Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Ostatnia godzina
  2. Zetor Forterra

Te nowe szyby chyba takie ciulowe bo mi jeszcze się nie zdarzyło zeby szyba pękła ... drzwi zawsze zamykam na drugi stopień czyli dociskam bo jest dużo szczelniej i ciszej A szyby odczuwają jazdę bo na grogach to nieraz na siedzieniu nie idzie usiedzieć tak ciągnik podskakuje a jeszcze dodatkowo tur szarpie ciągnikiem jak go podrzuca i nie miałem jeszcze przypadku żeby szyba pękła na szczęście .... Jak kupiłem zetora to zamek w lewych drzwiach był bardzo wyrobiony (już jest nowy założony) i podczas jazdy ulicą na dodatek pod wiatr a wiało dość mocno drzwi się otworzyły siłowniczek się wyrwał i drzwi poleciały do tyłu z taką siłą że błotnik lekko nadpękł a drzwiom nić nie było .... choć przyznam żeby wysiadałem ze strachem czy drzwi jeszcze tam są czy już na ulicy dostały ...
  3. BIZON -Najpopularniejsze modele

Dobrze wiedzieć gdzie można kupić środki smarne do tego typu maszyn rolniczych. Każdy rolnik wie, że w sezonie bez tego ni rusz w drodze. Ja od lat zaopatruję się w tym od tego dostawcy http://www.agrofoto.pl/forum//
  4. młyn pogorzelec kędzierzyn-koźle
  5. Traktor sam

maszyny wolnobieżne nie muszą mieć homologacji - opryskiwacze samobieżne np. takiej nie posiadają a po drogach poruszać się mogą. Muszą mieć OC to na pewno. Problem jest taki, że do poruszania się po drogach maszyną wolnobieżną konieczne jest posiadanie zaświadczenie o kwalifikacji i kategorię B lub T. Oczywiście maszyna wolnobieżna musi mieć ograniczenie prędkości do 25 km/h, dlatego też np. w opryskiwaczach samobieżnych są urządzenia ograniczające prędkość np. przy zalanym zbiorniku. W przypadku SAM-ów zazwyczaj policja się nie czepia, jak jest ubezpieczenie i pojazd jest sprawny to resztę olewają, ale jak dojdzie do jakiegoś zdarzenia z winy operatora maszyny wtedy zaczynają się problemy, także z ubezpieczycielem jak kolega wcześniej zauważył. "Ekspert" wyda opinię, że to nie maszyna wolnobieżna a ciągnik rolniczy, a ten powinien być zarejestrowany.
  6. Mam wielki dylemat

Zrób tak jak radzi @wojtal24 tylko do tego MTZ-a założyłbym tura o większym udźwigu niż ma 60-ka.
  7. Agregat Becker

jest tylko wyciagniety bo lozyska trzeba zmienic i wspawac kilka plaskownikow jak bedzie chwila to uzupelnie
  8. Ursus C-360

Moja ma
  9. Bydło

wiatr tego tak szybko nie rozwali bo nie sie o co zaczepic, wleci i wyleci.... mimo wszystko uważam ze chyba lepiej wykombinowac troche rur ze złomu po taniosci i zrobic tradycyjna wiate pokrytą blachą za 23 tys netto czyli ponad 28 tys to mozna spokojnie ogarnac nawet cos wiekszego, oczywiscie dużo samemu robiąc
  10. Osm Sierpc 2.02zł 33000l białko 3,56, tłuszcz 4,6 dla ryczałtowca. Ja też bym się o Sierpc i jego sery nie martwił:)
  11. Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Czego wy sobie utrudniajcie tak życie ludzie my prowadzimy małe gospodarstwa nie mamy obowiązku prowadzić rozszerzonej rachunkowości ja uprawiam tyton i tylko tyton sprzedaje do punku skupu i dostaje fakturę takich faktur mam około 15 każda z nich zapisuje No i oczywiście trzymam w razie kontroli rocznie wyjdzi mi około 60 tys i muszę pilnować żebym nie mam większych wydatków niż te 60 tys czyli przez cały rok zbieram faktury na kwotę około 30 tys z nawozów z ropy to z zakupu jakieś części o takie pierdoły nie musicie zbierać każdej faktury bo nikt wam nie udowodni ile dokładnie spaliliscie ropy czy wysłali nawozu jeszcze trochę a niektórzy zaczną księgowych wynajmować i prowadzić rozszerzoną księgowość a i jest firma w lubelskim która prowadzi księgowość dla małych rolników za 1300 zł na rok
  12. Opryskiwacz -ale jaki?

Najlepiej mimo wszystko mieć osobny panel do opryskiwacza.
  13. Ceny mleka 2017

Nie zachwycałbym się tak sierpecim serem. Ich sztandarowy chyba Królewski ostatnio był jakiś gorzki i dużo gorszy w smaku od tego z Mlekovity, która ostatnio poprawiła się w serach. Także sierpc też nie ma powtarzalności.
  14. Byk

Piekny ten byczek,jedyny w swoim rodzaju chyba nikt takiego nie ma w Polsce
  15. Mam wielki dylemat

Wątpię że ma owijarka z takim sprzętem
  16. Mam wielki dylemat

najlepiej remontować te co masz, wiedzieć co masz, i nie myśleć że ktoś sprzeda ci w lepszym stanie niż ten co ty chcesz sprzedać
  17. Weidemann 912 D/M

Witam serdecznie, Niedawno nabyłem ładowarkę Weidemann 912 DM z trzycylindrowym silnikiem Mitsubishi. Mam kilka pytań do posiadaczy tego typu ładowarek: - jaki olej silnikowy (oraz jaka ilość) do niej lejecie (dodatkowo przydałoby się kilka info o filtrach itp.) i co ile zmieniacie? - jaki olej hydrauliczny (oraz jaka ilość); co ile zmiana? - posiada ktoś katalog części do tej ładowarki, lub wie gdzie można taki nabyć? Widziałem katalogi na stronie weidemanna jednak nie znalazłem mojego typu ładowarki. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.
  18. Pokazy Zetora Polowe

Kiedy i gdzie te pokazy się odbyły ? Koło Annopola ?
  19. Mtz 80 i przyczepa

Tu nie chodzi o model prasy tylko o odbicie balota w prasie bo co z tego że prasa z wyższej półki skoro docisk słabo ustawiony.
  20. Mam wielki dylemat

Ma krowy mleczne, sprzeda 3 ciągniki i kupi jeden, świetna myśl, pogratulować racjonalnego myślenia, a jak sobie bale owinie, co z kukurydzą i reszta prac do których potrzebne są dwa ciągniki...?
  21. Żniwa kukurydzy

Plon wyszedł sredni 9,18t./ha. przy wilgotności 31-33.1% a cena 330-350zł./t. Lipa straszna ale warunki w tym roku nierozpieszczały.
  22. groch siewny

Zgadza się. Zapomniałem dodać że w tym roku miałem groch gdzie miejscami było pH 5,4 i groch rósł pięknie, ale był rzadszy niż na lepszej ziemi Ziemia lekka V, ok 1,5 ha. Normalnie powinna iść tu peluszka, ale akurat tak pasowało (straszne mozaiki). W tym roku się udało, wody opór poza majową lekka suszą. Nie wiem jaki plon z tego słabego kawałka, ale średni z 7 ha coś około 4 t/ha powinno być. Trzeba wapnować na potęgę żeby wykorzystać potencjał tych pól i mieć pewniejszy i stabilny plon.
  23. Dzisiaj
  24. Belarus 82.1 & Akpill CH350

Wjechał pod tą górkę?
  25. IV Forum Sektora Wołowiny

Pamiętaj o rejestraccji http://beefforum.pl/dla-uczestnikow/rejestracja/
  26. Pogoda

-4 w końcu trochę błota scielo... pawelol nie wykopałeś?
  27. fasola

Coś się ruszyło z cena. Jaś od wczoraj 3.6 na konto. Skupy w okolicach Hrubieszowa .
  1. Załaduj więcej aktywności