Polecane posty

tommy66692    2254

kto ma taki kombajn? co nim sadzicie? jak wam sie sprawuje?

 

ja posiadam taki z 1969 roku, jak dla mnie bomba na 12 ha wystarcza w zupełnosci, wiem ze byly modele ktore robiły belki (kostki) ale moj takiej opcji nie posiada. znajomy ojca ma claasa europe ktory robi belki, ale tak wiąze ze zal.pl ;)

 

nasz mial orginalnie silnik benzynowy, ale chodzil tragicznie nie mogl nawet samego kombajna pociagnac na plaskim terenie a co dopiero pod gore, grzal sie i caly czas psul

 

zostal zmieniony silnik na 4p aktualnie najlepszy silnik w maszynach w naszym gospodarstwie :) bardzo malo zuzyty, nigdy nie kopci na po pierwszym odpaleniu w roku :)

olej wymieniamy co 2 lata, kosimy w gestym zbozu na pierwszym biegu, pieknie mluci i oczyszcza :)

 

prosze o wasze opinie o tym kombajnie, na wasze pytania chetnie odpowiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VWPASSATB6    0

Od niedawna chce sobie sprawić ten kombajn na moje 10 H i następne 15 zarobkowo. Czy oto ten kombajn da sobie rade z tym areałem? Jak często się psuje? Gdzie są do niego części? Jaka jest wydajność? Gdzie można i za ile do niego dokupić sieczkarnie? Z góry dziękuje za odp. i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strachu    1

A skąd ten silnik 4p wziołeś?? Ja mam colombusa z 66r i mam tam silnik perkinsa 4 cylindrowy ok 50km ;) Sprzęt nie do zajechania. Nawet niektóre paski są orginalne jeszcze :) Najfajniejszą historie miałem z paskiem jezdnym. Orginalny toche nam ślizgał więc udałem sie do sklepu (60km) i kupilem nowy ale nie orginalny tylko polski. Wszystko ok zakładamy i po 3 dniach koszenia pasek tak sie naciągnol że nic nie dało sie już zrobić :) Założyliśmy ten stary i chodzi do dziś.

 

Aha i nie widziałeś gdzieś takich małych claasów z szarpaczem?? Bo my chcemy coś takiego wykonać ale niemamy żadnego porównania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254
Od niedawna chce sobie sprawić ten kombajn na moje 10 H i następne 15 zarobkowo. Czy oto ten kombajn da sobie rade z tym areałem? Jak często się psuje? Gdzie są do niego części? Jaka jest wydajność? Gdzie można i za ile do niego dokupić sieczkarnie? Z góry dziękuje za odp. i pozdrawiam.

spokojnie da rade obkosic ten areał, u nas jest 12ha teraz to ojciec nie jezdzi na zarobki ale kiedys tak (2 kombajn na wsi u nas) takze na pewno wszystkiego ponad 25ha ;)

na pytanie jak czesto sie psuje to nie moge odpowiedziec, bo to zalezy jak kto dba, tak jak pisalem w pierwszym poscie poki byl stary silnik to awarie zdarzały sie co godzine natomiast teraz na silnik zlego slowa nie powiem

 

przez ostatnie sezony awarii bylo praktycznie brak, w tym roku wymienione 2 przednie opony i pasek jezdny-ale to wiadomo te elementy sie zuzywaja :)

wymiana olejow, czyszczenie filtrow i w pole. dzisiaj moze wyjade z garazu to porobie kilka zdjec

 

czesci to w mojej okolicy jest bardzo duzo, i w sklepach i u handlarzy-moze to dlatego ze u nas 80% kombajnow to claasy?

wydajnosc powiem jak wyjade w tym roku :) bo nie pamietam, o sieczkarni nic nie wiem, nasz nie posiada

 

@strachu silnik kupił ojciec z wujaszkiem poniewaz tamtego bylo dosc :) benzyniaki w kombajnach sie nie sprawdzaja

w tamtym roku pekł pasek i malo braklo aby sie zagotował, jak bylo slychac "bebechy" to tata zaczaił i zgasił :)

zalozylismy nowy pasek i dalej jazda, silnik dalej cyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strachu    1

A w nim jest heder 2,7?? Bo co nieco o tych małych claasach czytałem;) Mój dzisiaj prawdopodobnie wyjedzie;)

 

p.s: zapomniałem o jednej awarii- w zeszłym roku wymieniliśmy pompe wodną. Ale 3km odemnie jest jeden z większych sklepów z częciami do maszyn rolniczy więc z tatą w auto i 20min puźniej już zakładaliśmy pompe:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strachu    1

To jest heder fabryczny?? Ja mam albo 1,8 albo 2 m teraz niewiem musiał bym zmierzyć;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VWPASSATB6    0

Koledzy wy nawet nie wiecie co macie. Dzisiaj zwijałem u takiego kumpla co ma cosmosa ''jamnika'' to jak był na polu to urwał mu łańcuch. Wzioł drut, związał i wszystko wykosił. Stare cosmosy to kombajny bezobsługowe, po co części? Jak wszysto można zrobic w domu. Super, claas cosmos jest lepszy od bizona ZO- 50 a nawet i ZO- 56. Claas to claas. Fantastik maszyna. Tylko żeby była w prawie każdym sieczkarnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

Heder w Cosmosie ma 2,1m. Co do awarii to niezbyt wiele, największa to rozwalony wariator napędu, ale to wina poprzedniego właściciela (kiepsko poskładał go do kupy). Części można dostać albo na szrocie, albo oryginały Claasa (nie mają wszystkiego) albo szukać zamienników. W tym roku wymieniłem filtr pompy olejowej i tu ciekawostka, nie był on wymieniany od 1970 roku czyli od nowości. A mój młóci u mnie 18-19ha rocznie.

Edytowano przez cosmos

a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Nie cytuj poprzedniego posta bo dostaniesz % no i pisz w pierwszym okienku


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andkru21    0

Witam. Jakim biegiem kosicie zboze i ile jestescie wstanie skosic zboza na godz?? Mam takiego cosmosika a kosze jedynka. gdzies czytalem ze powinien na godzine skosic ok 0,5 - 0,75 ha/h ale mi to nie wychodzi..................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

to spróbuj na 2 jak da radę przerobić to co kosa zetnie


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andkru21    0

2 darade ale co z tego........ jak z tylu zboze zostaje. moze zle sita ustawiam???? mam kombajn od roku i dopiero ucze sie;-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

to otwórz sita mocniej


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andkru21    0

a plewy?? duzo slomy i plew sie wtedy pcha do zbiornika.... czy w tym kombajnie idzie zwiekszyc obroty mlocarni??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

W każdym idzie.


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpsowa692    1

No nie jest to takie proste trzeba by koła łańcuchowe pozmieniać :) Bo o przyspieszaczu nie ma nawet co marzyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jd3    0

To Cosmos niema przyspieszcza??? :)


Jest jedna rzecz czym Polska moze sie pochwalic - to ciagniki marki Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andkru21    0

ma przyspieszacz jazdy a obroty bebna mozna zmieniac tylko przez zmiane zebatki. ja u siebie mam zebatke z 18 zebami wiec obroty sa na ok 1300 obr/min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

He kosiliśmy tym kombajnem 8 sezonów i nie wiedzieliśmy o tym.Jak kosiło się rano było ok jak było koszenie w pełnym słońcu to obr były troszkę za duże i ziarno ciął.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj