cygi

Co sądzicie o John Deere 7800 i 7810 ??

Polecane posty

cygi    1

czym róznią sie od siebie john deere 7810 i 7800 ?? co sadzicie o tych maszynach i jakie maszyny da rade pociagnac.... ile spali.... ciekawy jestem równiez jego awaryjnosci i ceny czesci zamiennych.... czy watro kupic urzywanego ?? wiem ze to duzo pytan ale interesują mnie te traktory....


pozdrawiam Wszystkich AgroFoto'wiczów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cygi    1

własnie to ze bydle to wiem ... ale jak sie sprawuje...


pozdrawiam Wszystkich AgroFoto'wiczów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

cygi planujesz zmienić 6?


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cygi    1

niestety budrzet nie pozwala ale interesuje mnie ten traktor... 16 jest dobra jak na swoj wiek i mth... po za tym czesci sa tanie ....


pozdrawiam Wszystkich AgroFoto'wiczów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterek    0

to są jedne z najbardziej udanych serii jd.

znajomy ma 7810 z 99roku i ma juz 14tyś mth. na razie nie chce sie go pozbywac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1106    0

Jestem tu nowy więc na początku chciałbym wszystkich powitać. Mój wujek ma jd 7810 i jest z niego bardzo zadowolony. Traktor jest bezawaryjny, jak na razie. wyprodukowany w 2002. pracuje na madach i ciąga: vaderstadta cariera 500, horscha terrano 4 fx i siewnik horscha pronto 4 dc. Radzi sobie bez większych problemów, chociaż trzeba było dorabiać obciążniki bo agregat horscha trochę waży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ogólnie to nie jest aż taki duży ciągnik. Przód ma mały za to tył wielkości JD serji 8200. Warto kupić JD z tej serji zresztą prawie z każdej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor12245    5

moze mi ktos powiedziec cos na temat skrzyni biegow auto power stosowanej w modelu 7810??? jak sie to sprawuje czy ma jakies plusy badz minusy??


JOHN DEERE 6930, ZETOR 12245 ZTS, CLAAS MEGA 218,,2x U C-360, ZETOR 7211, 2x HL8011,HL 6011, 2x PPS,i inne przyczepki ogolnie 12 ich jest
I maszyny wspolpracujace:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

z tygo co mi wiadomo nazwano ją Autoquad II chyba ale nazwa coś w ten dizajn :D

plusy wszystkich bezstopniówek:

-prędkość robocza możesz dobrać wedle własnego widzimisie bądź od panujących warunków

-zarąbiście spisuje się w transporcie itp.

-więcej mi się nichce pisać

co do minusów to ma mniejszy moment obrotowy poniewarz z początku zasilanie jest hydraulicznie a później dopiero wraz ze wzrostem prędkości zachodzi to za pomocą mechaniki :)


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawkoo    0

Witam wznawjam pytanie czym róznią się od siebie john deere seri 7010 i 7000 ?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19seba    12

Witam, da się jakoś sprawdzić przebieg w 7810 ?  Mam takiego do kupienia ma na liczniku niby 11 tys mtg , ale jak sprawdzić czy to jest 11 czy 21 tys ? :) Opłaca się kupować teraz taki ciągnik czy to raczej one mają już przebiegi ponad 20 tys ? Opon tylnych zostało może 20 % tylko nie wiadomo czy to są pierwsze czy drugie bo nie ma daty produkcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200
Dnia 3.03.2021 o 08:04, 19seba napisał:

Witam, da się jakoś sprawdzić przebieg w 7810 ?  Mam takiego do kupienia ma na liczniku niby 11 tys mtg , ale jak sprawdzić czy to jest 11 czy 21 tys ? :) Opłaca się kupować teraz taki ciągnik czy to raczej one mają już przebiegi ponad 20 tys ? Opon tylnych zostało może 20 % tylko nie wiadomo czy to są pierwsze czy drugie bo nie ma daty produkcji

I jak zakupiłeś ? 

Na co zwrócić uwagę przy oglądaniu/zakupie 7810? Styczności z tym nie mam tylko na codzien ursus. Ile mth jest wskaźnikiem "mocnego" wyeksploatowania? Bo z tego co wiem to "nowsze" ciągniki liczą godziny inaczej niż MTH w ursus/Zetor/MTZ.


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19seba    12
2 minuty temu, Patryk3802 napisał:

I jak zakupiłeś ? 

Na co zwrócić uwagę przy oglądaniu/zakupie 7810? Styczności z tym nie mam tylko na codzien ursus. Ile mth jest wskaźnikiem "mocnego" wyeksploatowania? Bo z tego co wiem to "nowsze" ciągniki liczą godziny inaczej niż MTH w ursus/Zetor/MTZ.

W końcu kupiłem 6150 m , na podnośnik musisz zwrócić uwagę czy nie ma luzów na głównym wale bo często się wybite i przy ciężkiej maszynie przechyla ją raz na jedną a raz drugą strone , dolny wał uciagu czy nie jest na łozyskach wybity , ten do którego są przymocowane dolne ramiona pod skrzynią , przednie zawieszenie jak jest amortyzacja to nie może być tam luzów , nie może nic stukać , czy nie szarpie przy ruszaniu , przy przerzucaniu półbiegów , na zimnym to i tak troche bedzie , czy wycieków dużo nie ma bo troche potem kosztuje naprawa , czy przeni napęd się załącza , blokada czy działa , ręczny czy jest bo taśmy też troche kosztują ogólnie stan czy nie malowany silnik , skrzynia , bo karoseria to pewnie na pewno bedzie jak od handlarza , przebiegu nie sprawdzisz w takim traktorze chodzi mi o 7810 bo nigdy nie wiadomo czy ma 11 tys czy 21 tys bo nie pokazuje tego dokładnie , raczej po tylu latach to na pewno mają te traktory 20 tys albo i więcej , chyba że faktycznie widać że jest cacko ale to i cena za tym idzie w góre , nawet po dacie na kołach nie sprawdzisz bo nie wiadomo który komplet ma i jak nie weźmiesz kogoś kto się na tym zna i wie gdzie patrzeć to cięzko jest cokolwiek wypatrzeć chyba że już faktycznie jest trup :D wiem jak jeździłem i oglądałem to nie wiadomo czy się do czegoś przyczepić czy to moze jeszcze chodzić bedzie czy może tak ma być :) te stare traktory to są bestie ale ciężko trafić żeby był w dobrym stanie , chociaż w razie remontu to i tak taniej wyjdzie niż te nowe , nawet głupi wtrysk wyjdzie sporo taniej niż te nowe na listwie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez RelMy
      Chciałem wymienić termostat ponieważ wydawało mi się, że ciągnik nie trzyma optymalnej temperatury podczas pracy i dodatkowo nie działa ogrzewanie. Po odkręceniu pokrywy był tylko jeden a są dwa miejsca na 2 termostaty. Widziałem rysunki i z dwoma i z jednym termostatem i pytanie brzmi czy założyć dwa czy zostawić jeden?
    • Przez Latashi
      Cześć, proszę o opinię o traktorach marki John Deere z serii 3050, 3140. Wady zalety, spalanie, dostępność i koszt części. Czy wgl warto pchać się w te modele. Zastąpił by Zetora serii 10045. Byłby jako traktor główny do pługa, glebosza, agregatu uprawowo-siewnego i pracy z turem.
    • Przez MarcinRajca
      Witam. Mam problem z pompą główna w John.D 3130 max ciśnienie to 150-160 bar i po kilku minutach czasu spaduje do 120-110 bar i wtedy wskazówka manometru dostaje silnych drgań jakby ciśnienie pulsowalo.  Po rozebraniu pompy zaworki od strony wejścia oleju wyglądają dobrze tloczki tez są w dobrym stanie bez rys.  Jedynie zaworki po stronie wyjścia oleju mają wyklepane gniazda od tulejek.  Ale te płytki na zaworach można odwrócić. 
      W pokrywie pompy w środkowej części gdzie częściowo wchodzi łożysko są dwa otwory duży i mały oba prowadzą do zaworów duży otwór do dużego tloczka z gruba sprężyna. I jest tam jakby miejsce na iglice ale jej tam nie ma.  I pytanie czy powinna tam ona być? 
      Drugi mały otwór prowadzi ma małego zaworka z iglica ale ten otworek był zakorkowany grubymi kawałkami metalu i opilkow tak ze tam nie było wcale przejścia i sam zaworek był zacięty. 
      Wie ktoś od czego jest ten mały zaworek?  
      To jest ten największy model pompy występujący z przednim napędem na hydrostacie.  
      Orientuje się ktoś czy można ta pompę zastąpić pompa zebata i takich samych parametrach 
      Taka sama pojemność i. Wydajność 
      To znaczy oryginalna pompa i zębata jaka znalazłem mają po 50ccm 
      I obie po 75L/min 
      Regeneracja oryginalnej 2500zł 
       ruska nowa pompa około 300 zł wiec jest to duża różnica. 
      Proszę o pomoc, 
      Pozdrawiam 
       
    • Przez bem
      Czy ktoś może mi powiedzieć jak te maszyny się spisują?
    • Przez patrykb2736
      Witam mam problem z John Deere.Wciskajac gaz ciągnik nie wchodzi na obroty, wymieniłem potencjometr i bez zmian.Do tego sam czasami wchodzi na wyższe obroty.Mial ktoś podobny problem to proszę o odpowiedzi bo już ponad tydzień stoi.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj