bolo12121

Od jakiego wieku pracujecie w gospodarstwie?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bolo12121    1

od jakiego wieku pracujecie w rolnictwie ??????


kiedyś ursus c328
teraz c330 i c360
Deutyz Fahr M 88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

Ja pracuję od małego tylko od jakiego wieku to nie wiem w granicach 4-6lat trzymałem wtedy kierownice bo braliśmy siano


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

hahahah dobre dziecko 6 lat na ciagnik go ktos wpuscil lepiej nie wymyslaj takich bajek bo dziecko 6 lat nie da rady kierownica zakrecic ....


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

A czy ja pisze że skręcałem?było proste pole i mi dali

trzymałem wtedy kierownice bo braliśmy siano


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

pamiętam że w wieku 8 lat już sam prowadziłem Mf a miałem tylko jechać ojciec wrzucał mi 3 bieg stawałem sa sprzęgle odpalałem i całą drogę na 3 jak mi się teraz to przypomni to mi się śmiać chce 2 km dusiłem mf na 3 biegu


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

ciężko nazwać to praca, ale od kąt pamiętam jeździłem z dziadkiem i tata na pole <_< bartus może ty byleś na tyle slaby ze nieskręcałes ale co to za problem skręcić podczas jazdy.... no a bizonen to 5 latek mógł by jeździć<_<


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojciechu    0

przecież 6 lat to już prawie dorosły <_< a tak na temat to dużo ludzi zaczynało od podjeżdżania przy zabieraniu słomy lub siana <_< ja też :lol:


hoduję króliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zacząłem robić talerzówką i podorywkę w 5 klasie podstawówki a większość prac od 1 gim.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel93    1

Ja zaczełem jeżdzić ciągnikiem w wieku 6 lat, a w wieku 7-8 lat odwozilem zboże do gospodarstwa!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strachu    1

Ja miałem 6 czy 7 lat to pierwszy raz jeździłem sam <_< Trawe zagrabiałem <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7
ciężko nazwać to praca, ale od kąt pamiętam jeździłem z dziadkiem i tata na pole <_< bartus może ty byleś na tyle slaby ze nieskręcałes ale co to za problem skręcić podczas jazdy.... no a bizonen to 5 latek mógł by jeździć<_<

 

Ja tak samo. :lol:


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

wy jak zwykle , tylko jazda ciągnikiem a pytanie było inne .

A ja jak większośc od urodzenia niemożliwe ale prawdziwe .Nie no dobra ale jak pamiętam to niepamiętam.Ciągnikiem wcześnie jeżdziłem 7 lat niewiem dokładnie a nie mogę zapomniec bronowania 330 jedziesz podkopie dołek podniose brony i dalej fajnie bylo nie to co teraz .A inne prace ganianie krów karmienie cielaków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Ja pamiętam jak miałem z 6lat i wracałem z dziadkiem z GS-u z nawozem




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zennek007    0

Jak miałem 5 lat to w żniwa przy zbieraniu belek jeździłem tylko kierownice trzymałem takim 3P prawie nówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Od małego pomagałem w gospodarstwie. Czy to coś przynieśc czy podjeżdżac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartez1221    0

ja pracuje praktycznie od zawsze, mam 16 lat i obrabiam 6 ha pola. Dla niektórych pewnie to nic, ale ja niestety nie mam pomocy ze strony nikogo:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18
ja pracuje praktycznie od zawsze, mam 16 lat i obrabiam 6 ha pola. Dla niektórych pewnie to nic, ale ja niestety nie mam pomocy ze strony nikogo:/

 

 

 

witaj w klubie ja od kad pamietam jezdze ciagnikiem w zerowce juz bronowalem bo mi wojek dawal w wieku 10 lat to juz na 2 ciagniki robilismy

a teraz wszystko sam robie lacznie z utrzymaniem gospodarki i planowaniem mam 18 lat <_<


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolo12121    1

widzę że więcej jest młodych rolników ja od 13roku życia sam pracuję na 25h ziemi taki głupi przypadek losowy ale niejest zle <_< a teraz mam 21 lat i jakoś sobie radze bo poprostu kocham tą robotę


kiedyś ursus c328
teraz c330 i c360
Deutyz Fahr M 88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

Panowie ale wyjśnijmy sobie coś- jeżdzenie w wieku 6 lat ciagnikiem z tatą lub dziadkiem to nie jest praca, ogolnie takie dziecko samo nie powinno nic wykonywac.

 

Od kąd ja jeżdze to nie pamiętam bo to baardzo dawno, wiem ze orke sam to chyba w 5 klasie szkoly podstawowej robiłem, a moze w czwartej. A taka prawdziwa praca zaczęła sie nie tak dawno. <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian93r    0
A od jakiego wykonujecie opryski???

Ja w wieku 13 lat pryskałem juz.....czyli w tamtym roku. Najpierw dużo jeździłem z boku a tata kierował, później wsiadłem a tata z boku siedział a za kilka dni sam pryskałem <_< a nawet wczesniej bo ręcznym opryskiwaczem jeszcze <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj