Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Ostatnia godzina
  2. Zetor 7211

Czemu? Napewno lepiej świecą niż zwykłe.
  3. Zetor 7211

W firmie mizar. A koszt silownika z przegłubami ok 1000 bez paru złotych.
  4. Dzisiaj
  5. Massey Ferguson 3095 & Pottinger

Dziękuję szerokość to równo 305 cm
  6. Pronar 5112, Landini Legend 115

Niech Bolek na zimę wprowadzi się do Lolka...chociaż ja osobiście wolałbym do Toli
  7. Mtz 82 & Kosiarka Rotacyjna

Jak się z głową kosi to najwyżej głowę utnie
  8. Hodowla kur niosek w stodole

Witamy nowego na forum Plan masz dobry ale jeśli wynikł on pod wpływem obecnych (chwilowo) wysokich cen jaj to dobrze to przemyśl bo normalnie ceny są o mniej więcej połowę niższe a obecne są wynikiem spekulacji wykorzystujących załamanie tej branży na zachodzie Europy po ataku ptasiej grypy. Oni szybko się pozbierają a Polacy znów będą sprzedawać jaja za grosze.
  9. Pszenica Bamberka

Tutaj może być kilka zalet tak na szybko to mniejsza presja grzybów, efekt krańcowości, i w wypadku suszy może to przynieść korzyść. Dodatkowo uprawy pożniwne mają lepszy efekt. Z tym rozstawem jest niezły ból głowy, zgłębiam teraz temat siewników i ciężko przyjąć jednoznaczne stanowisko.. ile tych redlic będzie najlepiej.
  10. Siew koniczyny

Na 4 klasie spokojnie. Na 5 też się uda tylko jak przyjdzie suchy rok to plon będzie słaby. W obu przypadkach najważniejsze jest wapnowanie i nawożenie. Wiadomo,że na gorszych stanowiskach trzeba będzie częściej odnawiać uprawę. Po paru latach orzesz i siejesz jakieś zboże, które będzie bardzo dobrze plonować na takim stanowisku a po zbiorze zboża znów możesz siać mieszanki na sianokiszonki. Dużym plusem słabszych gleb jest to,że nawet w tak mokre lata jak ten rok na takich gruntach nie ma problemów z wjazdem ciężkimi maszynami. Nie topi się prasa ani później laweta z belami tak jak na lepszych glebach czy łąkach.
  11. zamarzanie wody na pastwisku

Hehe no po to jest forum Pamiętaj tylko o tym co pisałem o głębokim zakopaniu rury z wodą i dokładnym zaizolowaniu przyłącza. Poidło musi być przykręcone do betonowej płyty, która ma na środku dziurę na przyłącze bo inaczej bydło będzie jeździć z tym poidłem i urwie przyłącze. Najlepiej jak byś w miejscu gdzie będzie stało wylał dużą płytę tak żeby wokół poidła było chociaż ze 3-4 metry betonu bo w przeciwnym wypadku jak jest mokro to będziesz miał rozryte bagno wokół poidła. Przychodzi mróz i zamarzają takie chrapy no i potem bydło ma ciężko chodzić a Ty nie będziesz mógł posprzątać itp. Można też dać płytę tylko pod poidłem a na około położyć betonową kostkę (polbruk), którą w małej ilości można czasem kupić sporo taniej z rozbiórki.
  12. International 584

Dobrze wygląda, po co remont?
  13. Zbita szyba c-382

...a jeszcze jak baba marudna albo na bok chodzi no to chłop pęka i klęka. Pijaków nie bronię ale wielu pić zaczęło właśnie za sprawą różnych problemów bo tylko w ten sposób umieli odreagować a potem to już poszło i traci się kontrolę.
  14. Prasa John Deere 550

Witam, w wielkości beli problemów może być kilka a najczęściej to źle wyregulowane cięgna lub za krótkie pasy, a co do zatykania podbieracza to standard zęby oryginalne są za krótkie i źle wyprofilowane (przeróbka - dorobienie nowych to kosz ok 400zł).
  15. Dopłaty bezpośrednie 2017

Tłumów nie ma ale tylko do pracy na roli bo do samej roli to tłumy były i mieszczuchy wykupowali co się dało nabijając na przetargach chore ceny. Miejscowego rolnika nie było stać a mieszczuch kupił i dzięki dopłatom dawno zakup się zwrócił. Są tacy co nie wiedzą gdzie fizycznie mają swoje działki i nigdy na nich nawet nie byli. Albo to jest "łąka" i na przykład taki w pewnym sensie frajer jak ja raz w roku kosi to kosiarką bijakową za dość marną kasę a mieszczuch bierze 2 tyś. za ptaszki i ciągle płacze,że drogo za koszenie płaci. Jeśli jest to pole to najczęściej znajduje delikatnie mówiąc niepoprawnego optymistę, który to uprawia bez dopłat a czasem jeszcze płaci swojemu "dobrodziejowi" za zaszczyt uprawiania jego ziemi.
  16. Metal-Fach Z562 RN

to była próba
  17. Byczki 300kg do dalszego chowu

Cena ogólna to 8 zł za kg, myślę że uczciwa, bo duże też są w tej cenie
  18. Metal-Fach Z562RN

polecam poszukać na allegro . A co do maszyny to nic nie przerabialem tylko pominalem zbędne pręty prowadzące siatkę
  19. Glifosat czy robis zapas?

Wszystko byłoby ok gdyby, jak koledzy wspomnieli, unia przy jednoczesnym zakazywaniu substancji nie sprowadzala żywności z krajów gdzie i tak się nimi pryska. Tak tylko rolnik i rynek traci.
  20. Oprysk Pszenicy Ozimej

Jak dla mnie to też widać działanie i raczej przytulia nie ma szans na przezimowanie.
  21. Pszenżyto ozime i jare

U mnie na niektórych działkach pojawił się niedobór magnezu. dostalo 2 razy siarczanem magnezu dolistnie i się zatrzymalo i teraz zastanawiam się co na wiosnę i ile. Myślałem nad jakimś siarczanem magnezu sypkim albo wapnie magnezowym granulowanym. Wyniki mg wyszły niskie i bardzo niskie.
  22. International 584

Jeden wałek 540 a drugi 1000. Oba w jednym i właściwym kierunku a żeby nie pomylić wałek na 1000 obrotów ma 21 wypustów. Chyba wszystkie stare Case International tak miały. Miałem kiedyś model 845 i też tak miał. Ogólnie super proste i wytrzymałe maszyny.
  23. Bydło

Może by i wyszło taniej ale tylko pod warunkiem,że większość zrobi się samemu a to nie każdy umie lub może ze względu na brak czasu. W przypadku namiotu przyjeżdża ekipa i montuje to momentalnie i obiekt gotowy do użytku praktycznie od zaraz. Ważne jest też to,że przy takim namiocie nie ma takich ceregieli z dokumentacją i pozwoleniami, które też kosztują. Z namiotem dostaje się pełną dokumentację a procedura uproszczona bo to tak zwany budynek tymczasowy. Nie bez znaczenia też jest fakt,że taki namiot w razie zmiany planów czy potrzeb można szybko, łatwo a więc i tanio przestawić w inne miejsce w gospodarstwie lub sprzedać. Pozostaje jedynie wywalczyć jakieś sensowne ubezpieczenie i taki namiot to naprawdę fajna sprawa do wielu zastosowań.
  24. Wczoraj
  25. "Rolnik szuka żony"

Sama w taką noc to nie do wiary, sama w taką noc Ty już za stary (?), sama w taką noc oj żebyś radę dał.... Coś czuję, że z Ciebie to diabeł w smerfiej skórze
  26. Jaką cenę ci proponowali? Mi dali 1050zł, ampol 1080, agrolok 1120 brutto.
  27. Siew koniczyny

Witam Mam pytanie dotyczące siewu trawy na koszenie na bele sianokiszonki. Z racji, że opłacalność zbóż staje się coraz to bardziej mała, zastanawiam się, nad zmienieniem uprawy ze zbóż na sprzedaż bel sianokiszonki. Czy taka koniczyna czerwona z lucerną byłaby w stanie urosnąć, na 5 lub 4 klasie ? Czy wogóle byłoby cokolwiek do skoszenia ? Jak to wygląda ze strony osób, które tym się zajmują ?
  28. Zetor 7211

Dokładnie tak jak mówi @przybyslawice5211 to jest 7211 tylko po prostu ze starszej serii tych modeli i z drobnymi przeróbkami ;) zetory 7011 miały takie wytłoczenie w górnej pokrywie maski :)
  1. Załaduj więcej aktywności