Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Dzisiaj
  2. Ja nie wiem czy ty czytać umiesz a co dopiero ze zrozumieniem, więc uczyć to możesz co najwyżej wszy na własnym łbie.
  3. asful

Poplon

Witam chce zasiać poplon zazwyczaj robiłem to rosiewaczem nawozów i po uprawiałem kultywatorem tylko że pole na którym chce wysiac jest po pszenżycie było uprawnione ale to co kombajn zgóbił to odrosło i teraz mam pytanie zasiać tak czy jeszcze raz ulrawic ?
  4. Danzet

Lizawki dla bydła

Co prawda główną bohaterką tytułowego zdjęcia nie jest krowa, to nawet zwierzęta z dalekiego kraju doskonale wiedzą jak ważne jest uzupełnianie niedoborów mineralno - witaminowych. Jedną z form w jakiej można je zakupić są lizawki. Powszechnie stosowane lizawki solne kupowane przez hodowców bydła zawierają znaczące ilości chloru i potasu. Ich nadmierna podaż zaburza gospodarkę mineralną i może prowadzić do niekorzystnych zjawisk. W związku z tym prawidłowo skomponowana lizawka powinna zawierać całą gamę pierwiastków i witamin potrzebnych dla danej grupy zwierząt, z uwzględnieniem szczególnych potrzeb i możliwości wykorzystania przez poszczególne gatunki. Dobrze skomponowany produkt charakteryzuje się bogatym składem, trwałością i smakowitością. Poza tym powinien być wyprodukowany z bezpiecznych surowców bez GMO oraz być możliwy do zaaplikowania w rożnych warunkach. Wśród użytkowników portalu Agrofoto.pl znajduje się wielu zwolenników stosowania takich dodatków paszowych, Slodki66 https://www.agrofoto.pl/forum/topic/22545-zywienie-bydla-mlecznego/page/508/?tab=comments#comment-2596244 stara się zapobiec negatywnym skutkom okołoporodowym, które często dotykają wysokowydajne mlecznice. Natomiast inni pragną stosować je w profilaktyce chorób cieląt https://www.agrofoto.pl/forum/topic/16722-3-rodzaje-lizawek-solnych/?tab=comments#comment-309764. Cena takich produktów uzależniona jest od składu, masy i rodzaju zastosowanych surowców. Na pierwszy rzut oka są to stosunkowo duże koszty. Jednak efekty ich stosowania diametralnie zmieniły zdanie nie jednego hodowcy.
  5. Wczoraj
  6. zamierzam kupić czy jest to maszyna awaryjna jak z częściami .a jak ten heder z taśmami
  7. Genetyka i środowisko, to dwa podstawowe czynniki wpływające na efektywny chów trzody chlewnej. Często posiłkujemy się materiałem hodowlanym z takich krajów jak Dania, Holandia, Niemcy. Czy w parze z tym idzie ,, zagraniczne żywienie'' ? Wymagania pokarmowe świń uzależnione są od wielu czynników. Wiek, grupa produkcyjna, pora roku czy też warunki środowiskowe są kluczowe w układaniu dawki pokarmowej. Wśród wyżej wymienionych elementów zapominamy o czymś bardzo istotnym, a mianowicie - genetyce. Jeżeli do tuczu przeznaczamy zwierzęta importowane z innych krajów to powinniśmy w parze stosować dany dla kraju pochodzenia model żywienia. Świnie o wysokim potencjale genetycznym powinny dostawać paszę odpowiednio zbilansowaną. Nie znaczy to jednak, że białko podawane w ogromnych ilościach załatwi nam sprawę. Najważniejsze w żywieniu trzody chlewnej są surowce energetyczne. To one dopiero gwarantują prawidłowe wykorzystanie pozostałych składników. Nie zapominajmy również o dodatkach mineralno - witaminowych. Zbyt duża ilość białka w paszy prowadzi do niekorzystnych przemian białkowo- energetycznych. W wyniku czego organizm wydala znaczne ilości azotu. Nowoczesne systemy żywienie bazują już nie tylko na odpowiednim balansie białkowo- energetycznym. Schodzi się już do poziomu bilansowania aminokwasów, budujących białko zwierzęce. Jest to oszczędniejsze i lepsze dla środowiska.
  8. Agrifac / Cebeco Getrokken veldspuit 24 meter 1500 liter € 3.250,00 http://link.marktplaats.nl/m1457187535?utm_source=android_social&utm_content=vip&utm_medium=android_social&utm_campaign=socialbuttons
  9. zdrowe kichy i bebechy jeszcze masz ale do czasu ja bym nawet nie próbował jakby potrafiła przez najbliższe kilanaście lat zatrzymać czas w miejscu to czemu nie on tego nie obserwował tylko pewnie przeżył dokładnie , też tak sądzę ,stary a bez GPSa jeszcze , nawet tego urzędowego , chyba że to któryś z kolei a my nic nie wiemy a podobno środek d*py (kobiecej) to najlepszy środek antykoncepcyjny a co to za problem dla mężczyzny ? spójrz w jakim wieku ś.p. Hugh Hefner ostatniego swego dzieciaka zmajstrował. dla mężczyzn nigdy na "te sprawy" nie jest za póżno byle tylko kobieta była w wieku "żniwnym"
  10. tess

Swojskie wyroby

Zapomniałbyś- zapomniał tj. amnezja wsteczna lepiej tego nie doświadczyć nigdy w życiu :/tejże- twoje zdrowie zawsze lepsze to od urojeń.
  11. olejcie takich ogrodników którym usługa nie jest wam na rękę czemu tylko qq ? odebrać i wozić nią teoretycznie wszystko mozna co sieczkarnia potnie a po doszczelnieniu pewnie ziarno i obornik tez dałoby się
  12. kto jeszcze nie śpi włączcie sobie Polsat, fajny film leci
  13. A ten cały świderek jakiego NH kupił? CXa?
  14. Wie ktoś jak P&L będzie płacić za ponadkwotowe w przyszłym sezonie?
  15. Jak na razie nie pojawiła się
  16. Co do Agroloku potrącenie powyżej 30% to 13 zł doplata to 8 za niższą wilgotność do 25% aha jeszcze jak dobrze pamiętam potrącenie jest odrazu za cały rozpoczęty procent a dodatek rozliczany jest co 0,1%
  17. Nic w tym nowego, że niemcy trują ludzi produktami ze swoich sklepów.
  18. Ja miałem podobny przypadek jakiś czas temu. Trzeba obserwować, mierzyć temperaturę. Powoli powoli noga sama się zrosła.
  19. U mnie sierpniowy siew też niezbyt wypalił. Na wiosnę będzie wilgoć po zimie i dosiewka. Zasiane BG7, nieco TŁ9 i sporo koniczyny czerwonej i szwedzkiej.
  20. Chyba też nie kosisz całą szerokością kosiarki ?
  21. pewnego e pomarańczowa była pierwsza a pług po odkladniach wygląda na huard. kolor pomarańczowy też by pasowal
  22. https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-09-16/zmarlo-dziecko-ktore-sparalizowalo-po-zjedzeniu-burgera-z-lidla/?ref=kafle&fbclid=IwAR3ENUqkXpvHXY0E_woqJXv8KblmGJbfpIR3LoqMTt9khUl9aVvWc7Yy_N0
  23. co siałeś i w jakiej ilości?
  1. Załaduj więcej aktywności
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj