Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Ostatnia godzina
  2. Jeszcze nie wiem. Jakby co to twoją teściową zaprzęgnę i będzie wciągać na pryzmę.
  3. Jedno jest pewne wapno na kopalniach ostro w gooooore 😋
  4. wlasnie mnie to zaczyna przerażać mam nadzieje ze to ostatni wysyp ziela i jeszcze jednym zakończę. u mnie na polu jedynym zielem jest szarłat i troszke przytuli (rzepaków niegdy nie mialem) więc safari to chyba u mnie mija sie z celem zawsze walczyłem mieszanką fen+desm+etof i rożnie to wynikało nie raz sie z motyką miesiąc w burakach siedziało w tym roku jak przegram to ostatni raz sieje buraki. jakies pomysły jak niedrogo z szarłatem zawalczyć? do ostatniego dodałem goltix może troche w małej dawce ale napewno cos tam pomoże szarłat dobić . poszedł też olej
  5. Ja to bym wolał żeby kopalniom dały do tony sprzedanego, wtedy by staniało bo każda by robiła promocje i upusty, a tak to oni zarobią i tak a my tylko biurikracja a i tak tyle samo wysiejem co i bez dofinansowania bo podrożeje więcej niż nam dadzą.
  6. No nie wiem może to ja źle kumam . Ale to jest wałek napędowy to jak na napędzie większą zębatka to wałek napędzany szybciej się kręci . Miałem małą zębatkie i na folie 500 szlo dobrze .
  7. ppp

Pierwszy pokos

u nas tez po życie z życicą skała,na szczescie popadalo chwile.przed i pare razy po zbiorze. Kukurydza juz w ziemi i ładnie podlana. Na najlpeszej działce 1.12ha były 2 czubate przyczepy. Z tego co.kiedys rozmawiałem z właścicielem to strautmann robi na nim lepsze wrazenie, jest wg niego solidniej wykonany. Strautamnn jest tez cieższy i pomimo tego ze na oko wydaje sie mniejszy to ma okolo 3-4m3 fizycznej obj. więcej. Pottinger był ich pierwszym wózkiem, strautmann jest kupiony sezon później. 2 lata temu kupili sieczkarnie i Piotr zaczął sie zastanawiac czy dobrzr zrobil kupujac przyczepy zbierajace, czy nie lepiej byloby zbierac sieczkarnią do tanszych przyczep silosowych. Poki co jednak powierzchnie i kształty niektorych działek nie sa predysponowane do takiego zbioru, ale mysle ze wszystko przyjdzie z czasem.
  8. solek01

Łuskarka

To ile wy tego bob siejecie że tak wydajną łuskarkę potrzebujesz?
  9. Z góry tylko tak wygląda że dużo jest go, ale myślę że normalne zasiewy są względem poprzednich lat.
  10. Kuba87

Kverneland EO 85

Było brać bezorkowca z Horscha do kompletu z Expresem
  11. Pewno ileś ton na swoje ha będzie można się starać . A czy ktoś z ogródka próby zrobi , czy po polu się nabiega , to kogo to obchodzi ?
  12. Parę instalacji w tych trupkach wykonałem własnoręcznie od podstaw, najstarsza ma ponad 7 lat, i jak do tej pory żadnych usterek, wygląda że jeszcze drugie siedem pewnie polata
  13. A co żaba 🐸 nie daje sobie rady z przyczepa? 😛
  14. Nie kłóćmy się kto ma lepiej świniarze, krowiarze, drobiarze. Jedni dzisiaj maja lepiej w następnych latach ptasia grypa, ASF, wściekłe krowy, albo zaraz wymyśla ze krowa daje kwaśne mleko. 😉 tak na prawdę i tak za bardzo na to nie mamy wpływu ... niestety. Wracamy do tematu. Wrzesień pierwsze poprawki, styczeń drugi, w piątek przyszły trzecie. Tym razem Pani prosi aby przepisać hektary z roku bazowego do docelowego identycznie a powiększenie w oddzielnych wierszach poniżej. Czwarte będą żeby drukowanymi pisać. Piąte zmienić czcionkę na Arial. A przy szóstych to najlepiej żebym zrezygnował. Ręce opadają 😕
  15. Zawsze możesz namiot rozłożyć😁
  16. Ale ciekawe jak pobiorę wyjdzie mi bardzo kwaśny i powiem że próbka była z 5 ha a była z 0,5 ha to dostanę na 5 ha wapna 😉
  17. A co wtedy wpisać w biznesplanie w arkuszu działki jako nr aktu/KW/umowy?
  18. Moim zdaniem przyciskanie niema nic wspólnego z somatyką.Mnie uczono że somatyka jest w pierwszych strugach mleka , a w ostatnich są parametry ,czyyli tłuszcz i białko. Stosowało sie tzw. dodajanie przez dociskanie z tego powodu iż wymię puste staje sie wiotkie i kubki mają tendencję do tzw."wspinania się"co powodowało że strzyk wpadał głębiej do kubka i nie był wlaściwie ściskany i krówka pozostawiała niewielką część mleka w wymieniu.Ja osobiście odchodzę od tego zabiegu. Krówki to bardzo cwane zwierzaki i szybko sie przyzwyczajają do pewnych zachowań. Autorze spróbuj młodych pierwiastek które zaczynaja laktację nie dociskać , ani nie podajać , nie dając im w ten sposób sygnału że takie cos istnieje.Zamiast tego przeprowadź prawidłowy dój tzn. Wyczyść i przygotuj wymię do założenia aparatu na ok 90 sek przed samym założeniem. Ten czas spowoduje wyrzut oksytocyny i prawidłowy szybki dój. Moim skromnym zdaniem nie ma nic gorszego jak pusto dój , zarówno na początku jak i na końcu doju.Dodam też że zdarzają sie także odstępstwa od tej reguły ale to jest mały promil.
  19. Wzmocnić działanie na DTR i septoriozy liści oraz rdze. Priaxora dam 0,7l a tebukonazolu 0,5l i wyjdzie mnie mocna siekiera za 126zł na ha.
  20. Niech będzie z tydzień pogody zrobiłbym pryzmę, opryskał kukurydze i jare i znów może padać 😛
  21. ZELKOW

Case Optum 250 :)

wszystko w zależności od wyposażenia puma 150cvx 415netto
  22. griga

Pszenica ozima ARTIST 18.05.2019

Tutaj na tej działce to nie wina nasion tylko przed przedplonu. Ostatnie lata było sucho i najwyraźniej nie powschodzily samosiewy. Szkoda Mi tylko bo planowałem ja na rozmnażanie.
  23. Po zniwach i ziemia spadnie bo masa ludzi przeliczyło siędając 3 tysie dzierżawy i na raty nie starcza zapuka komornik do nie jdnego gospodarstwa Gościu co po 50 chciał to juz przebąkuje że sie dogadamy pewnie na 35 zejdzie Pawełku na olx to stale te same ogłoszenia pewnie Twoje i ceny zkosmosu których nikt nie płaci zadzwoń i zobacz że cały czas aktualne jak myslisz dla czego skoro takie ssanie Twoim zdaniem na zboże sąsiad też ogłosił to po kielichu przyznał że nawet nikt nie zadzwoni Jak ktoś potrzebuje dziesiątki tonygodniowo to nie kupuje na olx bo mu ludzie sami dowożą Napisz że nawet straszenie zimą nie pomogło wszyscy się pomylili
  1. Załaduj więcej aktywności
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.