kufcio

Class GPS Pilot Flex

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kufcio    2

Witam

 

jestem na etapie zakupu kombajnu zbożowego, chce go doposażyć w jakiś system wspomagający kierowanie.

Obecnie zastanawiam sie nad kombajnem Class i John Deere.

 

1. Class oferuje terminal system o nazwie GPS PILOT z terminalem S7 lub S10 - koszt 40tyś.   System rzekomo współpracuje z darmowym Egnosem (dokładność 15-30cm) , oraz kolejnymi korektami płatnymi do RTK włącznie.  System ten wykorzystuje hydraulikę kombajnu do kierowania.   Wydając tyle pieniedzy chciałbym po żniwach przekładać monitor i ewentualnie antenę do innych maszyn gdzie bez kierowania mógłbym korzystać w celu poprowadzenia równoległego np przy opryskach ścierniska czy rozsiewaniu nawozów po orce.

Diler proponuje ten sam terminal ale bez ingerencje w hydraulikę a zakup zestawu GPS PILOT FLEX - czyli to samo ale z elektryczną kierownicą a wtedy dokupując KIT  z anteną (do 4000zł) do innego ciągnika można w pełni korzystać z systemu automatycznego.

 

Czy któś widział na żywo jak ta elektryczna kierownica działa? da to rade skrecić ciągnikiem podczas jazdy wiosną z rozsiewaczem? 

Jak z dokładnością darmowego sygnału EGNOS ? czy na kombajn nie jest zbyt niedokładny?

 

W JD jeszcze nic nie wiem - w przyszłym tygodniu jestem umówiony na spotkanie.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolas123    88

elektryczna kierownica claasa bardzo dobrze sprawdza sie w rownoleglym prowadzeniu. oczywiscie jesli wjedziesz w bruzde w kolano to nie licz ze ciagnik wyprowadzi ale po blocie daje rade. Prowadzenie kombajnu daje rade bez problemu na darmowym sygnale co do opryskow i nawozenia przydalby sie lepszy sygnal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kufcio    2

To koszenie idzie bez problemu a oprysk i nawożenie już nie?  Wydawało mi sie odwrotnie bo oprysk nawet i 50cm zniesie wiatr a nawóz doleci tak czy siak robi sie zakładki... Kombajnem jak ucieknie to masz zostawioną grzwe i albo cofasz albo pole wygląda jakby operator pił alkohol :)

 

Niby można wykupić sygnał korekcyjny OMNISTAR po GSM za jakies 200zł/miesiac przy dokładności 5-12cm.

 

Nie wiem czy warto w to wchodzić sporo pieniędzy(w programie wyjdzie 20tys) . czy nie lepiej kupic Trimble i tylko zerkać czy dobrze trzymam kierownice... boje się o wytrzymałość tej elektrycznej.

 

Ciekawe czy sam terminal S7 czy S10 po przełożeniu do innego traktora wskaże mi jak mam jechać na zasadzie prostego GPS do jazdy równoległej....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja jadę na x30 na darmowym sygnale i do d*py. trzeba kierownice dokupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kolego nawigacja topcon x30. sygnał darmowy. dokładność ok 25cm do sterowania sekcjami nawozu i oprysku oraz przy szerokich maszynach uprawowych ta dokładność wystarcza czyli przy komabajnie też powinno wystarczyć. tylko jak jedziesz szybko to ciężko się na tych kontrolkach upilnować dlatego jakbym miał kierownice to by było ok. tylko pamiętaj przy zakupie żeby antena miała: duza ilość hercow- szybkości odczytywania w czasie jednej sekundy. wtedy masz dokładniejszy sygnał i oczywiście żyroskop żeby skłony korygował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kustosz    11

Całą instalację i tak będziesz musiał mieć położoną na każdej maszynie na której będziesz chciał korzystać z prowadzenia równoległego. Wtedy będziesz mógł przekładać terminal i kierownicę. Żyroskopu nie przekładamy, ponieważ jest on skalibrowany pod daną maszynę. Co do samej kierownicy to nic z nią nie ma prawa się stać. Teraz dużą popularność zyskują sygnały RTK NET. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzio3313    0

Rtk net ma duży plus, że możemy wykupić jedynie na 3-4 miesiące kiedy potrzeba tej dokładności i koszt na miesiąc jest niski. System claasa jest ciekawy, dopracowany bo to amerykański Outback. Ciekawi mnie pełen koszt np na 2 ciągniki albo ciągnik + kombajn, realne kwoty a nie jakieś przybliżenia itd 40-50 tyś itd... I czy żyroskop jest potrzebny jak mamy pola równe jak stół? Wada kierownicy to ciągłe jej ruchy a co za tym idzie jakiś hałas, trzeszczenie, wszystko zależy od wykonania i od ciagnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepiorek    18

Jeżeli masz ciągniki i kombajny od różnych producentów, ja wolałbym kupić bardziej uniwersalny sprzęt niezależnych dostawców (Trimble, Raven etc).

Są w stanie wpiąć się praktycznie do każdej instalacji (AutoGuide Ready, bez przygotowania fabrycznego, czy też silniki elektryczne). Mają też dodatkową zaletę, że są w stanie obsługiwać VRA (zmienny wysiew nawozów/nasion) Isobus, sterowanie sekcjami itp. Systemy fabryczne często nie mają możliwości mocnej rozbudowy systemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kustosz    11

Nie wiem jak jest w JD, ale w Claas'ie na terminalu S10 masz takie możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez johnyrs
      Witam
      Kupiłem ciągnik z nawigacją Trimble FMX, szukam kogoś kto pomógł by mi to ogarnąć i wytłumaczyć jak to uruchomić. W tym temacie jestem laikiem. 
    • Przez Mateuszhl955
      Witam zakupiłem ciągnik steyr profi 6145 fabryczne przygotowany pod gps. Tutaj pytanie co to dokładnie znaczy i co musze dokupić aby gps działał z dokładnością do 2,5cm
      ogarnę to sam czy musze wołać serwis ?
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam , po raz 3 odnawiam temat
      Jakie są alternatywne wersje anten do aplikacji nawigator polowy [ nie chodzi tu o dokładność 5 cm] obecnie ciężko znaleźć jakąkolwiek działającą antenę która dobrze bedzie współgrać z tą aplikacją.
      Na ten moment znalazłem tylko garmin glo 2 które daje skalę błędu 60 cm, użytkowników posiadających te antenę zapraszam do dyskusji a osoby posiadające inne anteny o informację jaka to antena i jaką ma dokładność, dziękuje za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam.
    • Przez Moscov
      Witam serdecznie, poszukuje jakiegoś patentu na tanią nawigację do ciągnika kropka Nie potrzebuję rtk i tym podobnych, potrzebuje jej wyłącznie do opryskiwacza i rozsiewacza. 
      Posiadam tablet z Windowsem, co więcej potrzeba żeby ogarnąć coś sensownego? 
      Będę z góry wdzięczny za odpowiedzi 
    • Przez rolstudent
      Cześć od jakiegoś czasu interesuje się programem AgopenGps. Czy są tu użytkownicy tego systemu. 
      Kolega @Jarczewski ma już chyba spore doświadczenie.
      Zqmowilem https://www.autosteer.cc/produkt/arudusimple-f9p-annmb/
      I trochę się tym pobawię w ramach hobby 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj