Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Ostatnia godzina
  2. Termostat Renault 155-54

Temperatura skoczyła na czerwone i dmuchnęło uszczelkę na 4cylindrze
  3. Ursus 2812 i widlak

Już dawno zebrany pekin :) mróz Ci go nie złapał?
  4. Krew z nosa u byka

Wiadomo dlaczego krwawił z nosa?Bił się z innymi bykami? Trzymany luzem?
  5. Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

najważniejsze że się załapaliśmy i że dostaniemy nie ma się co czarować że wszyscy w grudniu ja liczę że do końca marca będzie na pewno.
  6. Pszenica Ozima i jara

Czy mogę jeszcze opryskac pszenicę gleanem? temperatura jest na poziomie 11 stopni, w nocy nie spada poniżej 0. Od pszyszlego tygodnia mają być juz opady i niższe temperatury.
  7. Ursusy 1634/1674

tomek90 nie rozumiem co chciałeś przez to powiedzieć.....
  8. Farmtrac 685DT

do tego ciagnika idealny jak na szerokosc ziemie uprawia calkiem ladnie wiadomo nie to co unia ale za te pieniadze jestem zadowolony
  9. Dzisiaj
  10. Claas Ares 816RZ

Jak to mówią nie od razu Kraków zbudowano:) Niech służy bezawaryjnie przez długie lata i byś był zadowolony !!
  11. Prasa John Deere 550

dojechałem do 36str , czytając o problemach użytkowników to strach się bać taką prasę kupować może by jaką łańcuchową wybrać?
  12. W tym roku może i ktoś dostanie kasę co już zaraz będzie jak miesiąc jak złożyli wnioski o płatność . Lubelskie decyzje poszły wczoraj ponad 1 tyś .
  13. Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Gdzieś nie dawno czytałem iż Jurgiel jest przekonany, że wieś go kocha i ceni. Najważniejsze to dobre samopoczucie.
  14. VAT w rolnictwie

Nie koniecznie przyjdzie o dopłatę bo nie zawsze dostawa jest płatna.
  15. Claas Ares 816RZ

Z maszynami, to dłuższa historia. Ciągnika na ten rok w sumie nie było w planach pierwotnie. Zamówiliśmy natomiast pługi Agro-masz POR 3+, bo nasze stare już się nie nadawały do użytku. Czekaliśmy prawie 2msc, opóźniając terminy. No ale w końcu przyjechał, zajeżdżam na plac, podczepilem, już praktycznie gotowy do wyjazdu, a tu wtopa. Nie ma resorów :D. I wtedy stwierdziliśmy, że na kołku ledwo dawał radę podnosić, a na resorze to nie byłoby możliwości pracy prawie. Dlatego zdecydowaliśmy kupić większy ciągnik i już pod niego maszyny kompletować. Tym bardziej z że agregat uprawowo siewny także pod większy ciągnik patrzyliśmy. Dodatkowo przejmie zapewne belarke. A Polmot, lub Belarus może na handel pójdzie, jak ten się sprawdzi :)
  16. Mają JD bo może diler dobry no i cena JD jest niska. Wydajnością 320 podobnie jak 1450 ale komfort nieporównywalny. Nie jestem fanatykiem żadnej marki dlatego kombajn mam Claasa, traktor NH, i inne. I mówie z doświadczenia, że tak samo jak np. JD8R jest lepszy od NH T8 tak samo w kombajnach, claas jest lepszy od JD i innych. Każdy jest w czymś dobry JD w traktorach (powyżej 7R), Claas w Kombajnach, prasach i sieczkarniach itp. Więc po co się kłócic, że W540 lepszy od Claasa...?
  17. Żywienie bydła mlecznego

Miałbyś więcej energii i mniej włókna. Kukurydza z koncem sierpnia ma duzo włókna potem przez jakiś czas spada a potem znowu rośnie. Taka dziwna roślina. Ja w ubiegłum roku zbadałem przejściówkę koszoną pod koniec sierpnia to miała wiecej włókna niz ta koszona po 20 września. PS. MA ktoś jakieś namiary na normy zywieniowe DLG? Bo na tych z chomika brakuje stron.
  18. Nawożenie kukurydzy

A co z Canvilem na przykład? się zastanawiam czy w tym roku tego nie kupić tym bardziej, że mają jakieś bony do rozdania. Więcej na ten temat tu https://www.plonyibony.pl
  19. jaki pług do zetora 10540

nowy używany? z zabezpieczeniami czy bez
  20. Uprawa orzecha włoskiego

Nie wiem jaką mam odmianę podejrzewam, że to będzie jakiś mieszaniec ale szczepię go znajomym bo jest bardzo dobry. Aha i jak będziesz kupował sadzonki to patrz czy są szczepione. Wtedy masz większą pewność, ze to ta odmiana.
  21. Wszystko o sieczkarniach Mengele SF 5000 , 6000 , 7000

Witam, czy może ktoś posiada schemat instalacji elektrycznej do mengele fs6000 ? urwała mi się wtyczka od detektora, są tam trzy kable i nie wiem który gdzie podłączyć.
  22. Młody rolnik 2017

nie wiecie jak to jest z młodym rolnikiem i tymi 2 pkt za 25 lat różnicy..? wpisałem jeda osobę jako "przekazująca" ale agencja liczy sobie osobę od której ZAKUPIE najwiecej haktarów..??? mówią że takie sa podobno jakieś wytyczne z Warszawy??? a w przepisach jest przecież: różnica wieku pomiędzy przekazującym gospodarstwo lub [DOPIERO] największą część użytków rolnych wchodzących w skład gospodarstwa a młodym rolnikiem: a) powyżej 15 do 25 lat – przyznaje się 1 punkt, b) powyżej 25 lat – przyznaje się 2 punkty; o co chodzi? czy agencje w siedzibie województwa mają wszystkie programy z PROW? jak to pozamiatane.. są jeszcze jakies nabory gdzie na starcie nie trzeba być ubezpieczonym w KRUS?
  23. Ursusy 1634/1674

To tak samo po co te 5 ursusów jak można kupić 50 koni z radłem
  24. Claas dominator 86

Tani troche.... choć to nie przekreśla, ze jest zły... widac, że na górze cały malowany bo miedzy napisami nie jest pomalowane, rura też nie oryginalna. Wiadomo maszyna ma swoje lata..
  25. Zwolnice C-360

Niestety ale jakoś trzeba sobie radzić (zapomniałem dodać że prawie połowa powierzchni to łąki)
  26. Ursus 2812 i widlak

Mógł byś mi krotko opowiedzieć o tej uprawie uprawiasz z siewu czy rozsady, jak często nawadniasz itp.
  27. VAT w rolnictwie

Zapłacono przelewem czyli w czasie przeszłym. Nie ma notatki że musisz coś dopłacić. Zresztą przy zakupach internetowych masz potwierdzenie zamówienia i tam też jest ujęta kwota jaką musisz uiścić aby otrzymać towar.
  1. Załaduj więcej aktywności