damii1

Niszczyk Pędraki Drutowce

Polecane posty

damii1    62

Panowie jak zwalczyć niszczyka pedraki drutowce w zieniaku? Stosowalem zaprawa do ziemniaków ale nie pomogła.... stosowalem dursban doglebowo ale też słabo.... jakieś pomysły ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

a ile tego dursbana dales? na nicienie podobno dziala vydate


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Ważny jest cały proces przygotowawczy gleby pod uprawę ziemniaka, a więc zabiegi agrotechniczne zaczynając od późnej jesiennej orki, poprzez wiosenne zabiegi mające na celu przesuszenie wierzchniej warstwy gleby, gdyż zimujące tam ogólnie nazwijmy to szkodniki giną podczas takich zabiegów. Dodatkowo zastosowanie środków owadobójczych w postaci Dursbanu 480 EC, czy podobnych powinno odbywać się z wymieszaniem wierzchniej warstwy gleby.

Tylko połączenie zabiegów mechanicznych z opryskiem daje pozytywne efekty.

Edytowano przez AlaCapone

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Dawka Dursbanu 480 EC TYLKO na priv. Kto chce niech pisze.

 

WAŻNE!

Koniecznie i niezwłocznie po oprysku trzeba wymieszać z ziemią na głębokość min. na 4-5 cm. Osobiście robię to dwukrotnie zarówno przed, jak i po oprysku.

Edytowano przez AlaCapone

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damii1    62

ja dawałem 4-5 litrów i efekt słaby.... robiłem tak ze ja pryskałem a ojciec za mna zaraz agregatem jechał..... wody dałem 300 litrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

No ale na co ci słabo poskutkowało? Na niszczyka?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

taka dawka to już powinna kosić wszystko. aż dziwne ze nie było efektu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damii1    62

Efekt był ale słaby... przy kopaniu widziałem na ziemniakach efekt robali... w tym roku Prestige tez slabo na stonke trzeba bylo pryskac... A po zaprawianiu nigdy nie robiłem zabiegow na stonke... jak myślicie obniżyli siłę środków ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Drutowcom najbardziej odpowiadają gleby próchniczne o odczynie obojętnym, pojawiają się na ziemiach lekkich, pulchnych.. Najwięcej drutowców gromadzi się na łąkach oraz w miejscach zachwaszczonych perzem.

 

Zwalczanie:

Połączenie zabiegów mechanicznych z opryskiem daje pozytywne efekty.

Odpowiednia agrotechnika – niezbędne są terminowe orki i podorywki. Poruszanie gleby wydostaje szkodniki na powierzchnię. Jaja i larwy są wysuszane przez słońce, a dorosłe osobniki najczęściej zjadane przez ptaki.

Właściwy płodozmian – warto tak zaplanować płodozmian, by znalazły się w nim rośliny nie atakowane przez drutowce, np. groch, fasola, gorczyca, len, gryka, rzepak lub łubin. Można wysiewać je jako poplon lub pozostawić na cały okres wegetacyjny.

 

Co do jakości środków ochrony roślin: Trzeba to powiedzieć z założenia obecne środki mają być bardziej "bezpieczne", czyli tłumacząc na język ludzki słabsze. Z drugiej strony zarówno szkodniki, jak również wszelkiego rodzaju bakterie i wirusy uodparniają się!


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

może uszkodzenia spowodowała rolnica? Na nią chloropiryfos słabo działa. 5 l/ha na pędraka czy drutowca jest wystarczająco. Tylko najlepiej opryskiwacz mieć na agregacie a belkę ze 30 cm nad glebą. I mieszać przynajmniej na 10 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Belka ma być na takiej wyskokości od ziemi, aby zapewnić całkowite pokrycie powierzchni.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damii1    62

W przyszłym sezonie zamontuje opryskiwacz na tuz z przodu i bezpośrednio przed suszarką duszę myślę że efekt będzie dużo lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

ja jeszcze kombajnu nie odpaliłem w tym roku :D . Brak czasu :(


Belka ma być na takiej wyskokości od ziemi, aby zapewnić całkowite pokrycie powierzchni.

 

na powierzchni drutowce nie siedzą.

Ja mam belkę na kultywatorze i bywało że zakładałem najmniejsze dostępne dysze wirowe (czyli pokrycie gleby za 30%). Wychodziło 80 litrów cieczy na hektar. I efekt w pełni zadowalający. Ale było dosyć wilgotno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez claas4
      Cześć Mam do was pytanie Czy pryskaliście ziemniaki Denar na chwasty po wschodowo metrybuzyną ?   Na necie piszą że jest średnio wrażliwą odmiana i nie wiem czy mogę użyć Sencora czy muszę się zaopatrzyć w inny środek ? Pozdrawiam 
    • Przez farmer1111
      Poszukuje ziemniaków paszowych  lubelskie
    • Przez Szydre
      Witam! 
      Nie wiem czy w dobrym dziale piszę to pytanie. Macie jakieś sposoby na przetrzymywanie ugotowanych ziemniaków dla świń? Mam 4 świnie i ugotowałem dla nich parnik ziemniaków, jak je przetrzymywać żeby nie skisły? Zostawiłem je w skrzynce wystudzone w ciemnym, chłodnym garażu. 
    • Przez warchest
      witam sprzedam obsypnik do ziemniakow 3 rzedowy stan dobry lokalizacja powiat płocki , nr tel 728 381 453 lub 728 563 090 


    • Przez MarcinSp10
      Potrzebuje od specjalistow rady na temat ziemniakow czym najlepiej spryskac ziemniaki od chwastow zawsze przed wschodami dawalem roundupem ale potem i tak zarastaly. Polecono mi na nastepny rok spryskac Srodkiem titus 25wg tydzien po posadzeniu . Czy warto tym pryskac??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj