Gość Profil usunięty

Packomat Kvernelanda

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jestem zainteresowany opiniami, użytkowników, którzy mieli przyjemność pracować z tym sprzętem, bądź też miały styczność z uprawą takim wałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo694    39

Ja widziałem taki wał na pokazach w poświętnym nie wiem dlaczego ale zamiast robić to co powinien zaczą zgarniać ziemie i robić rów na polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

Podaje ci link do filmiku, Według mnie jest to dobre urzadzenie, na filmie widac ze ziemia jest dosc dobrze ubita i wmaire dobrze przygotowana pod siew uprawowo-siewnym zestawem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aju13    0

kolega ma taki zestawik i sobie bardzo chwali kvernelanda ponoć najlepsza firma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

To zalezy czy masz 1 czy 2 rzedy walu i czy masz grapki z przodu czy z tylu...

Do pluga ktory jest w mojej galeri jest pacomat (sztywny).

plug jest mojego wujka ale pozyczam od niego i sprawuje sie swietnie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerak    0

Witam! Każdy z was posiada do pługa zamontowany pacomat, albo jeśli ciągnik posiada przedni tuz to na nim montowany jest wał, by lepiej doprawić ziemie. Mam do was pytanie ??? Co lepsze według was pacomat zapinany do pługa czy na tuz, to i to ma swoje plusy i minusy huh.gif Chciałbym się dowiedzieć jakie macie opinie na ten temat???

Pozdrawiam!!!


Green power ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jackassiu    50

Na filmie do którego link podał KAROL0905 jest ziemia dość lekka. U nas gościu ma taki pakomat na cieższych ziemiach - gliniastych. Dobrze ubita i wyrównana gleba po nim zostaje :(


Człowiek to nie maszyna - nie dostaniesz części zamiennych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piochu    8

A masz możliwość zawieszenia wału na przedni TUZ? O ile się nie mylę to wał na przedni TUZ z Expomu kosztuje około 20 tyś, a Packomat jest w podobnej cenie, z tego co zauważyłem w galerii to pierścienie Pacomat-u są wykonane z słabszego materiału niż wał Campbella, słyszałem to Packomat nie nadaje się na gleby ciężkie. No i oczywiście wał na przednim TUZ-ie nie obciąża tak mocno układu hydraulicznego jak Packomat.


http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerak    0

Tak ciągnik będzie wyposażony w przedni tuz :( Dokładnie to będzie JD 6230 Premium myślę nad 3 skibowym pługiem z regulowaną szerokością orki z dodatkową opcją dokręcenia korpusu.


Green power ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusik1634    1

słyszałem że maszyny firmy Kvernelanda składane są na Ukrainie (poprawcie mnie jaki się mylę) i od tego czasu nie są najlepszej jakości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
es8    0

@ursusik1634

teraz to mnie zdziwiłeś. mam dokładnie ten sam pług z tym samym packomatem i musiałem trochę na niego czekać. byłem pewny że ściągany jest z Norwegii do Torunia (centrala Kverneland na Polskę) i dopiero do dealera od którego kupiłem.

 

 

 

 

pług sam waży lekko ponad 1,2t, a z ramieniem i packomatem pewnie troszku więcej. na tym filmiku ciągnięty był trochę za wolno - odkładnie nie do końca się ścierały.

 

a co do packomatu jeszcze: strasznie ciężko go ustawić, mam zgrzebła z tyłu i z przodu + wał, a on ma 3 różne wajchy które go zginają <_<

 

mimo ceny i wagi, zdecydowanie polecam do większych (dłuższych) poletek i cięższych ciągniczków! :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tc56    4

Pługi na Polskę są na pewno robione w Norwegii. Ostatnio kven zacząl szaleć z cenami teraz jeszcze ten kurs euro to już całkiem. Packomat do 4 skibowego pługa to wydatek około 8 tys euro. Jeszcze w zeszłym roku o tej porze szło kupić 4 skibowego ES za 60 i mniej tys, obecnie to już wydatek koło 100 tys, więc mało kto będzie od nich kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

9 tys netto cena z zeszlego tygodnia z podwojnym walem. Cena jest straszna!!

Wie ktos jakie jest katalogowe zapotrzebowanie na moc Packomatu?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
es8    0

katalogowe nie mam pojęcia. wiem tylko tyle, że największym problemem jest masa packomatu i jego ramienia, przy takiej długości nawet kilka kilo robi różnicę.

 

a co do mocy, to jest ona niewielka, nie czuję zbytniej różnicy przy orce z packomatem, a bez. jedynie ten podnoszący się przód powodujący brak stabilności ciągnika przy uwrociach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

A przy jakim ciągniku masz Packomat i z jakim pługiem chodzi?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

Sąsiad u nas ciągnie ES95 pięcioskibowy z podwojnym pacomatem JD 7930 i nie ma z nim żadnego problemu czy to w polu czy na uwrociu chodzi super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
es8    0

ten packomat mam przy pługu kverneland em-100 (chyba 100? :)) 4 korpusowym + packomat z jednym wałem.

 

ciągam go Zetorem Forterrą 12441.

ale wkrótce może jelonkiem (6630/6830), bo za ciężki sprzęt na zetora :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

Jestes pewny że ten pług to EM100? Bo taki model dla zetorka to juz poządne wyzwanie i do tego jeszcze pacomat. A ilo calowy masz ten pług? No a jak zmienisz na Jd ktoregoś z ktorych wymieniłes to juz bedzie fajny zestaw...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk    2

ja mam ed 100 4+ na resorach i z packomatem 2,5m do wersji pięcioskibowej i jest to straszny klamot, pług z wałem jest bardzo długi, całość waży chyba ponad 2 tony i mój ciągnik claas ares nie może go podnieść na maxa, mimo że mam z przodu ponad 1t obciążników to i tak czasem zdarza się poderwać ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
es8    0
Jestes pewny że ten pług to EM100? Bo taki model dla zetorka to juz poządne wyzwanie i do tego jeszcze pacomat. A ilo calowy masz ten pług? No a jak zmienisz na Jd ktoregoś z ktorych wymieniłes to juz bedzie fajny zestaw...

 

 

na pewno EM 100, 18",

a ze względu na packomat standardowo głowica 200.

fakt, jest co dźwigać, zetora mi szkoda, a jeszcze ładowacz musimy tachać,bo mamy tylko 550kg ciężarków (więcej nie można założyć przez ramę ładowacza :)

 

prawdopodobnie tą piątą skibę będzie można dołożyć jeszcze jd, jeżeli sobie będzie dobrze z czwóreczką radzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

@Zonk to pług jest klamot czy pacomat? Taki zestaw to juz jest trochę jak na Twojego Aresa :/ Poprostu trochę za duzy...A głowica 200 jest standardem przy modelu EM100.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj