szybki00

Massey Ferguson 3090 czy Case5140

Polecane posty

szybki00    4

Który z ciągników proponujecie wybrać Massey Ferguson 3090 czy może Case 5140, oba pod względem wyglądu są ładne tylko nie wiem zabardzo jak sie spisują, jakie mają silniki, jak dziajają skrzynie czy hydraulika, interesuje mnie taki w cenie do 45tys. Piszcie co wiecie o tych ciągnikach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmak    1

Ja mam MF 3060 i 3 CASE 5130, 5150 i 7240 i jak sie wsiadzie z ktoregokolwiek case do mfa to jest wielka roznica na korzyść case, wszyscy mowia ze perkinsy malo pala ale ja mam te silniki w ladowarkach i w fergusonie i nie jest to taka rewelacja a case mają silniki cuminsa, ktore sa nie do zdarcia bynajmnie z mojego punktu widzenia. Tylko bedziesz mial taki problem ze MF-a kupisz nie zlego do 45tys a Case bedziesz mial problem znaleźć do 45tys w dobrym stanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szybki00    4

A gdybym chciał pojechać do Nieniec, bo może będę miał taką możlowość, to o ile taniej mogę kupić taki sprzęt (mając oczywiście swój transport)?

Jeśli macie jakieś inforamacje to piszcie, będą dla mnie bardzo przydatne ;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Wiem ze w 30xx często coś sie z skrzynia dzieje a w 51xx z elektroniką są problemy

 

3080 ma mój kumpel i po pół roku od kupna padła mu skrzynia a 5140 ma też kumpel i gadałem z nim z 1miesiąc temu i mówił mi, że tera mają jakieś problemy z elektroniką


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo75    1

Co do masseya to się zgadza, psują się skrzynie biegów (koła, synchronizatory), przedni napęd (wałek atakujący z kołem talerzowym-przedawane tylko jako komplet), pompy hydrauliczne, cewki od elektrozaworów


Części do maszyn rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22
Co do masseya to się zgadza, psują się skrzynie biegów (koła, synchronizatory), przedni napęd (wałek atakujący z kołem talerzowym-przedawane tylko jako komplet), pompy hydrauliczne, cewki od elektrozaworów

 

moze i sie psują ale w 90% przypadków przez głupote ludzi którzy je uzytkuja, nic o niech nie wiedza nikogo sie nie pytają, lekceważą palace się kontrolki a potem sie dziwia że się zepsuło i później za przeproszeniem pie...... takie głupoty. Troche juz tych ciągników naprawiłem i co nie co wiem jakie były najcząstsze powoody usterek i awarii. Połowa posiadaczy tych ciągników przesiadła się z 360 i myśla że jak coś wchodzi bez zgrzytów to znaczy ze nic złego nie robią i redukują grupy biegów w czasie jazdy podobnie jak reduktora, który nawet nie ma synchronizatora, a później wielkie zdziwienie. Ciekawe dlaczego większość awarii zdarza się w zaraz po zakupie jak ludzie sa kompletnie zieloni???? Tak jest bynajmniej w mojej okolicy. Sam mam MF 3090 będzie juz 4 rok i jakos nic mu sie nie dzieje a obiążenie ma konkretne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

Zgodzę sie z Tobą rafik bo Ci Szamani od C 360 którzy wypowiadają sie o tych awariach, nie maja doświadczenia na skrzyniach z elektrowczorami i kolejności przełącząnia biegów. Żeby nie oni, to interes z częściami do MF by sie nie kręcił :-) :-)


Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

ja bym wzioł mf podobają mi się te ciągniki jest jeden w mojej okolicy 3085 i od 4 lat nie było z nim problemów


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo75    1
Zgodzę sie z Tobą rafik bo Ci Szamani od C 360 którzy wypowiadają sie o tych awariach, nie maja doświadczenia na skrzyniach z elektrowczorami i kolejności przełącząnia biegów. Żeby nie oni, to interes z częściami do MF by sie nie kręcił :-) :-)

I tu sie z Toba zgodzę


Części do maszyn rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szybki00    4

No co tak mało tych wypowiedzi? Piszcie, piszcie ja sie nie będę gniewał :):) a nawet będę wdzięczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosek xu li    4

.Ja posiadam MFa tylko ze troszkę większego 3125 i nie narzekam, kolega ma 3085 i również jest zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

U mnie w okolicy jest 3070 to narazie było kilka awari biegi zaczeły znikać naprawa wyniosła ok 5tyś i chodzi bardzo dobrze jest też 3095 to od 3lub 4lat już dobrze nie pamiętam pracuje bezawaryjnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal26    12

kolega ma mf 30 coś tam na początku było super ale póżniej jak zaczeła lecieć skrzynia to dwa razy po ok 10 tysięcy na części wydał teraz tez coś ma i narazie go nie robi bo ma kilka innych ciągników. znajomy co sprowadza maszyny tez serii 30 nie polecał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosek xu li    4

Może być tak że kolegi czy sąsiada nie lubicie i ma lepszy traktor od was i tak głupio gadacie. Albo poprostu ci ludzie potrafią tylko ursusem pomykać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal26    12

sosek nie chodzi mi o to że go nie lubie wrecz przeciwnie jesteśmy dobrymi kumplami ,a ciągnikiem uwierz mi potrafi jeżdzić i to nie tylko ursusem a ferguson mu sie sypie i nic na to nie poradze moze trafił na jakiś trefny i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze i sie psują ale w 90% przypadków przez głupote ludzi którzy je uzytkuja, nic o niech nie wiedza nikogo sie nie pytają, lekceważą palace się kontrolki a potem sie dziwia że się zepsuło i później za przeproszeniem pie...... takie głupoty. Troche juz tych ciągników naprawiłem i co nie co wiem jakie były najcząstsze powoody usterek i awarii. Połowa posiadaczy tych ciągników przesiadła się z 360 i myśla że jak coś wchodzi bez zgrzytów to znaczy ze nic złego nie robią i redukują grupy biegów w czasie jazdy podobnie jak reduktora, który nawet nie ma synchronizatora, a później wielkie zdziwienie. Ciekawe dlaczego większość awarii zdarza się w zaraz po zakupie jak ludzie sa kompletnie zieloni???? Tak jest bynajmniej w mojej okolicy. Sam mam MF 3090 będzie juz 4 rok i jakos nic mu sie nie dzieje a obiążenie ma konkretne.

Zgodze się z tą wypowiedzią w 100%.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szybki00    4

No co tak mało tych wypowiedzi???? Piszcie, piszcie!!!!

Bo stanowczo za mało się dowiedziałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik2222    0

ja bym na twoim miejscu wybrał CASE 5140 WIDZIAŁEM JUŻ OBA TE CIĄGNIKI I CASE WYDAJE MI SIĘ LEPSZY :)


Ursus jest najepszym traktorem,każdy to wie.Żaden traktor przy nim nie liczy się.Zapraszam do obejrzenia moich filmików na You Tube.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosek xu li    4
ja bym na twoim miejscu wybrał CASE 5140 WIDZIAŁEM JUŻ OBA TE CIĄGNIKI I CASE WYDAJE MI SIĘ LEPSZY :)

 

Wydaje się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

ja też miałem ten problem case 5120 91 rok czy mf 3080 89 rok i wybrałem mf


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szybki00    4

Kolego @nasil90 a czy mógłbyś dokładnie opisać dlaczego wybrałeś właśnie MF-a, a które z ciagników maja tańsze części???

A i jeszcze z tego co wiem to MF ma więcej elektroniki czy tak jest???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

1. mf był tańśzy

2 mf ma więcej biegów

3mf jest cięższy

4mf ma 6cyl bez tyrbo case 4t

5 u mnie w okolicy szybciej dostanę częśći do mf niż case


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
3mf jest cięższy

4mf ma 6cyl bez tyrbo case 4t

Case 5140 ma 6 cyl. z turbosprężarką i jest cięższy od MF 3090 o ~0,5 t.

 

Nie wiem jak wygląda spalanie tych modeli ale Cummins w Case ma lepszą charakterystyke od Perkinsa w MF...

 

Wybrałbym tego w lepszym stanie, niewybrakowanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

ale ja miałem o wybory case 5120 i mf 3080


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kup sobie 2 i wtedy zobaczysz który bedzie lepszy. :P

 

Ale tak serio to najlepiej zobacz stan ciągnika motogodziny stan opon i każdym posmigaj po placu sprawdz skrzynie wałek itp.

I wybieraj, bo jeżeli chodzi o Modele ciągników to są różne zdania,jedni bedą chwalic MF a drudzy CASE :D


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj