pawel121

Obora na opasy

Polecane posty

pawel121    7

Witam , pisałem w innej części forum ale tam niestety nie uzyskałem odpowiedzi do moich pytań .
Zostanę posiadaczem 20 ha z dzierżawami (12ha swojej ziemi) i chcę ubiegać się o wsparcie dla młodych rolników . Myślałem nad zakupem ciągnika no ale w przedziale 100 tyś nie ma nic specjalnego a żadnego złomu kupić nie chce . Myslalem nad sprzetem rolniczym ale to bez sensu by kupic skoro nie bedzie sie mialo odpowiedniego ciagnika i najchetniej bym postawil obore na 50 sztuk dla bydla opasowego z korytarzem paszowym po srodku z mysla o adaptacji pomieszczenia na bydlo mleczne . Do czego zmierzam, wiadomo , 100 tyś to w sumie nie jest nic i czy jak zglosze ze np chce budowac obore to bede musial ja postawic na gotowe czy wystarcza po prostu same faktury od zakupionego materialu ? Zamierzalbym budowac sam , tzn nie brac zadnej firmy tylko znajomych itd . Co myślicie o tym ? Mialoby to sens ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

Nie da rady tak jak chcesz bo przy tego typu finansowaniu czy np. kredycie musisz wszystko robić w miarę legalnie bo kontrole potrafią wpadać 3 razy w tygodniu do takich inwestycji, ogólnie sąsiedzi i znajomi którzy stawiali obory czy garaże za unijne pieniądze brali firmy a te robiły pod klucz


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomster720    5

U kolegi w wiosce była taka inwestycja, musiała to wykonywać firma, ponoć strasznie się czepiali najmniejszego szczegółu na papierze i w rzeczywistości powtarzam najmniejszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryzakk1    29

myślę podobnie tez postawić coś za te 100tys. i wymyśliłem żeby konstrukcje stalowa postawić. a na ile sztuk będzie to wyjdzie w praniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358

Tez mialem taki pomysl jak ty ale zrezygnowalem ze wzgledu tych kontroli


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

o jakich kontrolach mowicie?? ja chce budowac a dofinansowanie z prow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

O kontrolach budowy kolego, przyjeżdża do Ciebie coś w rodzaju nadzoru budowlanego i łaaaaazi i szuka dziury w całym, poprostu tendencja jest taka że budynek za kredyt czy dofinansowanie musi być idealny


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel121    7

Japierdziele , az tak ? Czyli jak wzialbym sie za to sam to w 90 % jest szansa ze sie na tym przejade . Najprosciej bedzie kupic jakis sprzet albo kupic ziemie ktorej nie ma nigdzie u mnie w okolicy na sprzedaz . Myslalem ze budowa by sie udala no ale jak tak jest to nie ma sensu bo chociaz gdybym wzial firme to z tych 100 tys 20 tys sami by wzieli lekko a wtedy wyszly by mi same fundanenty i moze sama gola konstrukcja ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

Ludzie którzy brali jakieś dotacje na rozwój z mojej okolicy 100 % z nich było zdania że nie warto budować bo to same problemy z tym, lepiej wziąć sprzęt, oczywiście ludzie budują i za dotacje ale Ci którzy tak robili (z którymi miałem kontakt) to robiły im firmy od wbicia szpadla do końca


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108

Na młodego rolnika nie stawia się budynków dla inwentarza, bo wymogi, kontrolę i przepisy tak Ci życie uprzykrzą, że Ci się gospodarzyć odechce :)


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj