Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

  1. Ostatnia godzina
  2. Stosowałem Legato kilka lat temu w łubinie odmiany Karo. Zabieg wykonany w drugiej połowie maja na rośliny tuż przed kwitnieniem. Powodem były samosiewy gryki. Fito na łubinie było niewielkie, grykę w 80% załatwiło. Dawki już nie pamiętam.
  3. dantur96

    Mieszanka Gorzowska

    Ja w sobotę jedna działkę trawy kosze w belę muszę zrobić po już się kończą zapasy 😃a reszta niech Jeszcze podrośnie
  4. U mnie bardzo dobrze sprawiła się brona wirowa z hydropakiem. Za jednym przejazdem była trawa wsiana. Zaorane było średnio bo i teren był nie równy ale po tej bronie wyszło super.
  5. histickiem na sucho? dobrze się przylepia czy coś jeszcze dodajesz?
  6. Ja wiem dodaje odżywki ale czy faktycznie te ilości coś pomagają to nie wiem
  7. rolniku360

    Ursus C-360 i Siloking

    W banku takich wydatków się nie boją :D
  8. Zostaw na paszę,tu już pewne i eleganckie. Lepszy gołąb na dachu jak wróbel w garści....🤷
  9. Da się to wyjąć i przeczyścić bez ściągania kabiny ?
  10. Nie. Szkoda przesuszać ziemi dodatkowo.
  11. Mój błąd. Już pokazuję. Jest to żyto z wyką. Niby pasza ok, ale jako nawóz też nie kiepsko.
  12. Co to za grom jest? Pierwszy raz widzę coś takiego w pszenżycie u siebie. Niedobór magnezu?? Grzyb?? Liście robią się jak szpilki i całe planty takiego seledynowego zamierającego pszenżyta. Zobaczyłem dopiero teraz bo plama, jakieś 0,3 ha jest ukryta za górką i z drogi nic nie widać, dopiero jak pole obszedłem. Na drugiej działce 2 ha septorioza tańczy jak szalona, w ciągu tygodnia pole zrobiło się żółtawe. Masakra w tym roku, zawsze pszenżyto ładne, bezboleśnie wszystko, a tu zonk za zonkiem. To chyba wszystko przez późne siewy, miałem problemy ze zdrowiem w zeszłym roku, siane po 20 października, a na Podlasiu niecały miesiąc później mieliśmy regularną zimę. Na domiar złego nie wyrobiłem się z opryskiem na zielsko jak było cieplej. Teraz ma być dobra pogoda i nie wiadomo co najpierw robić, żeby nie popalić. Pomożecie ustalić jakąś strategię?
  13. Ja nie potrzebuję w niej tańczyć. A z tą hydrauliką to tez ciekawy temat, pytałem wielu właścicieli i ponoć to spokojnie da się zrobić. Najgorzej jak nasi przerabiają coś albo handlarz wymieni przed sprzedaniem tylko tą na zewnątrz a ta w środku zostaje. Ogólnie mam kole 20k na zabawkę
  14. Nie wiem co tam masz na tym polu Michał, ale jeśli jest opcja uzyskania z tego jakiejś rozsądnej ilości paszy i patrząc na obecną pogodę, ja bym poczekał... @Chłoporobotnik Piotrze zobacz
  15. Bób i truskawka jest tylko z tego do czego to będzie używane. W ziemniakach tym nie zrobię ale do radełka też muszę zrobić mocowanie żeby montować ten podsiewacz
  16. To wynikało z odmiany, bo u sąsiadów którzy mieli kilimanjaro i pryskali innymi środkami też wyskoczyło przypalenie.
  17. 470 za 630 na hexa z tuz wom skrzynia 50 i opony 42
  18. Piszesz o jęczmieniu ozimym czy o jarym?
  19. wicia433

    Pszenżyto

    u nas 2 lata temu też jeden dawał 2 dawki azotu i cały czas blade blade,w końcu dał siarczan amonu i po tygodniu zboża czarne się zrobiły. brak siarki i azot nie mógł działać.
  20. 510 ? Kolega za 508 wziął 630 bez navi na cebis
  21. Panowie ile dać moddusa/medaxa na R2 w jęczmieniu o nawożeniu 135 kg N?Na R1 poszło 0.75 kg Medaxa
  1. Załaduj więcej aktywności
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj