna przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sooem
      Witam. Stoję przed zakupem prasy rolującej mam dwie na oku jedna jest welger 435 2008rok rotor bez noży 33tys bali pasy bez spinek stan prasy 6/10 główna zebatka prawie do wymiany. Claas variant 370 2016 rok w naprawdę ładnym stanie pasy bez spinek 16tys bali prasy maja robic około 500 bali rocznie siano sianokiszonka. Co byście polecili jakieś ich wady zalety na co patrzeć jak claas daje rade sobie przy kiszonce. Pozdrawiam.
      Dzięki za odpowiedź.
    • Przez velFoka
      Panowie sprawa taka że w planie jest zakup prasy Welger Lely 235 Double Action Profi. Chciałbym się dowiedzieć co nieco o niej. Nurtuje mnie też kwestia podłączenia do ciągnika🤔
    • Przez OkoM
      Witam mam problem z naliczaniem bel na komputerze Balercontrol E otóż przy wyrzuceniu belki z komory, liczy jako sześć. Zrobiłem dwie bałdy komputer policzył jedenaście. Gdzie szukać przyczyny czy ktoś kolegów miał podobny problem ?
      Prasa lely welger rp 445 2011 rok
    • Przez OkoM
      Witam mam problem z naliczaniem bel na komputerze Balercontrol E otóż przy wyrzuceniu belki z komory, liczy jako sześć. Zrobiłem dwie bałdy komputer policzył jedenaście. Gdzie szukać przyczyny czy ktoś kolegów miał podobny problem ?
      Prasa lely welger rp 445 2011 rok
    • Przez Szaman1990
      Witam posiadam prase massey ferguson 4160v i nie potrafię poradzić z problemem wyrzucania slomy w stronę adaptera siatki. Problem najczęściej widoczny w krótkiej słomie gdy jest jest malo i jest bardzo sucha. Jedyne wyjście to wyjazd z rana lub wygarnianie slomy co druga sztukę prase mam od nowości w serwisie nic mądrego mi nie powiedzieli słyszałem tylko żeby jechać na mniejszych obrotach i kwestią ślepych noży bo ich nie posiadam i czy to by miało jakiś wpływ? Miał ktoś podobny problem ? Dodam jeszcze że współpracuje z traktorem 105km prędkość jazdy do 7 km/h
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj