ares1995

Wóz paszowy z poziomym systemem mieszania Faresin, Storti, DeLaval

Polecane posty

ares1995    0

Witam; interesują mnie informacje o tych trzech wozach, a dokładniej to Faresin Master, Storti Husky oraz DeLaval HM. Wszystkie mają poziomy system mieszania z trzema walcami; Czy posiada ktoś taki wóz albo spotkał się z takim i może przedstawić jakieś informacje oraz opinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek530053    63

nie posiadam takiego wozu ale czytałem dużo na temat wozów z poziomym systemem mieszania i są godne polecenia o ile pasze masz w pryzmach sianokiszonka po przyczepie pocięta musi być bo z belą sobie gorzej radzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes46    1

Obalmy pewien mit !!!

Poziome wozy są stworzone do rozdrabniania całych balotów sianokiszonki.

Na ślimakach jest zainstalowane ponad 100 noży.

Ślimaki zajmują prawie całą powierzchnię dna wozu.

Materiał jest idealnie pocięty (nie pomielony) na długość od 4 do 6 cm

taka długość oraz to że źdźbła są przecięte mają ostre końce.

Tak przygotowany TMR powoduje podrażnianie żołądka i lepszą produkcję soków trawiennych.

 

 


Psuje się jak każdy a części to ja kupuje tak www.perkozparts.pl
​O paszowozach mogę podyskutować www.paszowozy.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek530053    63

starsze wozy z poziomym ślimakiem miały duże problemy z belami prasowanymi bez noży. zapytam jankes46  jaka żywotność mają te noże są porównywalnie trwałe jak w poszowozach z pionowym ślimakiem? ja stałem się posiadaczem wozu sano tmr 5m i powiem że zmiele pasze gdy jest przeładowany lub jak miał zużyte noże po wymianie noży i mieszaniu mniejszych ilość paszy to znaczy bela kończyny i 600kg kuku plus 30kg słomy problem znikł i pasza ma strukture

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes46    1

Noże są minimum trzykrotnego użytku - wystaje tylko kawałek ponad ślimak.
Noże gwiazdkowe się nie tępią.
Kształt gwiazdki powoduje "samoostrzenie" podczas zużycia (chyba że zostanie zgięty w sposób mechaniczny)
Trzykrotna możliwość obrócenia noża wydłuża znacznie jego żywotność ( przy mieszaniu 1-2 wozy na dzień noże wytrzymują około 1,5 roku).
Pamiętać należy fakt że nie wymieniamy wszystkich noży a jedynie te bardziej zużyte z reguły te na środku. Czyli około 20 noży
Noże wykonana są w specjalnej technologi zapobiegającej łamaniu się noży. Mechaniczne uszkodzenie spowoduje zgięcie a nie pękniecie noża i nie trafi on do TMR

 

post-47794-0-27226500-1482262321.jpg

post-47794-0-03419100-1482262322.jpg


Psuje się jak każdy a części to ja kupuje tak www.perkozparts.pl
​O paszowozach mogę podyskutować www.paszowozy.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FranasNH    78

Nie wiem czy nadal szukasz opinii o tym wozie, ale mój szef 7 lat użytkował wóz Faresin Master model 1500. Ogólnie świetny paszowóz, bardzo mocna konstrukcja, dobra jakość wykonania w tym malowanie (wiadomo na frezie i częściach pracujących o które ociera się pasza farba zeszła ale na zewnątrz wozu wyglada bardzo dobrze). Maszyna mieszkała dziennie 6-7 wozów, pracowała z Deutz Fahrem 150km (obraz jest w mojej galerii). Wszystko było bardzo dobrze pocięte, wymieszane, gospodarz nie narzekał i dlatego wybrał paszowóz Leader także firmy Faresin. Tylko i wylacznie z tego powodu, że ten wcześniejszy był trochę za mały na ich produkcję, oraz czas mieszania i zadawania paszy oraz wygoda użytkowania wozu samojezdnego jest wręcz nieporównywalna :D
Frez w tym Masterze był dobrze wykonany, ściana kiszonki była świetnie pobierana, nie była nadmiernie "szarpana" przez frez itp... Za dyszlem drabinka przydaje się, ogólnie plusem jest to, że gdy masz jakąś awarię nie daj Boże, lub chcesz skontrolować lub po prostu wejść do wozu to możesz podnieść tył i masz pelen dostęp w razie serwisu itp, nie to co w pionowych wozach.
Podsumowując to jest świetny wóz, mało awaryjny- występowały tylko jakies drobne naprawy wykonane samemu w garażu typu wymiana jakiejś śrubu przy siłowniku (wszystko robione w 15 minut we własnym zakresie bez konieczności wzywania serwisu). Wiadomo tam smarowanie i wymiana noży to podstawa o tym trzeba pamiętać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Witam.
       
      Czy ktoś posiada lub wie coś o ładowarkach faresin?Wiem że produkują je we Francji, nikt w okolicy nie ma, zapewne są mało popularne to i z naprawą i częściami będzie kłopot :unsure:
      Wpadła mi q\w oko "okazja" czyli poleasingowa ładowarka faresin 7.30 czyli 7m wys i 3 tony udzwigu rocznik 2005 5,5tys mtg za ok 50tys netto.Jak myslicie warto się zainteresować?Bo cena wydaje mi się baaaardzo okazyjna.
    • Przez GrabekSto
      Witam mam zamiar kupić wóz paszowy o pojemności 12m3 najlepiej żeby był dwu ślimakowy ponieważ takie rozwiązanie jest lepsze ponieważ wóz paszowy jest niższy a ja własnie potrzebuje max 2.5 m ponieważ ładowarka podnosi na 3.1. Budżet to 110 tyś netto oglądałem już kuhna,strautmanna.peecona,faresina troilet  i wszystkie z nich pięknie wyglądały ciekawi mnie która z tych firm jest najlepsza Pasza  która będzie mieszana to dwie bele kiszonki ścięte nożami i wiadomo kukurydza.Prosił bym opinie gospodarzy który użytkują wóz paszowy którejś z tych film dwu ślimakowe mogą być też jedno ponieważ myślę że jest to ta sama budową tylko różni się wielkością i dodatkowym ślimakiem.
    • Przez przemek308
      Witam, tak jak w temacie chodzi mi o wagę w paszowozie faresin problem polega na tym, że były pozrywane przewody od sensorów wszystko podłączyłem i waga ruszyła lecz po włączeniu pokazuje ponad 4,5t po wyzerowaniu jest chwile zero a potem skacze od - kilkunastu do jakichś trzydziestu paru.😐 Jestem w tym temacie zielony proszę o pomoc 😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj