BENNY82

Przeróbka d-81 kożuchow na wywrotke

Polecane posty

BENNY82    242

Witam. planuje przerobić d-81 bądź d-83 na wywrot. znalazłem tu ze 2 tematy ale konkretów w nich nie było. ostatnio trafiłem na złomie siłownik sprawny od d-55 i zastanawiam się nad kiprem do tyłu ale to po skróceniu paki i w oryginalnej burcie a jeżeli dokupię 2silownik to kiper na boki i burta 1,25m.skrzynia oczywiście będzie robiona od podstaw. przy obecnych cenach przyczep taka przeróbka na pewno się opłaci.przez zime postaram się zgromadzić materiały. może ktoś już przerobił taką przyczepe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek0508    11

Kiper radzę, tylko na boki zrobić. Trójstronnego kipra nie ma co kombinować z powodu długiej skrzyni 6,4m, bo trzeba by tyle materiału dowalić, żeby się nie zgięło i tłok duży zdobyć, że ta przyczepa będzie zbyt masywna na pusto. Siłowniki można nawet i trzy zastosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką przyczepę. Wywrot na 2 strony. Na 3 przerabiać to moim zdaniem  trochę za długa jest. 


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

kiper na boki będzie chyba najzdrowszym rozwiązaniem na dwa tłoki od d-55. paktofonikas1987 a z jakich profili robiłeś skrzynie? i jaką wysokość burt masz bo jeżeli na kiper na boki to chce dac1.25 wysokie albo 1metr z trójkątami 18m3 to jakies 16ton pszenicy +masa przyczepy po przeróbce 4,9t wychodzi 20t będzie co targac.możesz podrzucić jaies zdjecie skrzyni od dołu?. pytałem już po hurtowniach o blache i profile arkusz blachy 3mmx1250x2500= 206 zl brutto ,ceownik 200x75x8,8x12000=1100zl; ceownik 100x50x6x 12m=530zl; profil 80x40x5x600=168zl tak to wygląda. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

o wywrocie na 3 strony zapomnij, jeśli już to tylko na tył, co będzie mało praktyczne, a w takim wypadku musiałbyś szukać siłownika z naczep


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem już przerobioną. Sprawdzę w poniedziałek i postaram się zrobić jakieś zdjęcia. 


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

witam.

https://www.olx.pl/oferta/silownik-z-przyczepy-lub-ciezarowki-CID757-IDho9fH.html#0db03ad6b2 takie właśnie siłowniki będę montował to chyba stary typ od d-55 wywrot na bok to kołyski niepotrzebne chyba-dobrze kombinuje? ktoś ma taki siłownik używa? jeżeli jest faktycznie od d55 to 16 ton ładunku i jakąś tonę skrzyni uniosą(2) bez problemu. od czego jest ta śrubka w podstawie kuli, bo otwór na końcu najcieńszego siłownika to odpowietrznik chyba. może dzisiaj ogarnę schemat ramy skrzyni ale raczej w następnych dniach.

nie wiem co jest ale link nie chce się otworzyć chociaż adres jest ok.

Edytowano przez BENNY82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

lik nie działa  :P

chyba o ten Ci chodzi https://www.olx.pl/oferta/silownik-z-przyczepy-lub-ciezarowki-CID757-IDho9fH.html#d87a03f3e5

 

kołyska nie potrzebna, siłownik wygląda na starszego typu, ale czy z d55 czy 47 ciężko powiedzieć, choć słyszałem że na początku były te same


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

Jesli robisz tylko na boki to za ta cene miałbys dwa nowe od HL 8011 chocby nawet z tej aukcji, no chyba ze wiekszy skok siłownika Ci potrzebny.

 

http://allegro.pl/silownik-przyczepa-cylinder-hl-8011-hl-6011-24gw-i6625407682.html#thumb/4

 

A nawet jak wiekszy skok potrzebny to i tak nowy 8 tonowy jest tanszy niz ten uzywany ktory podałes.

 

http://allegro.pl/silownik-cylinder-wywrotu-tlok-nowy-s-k-1050-niski-i6613572087.html

Edytowano przez matisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

nie wydaje mi się aby były lepsze bo widziałem aukcje przerobionych d-83 i te siłowniki 4i5 elementowe wyginają sie jak łuki tatarskie.poza tym jeden już mam po cenie złomu od d-55 wiec za dużego wyboru nie mam to jest od d 55 stary typ 16cm średnica 64 wysokość 3 teleskopy i 83 kg wagi od d-47 są o wiele delikatniejsze siłowniki mam dwie d-47 i te kiprują 7 ton bez problemu. to ten 10t też powinien a dwa już bajka. a możesz powiedzieć dlaczego link nie działa. jak ty wrzucasz link?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

wrzucam foto siłownika do stwierdzenia co to i od czego ale  na 99% d-55 i kompletna felga z pierścieniami (brakowało mi bo mam oponę i dętkę) no i kawał blachy 35mm na uchwyty siłowników i podporę gniazda siłowników.

post-55290-0-46618500-1480517323.jpg

post-55290-0-47634100-1480517331.jpg

post-55290-0-91221600-1480517339.jpg

post-55290-0-35636400-1480517362.jpg

post-55290-0-44465600-1480517385.jpg

post-55290-0-85799300-1480517726.jpg

Edytowano przez BENNY82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

Kolego. My posiadamy przyczepę D-80 z wywrotem dwustronnym (10t) na trzech siłownikach. Sama przyczepa waży 5200kg Znajomy ciągał ją kiedyś ciężarówką woził zrębki z tartaków do zakładu prod. płyty wiórowe. Miała ona jeszcze zabudowę do wys. ok. 4m więc ją zdemontowaliśmy i teraz służy nam już wiele lat w gospodarstwie. Do wywożenia obornika super sprawa i do zboża też. jak będzie okazja to mogę Ci cyknąć kilka fotek jak jest zmajstrowana.


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Witam. Byłbym wdzięczny za jakieś foto. bo jest kilka wariantów i nie mogę się zdecydować a zdjęcia zawszze pomogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj