Radek000111

Kwitnienie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
DK EXIMA
Radek000111    2

Kieruje zapytanie jak wygląda u was rzepak.U mnie (kuj-pom okolice torunia) dopiero zaczyna kwitnąc,a u wszystkich sąsiadów całe pola juz żółte.Podobno rzepak gdy jest dopowiednio nawożony póxniej zaczyna kwitnąc czy to prawda????? i czy to że u mnie wolniej rozkwita może byc wywołane przez jakis oprysk????? pryskałem dwa razy na robaka Nurelle i na grzyba Tebu.Jak myślicie???? i jak wygląda rzepak u was??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Ja mam zasiane odmiany Ontario i California, California ma już pełnie kwitnienia, a Ontario dopiero zaczyna, ponieważ jest póżniejszą odmianą :) Bardziej nawożony rzepak powinien kwitnąć póżniej(zależy to wiadomo także od odmiany), tak mi sie wydaje patrzą po rzepakach w mojej okolicy. Oprysk na słodyszka nie powinien raczej wpłynąć na pore kwitnięcia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuczek015    3

U nas też jest różnie u sąsiada juz zakwit a u mnie dopiero zaczyna na 20 ha mam posiane -- Olpop , kronos i Smart

z tego co widzę Kronos będzie najpóźniejszy a co do nawożenia to prawda jeśli rzepak na optymalne nawożenie i ochronę chemiczną to zakwita póżniej

Zrobię dzisiaj fotki to wrzucę :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z AgroFoto.pl

Sadek    1123

U mnie dopiero zaczyna kwitnąć. Ale dwa dni padało więc nic na polu się nie działo. Są to okolice pow. Ciechanów gm Grudusk i wszędzie to tak wygląda jak na zdjęciach. Z dala jest niby żółto ale z bliska są to pojedyncze kwiaty.

 

A na zdjęciach wygląda to tak:

Kwitnienie rzepaku

Kwitnienie rzepaku zbliżenie.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U nas już ładnie kwitnie. Całe pole jest już żółte. Jak znajdę dzisiaj czas, to porobię fotki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

u nas jeszcze nie kwitnie,dopiero zaczynaja pierwsze rozkwitac. A z tym nawozeniem to chyba prawda,bo najwiecej rozkwitnietycz jest przy bokach,gdzie mnie nawozu zawsze jest zasiane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

California juz kwitnie w pełni a Bojan dopiero zaczyna ale to dlatego ze jest odmiana pozniejsza a co do nawozenia to jest tak jak koledzy pisali wczesniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

a u mnie nadal zielono, odmiana californium


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

u nas byl w niedziele taki jak u @sadek u wszystkich w okolicy juz zolo az razi w oczy tylko wujekowi tak szybko nie zakwitl i takiemu gosciowi z naszej wsi ale im pozniej zacznie kwitnac tym lepiej pamietacie przymrozki z tamtego roku w maju? przyjdzie znowu i bedzie d*pa zbita (odpukac)


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

W mojej okolicy przymrozki przed kwitnieniem pewne szkody zrobiły,ale nie sa to duze szkody. Miejmy nadzieje ze to juz koniec na ten rok z mrozkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

w naszych stronach kwitnie . ciekawe ile sypnie ale to dopiero jak sie zwazy w skupie, pozdro dla słodyszka i pryszczarka ( niech ziemia lekka ci bedzie)


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

U mnie w tym roku będzie lipa. Niektóre rośliny w miejscu gdzie wypuszczają pąki robią się brązowe po czym usycha cała roślina. Wie ktoś co to jest? Nie wiem czy brak oprysku, czy zły oprysk. Wiem, że czegoś brakuje, tylko czego ?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

nasz juz zaczyna przekwitac i wypuszcza straki gdzie nie gdzie mozna zobaczyc juz ziarno w strakach

pozniej wrzuce fotke naszego rzepaku to zobaczycie jak wyglada


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek000111    2

U mnie też zaczynaja płatki powoli opadac i wykształca sie stąk,tylko troche deszczu by sie przydało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

No właśnie u nas nie troche tylko bardzo dużo by się przydało deszczu, moja okolica cierpi obecnie najwieksza susze w kraju, przez wszystkie miesiace tego roku spadło ok. 50% normy :angry: A rzepak już ma strąki wykształcone niektore, ale jeszcze ma pełnie kwitnienia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
Kieruje zapytanie jak wygląda u was rzepak.U mnie (kuj-pom okolice torunia) dopiero zaczyna kwitnąc,a u wszystkich sąsiadów całe pola juz żółte.Podobno rzepak gdy jest dopowiednio nawożony póxniej zaczyna kwitnąc czy to prawda????? i czy to że u mnie wolniej rozkwita może byc wywołane przez jakis oprysk????? pryskałem dwa razy na robaka Nurelle i na grzyba Tebu.Jak myślicie???? i jak wygląda rzepak u was??

 

Powodem późniejszego kwitnienia może być zbyt późne stosowane nawozu, jak i również terminowe stosowanie nawożenia. Kolejną przyczyną może być również to, że słodyszek Ci po prostu zajadł ten rzepak. No i ostatnią przyczyną może być późny siew... Kiedy siałeś ten rzepak??? ;)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

w małopolsce juz kilka dni kwitnie ;)


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

W Lubelskim juz tydzień kwitnie teraż tylko z aparatem widok robić bo u nas coraz więcej rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Zetor53400
      Otóż mam tak ze 25 arów wolnego pola , klasa ziemi 4 , i myślałem sporo o zasianiu gorczycy na nasiona , i z tego powodu mam kilka pytań do tych co mieli stycznośc z tą rośliną , otóż :
      -kiedy trzeba ją siać ??
      -ile kg się sieje na ha ??
      -czy stosuje sie jakieś opryski ??
      -jakie nawożenie ??
      -i na jaki plon można liczyć ?? oczywiscie z 1 ha
       
      mam nadzieje że uzyskam odpowedzi na te pytania z góry dzięki :rolleyes:
       
       
       
      pozdrawiam Zetor53400
    • Przez jaro38
      Witam
      Panowie, Panie jesteśmy firmą ze Świętokrzyskiego. Aktualnie specjalizujemy się w owocach. Aczkolwiek ostatnimi czasy również import - szczególnie Oliwek z Grecji. Okazuje się, że to całkiem dobry biznes. W każdym bądź razie, aktualnie korzystamy z usług transportu firmy IMPET z Czermina (czyli niedaleko). Czy korzystaliście może z usług innych firm ale mowa o transporcie Polska Grecja / Południe Europy - Bałkany? Najlepiej podkarpackie / świętokrzyskie gdyż tutaj logistycznie nam to wychodzi korzystnie.
    • Przez Paszkamax
      Chciałbym uprawiać dynie bezłupinowe i potrzebne mi są informacje jaki nawóz stosować i jakie opryski. Dziękuje za wszelkie informację.
    • Przez benek79
      mam takie pytanie? czy ktos z was uprawia te rosline????
    • Przez Piotrek835
      Witam!
      Mam kilka pytań do tych co uprawiaja slonecznik
      - czym siejecie słonecznik
      - gdzie pozniej go sprzedajecie
      - jakie nawozenie dajecie
      - oraz czym pryskacie od chwastów
      Uwazam ze uprawa tej rosliny jest przyszłoscia na lekkich glebach po kukurydzy.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj