Polecane posty

Patrykg22    1

Witam.

Nosze się z zamiarem kupna ciągnika John Deer 1640 SG2.

Znalazłem całkiem ładny zadbany okaz niedaleko swojego miejsca zamieszkania.

Pytanie do użytkowników.

Czy ktoś taki ciągnik użytkuje przy planatacji chmielu.

Głównym zakresem prac w naszym gospodarstwie jest uprawa chmielu.

Oglądałem ten ciągnik i gabarytowo wydaje się że powinien się w chmiel zmieścić, lecz chciałbym spytać czy ktoś taki ciągnik ma i w chmielu spokojnie robi.

Odległość rządka od rządka jest 3m ale po zawieszeniu sznurków to juz nie jest tak kolorowo.

Sznurki obwisają C360 się mieści bez najmniejszych problemów pałąki dorobione tylko na wierzch kabiny aby krzaków nie zrywać.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrykg22    1

Łomza to strasznie daleko, jednak pozostanę przy tym co znalazłem.

Spodziewałem się że użytkowników którzy uprawiają chmiel nie ma za dużo ale że żadnej odpowiedzi to jestem zaskoczony.

To może zapytam inaczej.

Pytanie do chmielarzy jakie ciągniki z przednim napędem użytkujecie w chmielu.

Porównam sobie gabaryty i to już będzie jakaś podpowiedź.

Czy ktoś ma pomysł gdzie można kupić używane części do 1640, chodzi głównie o zaczep transportowy bo go nie ma przy tym ciągniku a przyczepy muszę ciągać.

Bo w internecie można znaleźć sporo nowych ale ceny zwalają z nóg.

A może ktoś przerabiał albo dorabiał sobie sam zaczep transportowy.

Jeszcze jedno pytanie czy ktoś zmieniał oryginalne koła przód tył np na mniejsze (wiem że trzeba zamieniać cały zestaw po wielkość tyłu jest ściśle powiązana z wielkością przodu przy przednim napędzie poślizg tak zwany) zamiast oryginalnych R24 przód R38 tył jakieś mniejsze bo obniżenie ciągnika na pewno by działało na korzyść względem gabarytów przy uprawie chmielu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kundys    42

witam posiadam john deera 2650 zblizony do 1640 mam w nim dorabiany zaczep transportowy wstawie zdjecie zobaczysz sobie, juz kupilem z dorobionym, pomiedzy tą blache wchodzi zaczep. ja mam kola w john deerze 12.4 28 pzod i tyl 14.9 38, mozna dac na te felgi 11.2 28 i 13.6 38

post-57855-0-08451300-1478189152_thumb.jpg

Edytowano przez kundys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrykg22    1

@kundys

Dzięki za odpowiedz.

Pewnie też dorobię sobie zaczep transportowy. Generalnie taki zaczep powinien mieć homologację ale wiadomo jak to jest.

Nie miałeś nigdy problemów z tym żeby przegląd przeszedł nie patrzą na to?

Policja nie zatrzymywała Cię nigdy.

Ja trochę jednak przyczepy po szosie ciągam ale w sumie nigdy mnie nie policja nie zatrzymała, podejrzewam że przy kontroli będą bardziej światła i hamulce sprawdzać niż zaczep. Pomalować w kolor i będzie dobrze :)

Ciągnik już zaklepałem czekam tylko na faktury za chmiel i będę finalizował transakcje.

Opony niestety muszę kupić bo są łyse i potrzaskane popękane.

Czy ktoś kupował jakieś nalewki i może polecić sprzedawce ?? Który ma w miare normalne ceny ?

Jestem z woj. Lubelskiego może coś w okolicy polecicie ??

A może jakieś używane części ciągniki powypadkowe ktoś w lubelskiem handluje. (blizej Lublina)

W internecie ciężko znaleźć najczęściej nowe części do ciągników tak zwanych zachodnich.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kundys    42

nigdy nie mialem, poprzedni własciciel jezdzil z tandemem i nie miał :D a opony radze poprostu szukac okazji na necie, ja wychaczylem swoje tylnie za 1850 nowe petlasy 14.9 38, z 2014 roku ale z gwarancja, jak bedziesz mial jakies pytania to pisz smialo, w razie wymian oleju czy cos, a masz moze link do tego ogloszenia ciagnika? jestes z lubelskiego? gdzies bardziej na poludnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrykg22    1

Niestety linku nie mam z uwagi że zaklepałem ciągnik, gość wycofał aukcję żeby go jeden natrętny klient nie atakował bo miał takiego co przyjeżdżał 5 razy oglądał i nie targował się tylko grymasił i niby chciał kupić ale nie kupował. Miał 1ha pola i taki ciągnik chciał ale żona nie chciała się zgodzić. HAHA :)

A linku nigdzie nie mam żeby podejrzeć archiwalne. Nie mogę znaleźć.

Jestem z lubelskiego. Dokładnie Ziółków okolice Łęczny, 20km od Lublina :)

Napewno będe miał pytania więc będę się odzywał.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez JacekBiernacki
      witam ma problem z podnośnikiem w swoim jd 2140 otóż sytuacja wygląda tak że podnośnik po wyłączeniu ciągnika opada momentalnie a gdy podpinam cięższa maszynę to na wolnych obrotach nie potrafi jej utrzymać w powietrzu wydaje mi się że to tłok jest winny chyba że zawur
    • Przez Mateusz0110
      Witam
      Mam taki problem w John Deere 3140 że nie mogę zmienić biegów na dźwigni od rewersu czyli żółw zająć i wsteczny .albo muszę wrzucić na luz 1.2.3.4 i dopiero tam wbić albo je jestem wstanie ruszyć bo albo zblokuje biegi albo wg nie mogę zmienić biegu chodzi o żółw zająć i wsteczny .jak odkręciłem to cięgno od lewarka które idzie do tego walka wodzika od skrzyni to cały ten wałek kręci się w koło .czy to będzie uszkodzony ten wałek w środku ?? Podobno bardzo często w tych jelonkach się to dzieje 
    • Przez Paweł20
      Szukam całej tylniej lampy z obudową do john deere 2040
    • Przez RafaHordyj
      Witam czy jest możliwość  zrobienia szybkiej skrzyni biegów w John deere 3040, 
    • Przez Paweł20
      Witam jak odpowietrzyć wysprzeglik 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj