Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Ostatnia godzina
  2. Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON

Kolego, czasem szukam sprzętu rok albo i dłużej, więc nie do mnie takie gadki. A że przeszkolenie marketingowe mam spore, to gadki handlarzy mnie nie wzruszają. Sprzęt też potrafię ocenić, czy jest wart swojej ceny. I już pisałem - jestem w stanie kupić coś powyżej "średniej rynkowej" jeśli jest tego rzeczywiście warte. A co do "pół Polski" - jak jeździłem za maszynami dla siebie i znajomych, to rocznie nakręcałem samochodem 70-80 tys km głownie z laweta lub przyczepką. Dziś raczej sprawy załatwiam przez telefon i nie chce mi się d.... ruszać. Poza tym mam sporo znajomych w kraju i rzadko muszę gdzieś ruszać d*pę sam, chyba że chcę przy okazji kogoś odwiedzić. Ostatnio dla znajomego kupowałem kombajn w Czechach za pomocą telefonu i internetu, przyjechał koleją na najbliższą stację wprost z Czech. Sąsiad go zobaczył na oczy, jak zjechał z lawety. Zastrzeżeń nie miał. Tak że metody kupowania są różne
  3. Claas Ares 816RZ

Przy 150l kupiłbyś ze 2-3 złote taniej na pewno.
  4. Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON

A jak jesteś u jakiegoś handlarza to słyszysz strzały albo pociąg? Pół Polski zjeździłem przez 2 miesiące
  5. Claas Ares 816RZ

Claas Agrishift 15,50 brutto / litr. :) total taniej?
  6. Cena cieląt 2017

Sprzedałem 2 jałoszki hf tygodniowe 470 zł za sztukę.
  7. Opasy

taaa ciekawe gdzie kupic byczki 300 kg za sensowne pieniadze i to jeszcze partie 20 czy 30 szt... nierealne a płacic po 12-14 za byczki 300 kg to nie brak ich kupowac bo i tak zysku z tego nie bedzie
  8. Pszenica Ozima - Gęstość

u mnie jest znowu na odwrót... gęstość na poziomie 78-80 ( czuć że ciężka) a białko 11,7 -12,1.... już nie wiem co robić aby te białko podnieść...
  9. Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON

Dobra dobra, napaliłes się jak szczerbaty na suchary, oczka się zaszkliły , handlarz to zauważył i targi się skończyły A na powaznie - w takim przypadku to gratuluję dobrego zakupu.
  10. Inne

11. Zts 16245+warfama N-265

Spokojnie daje rade:)
  12. New Holland T6.155

kuba55 a jaka masz gwarancję ze na wiosnę nie bedzie jeszcze gorzej ja bym poczekal do lekkich przymroskow i dopiero, kiedyś juz tak oralem
  13. Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON

Ach te wasze teorie spiskowe.... Obok stał nowszy DF za 50 tys na którego się czaiłem w ostateczności , przyszły 2 ze szwecji i chwyciłem go dosłownie z lawety, ten drugi był za mały dla mnie. 16 lat miałem podobny model, po 100h się cięło więc byle handlarzyk mi ciemnoty nie wciśnie, widziałem że maszyna niezjechana z faktycznym przebiegiem i warta ceny, ponad 80 ha nim zrobiłem i klucza w ręku nie miałem. Dla tego i za ciągnik warto zapłacić więcej jak masz pewność co do niskiego przebiegu ale nie za ursusa czy ruska bo to już z fabryki mogło rozklekotane wyjechać.....
  14. Analiza kiszonek

Już od kilku tygodni nie ma zdjęć z moim sprzętem.
  15. VAT w rolnictwie

Teraz zatrybiłam. Czyli w rzeczywistości zapłaciles 100 a fv masz na 110? Szkło mam zbite w telefonie i myślałam że za części 110. Ale nie ważne. Do takiej faktury nie potrzeba jest potwierdzenia przelewu. Bo już kwota wymagana została zapłacona. To tak jak zaplacono gotówką.
  16. Claas Ares 816RZ

total dynatrans mpv =claas agrishift jakby ktoś chciał wiedzieć i ewentualnie kupić taniej
  17. Żywienie bydła mlecznego

1 września kosilem, ale w sumie nie żałuję bo potem przyszły deszcze i do tej pory cały plac gdzie pryzmy mam w wodzie a i na polach tak samo.
  18. Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Tak. Nowi chcą siać a po roku rezygnują. Dam Ci prosty przykład. Osiem lat temu kiedy przejąłem od teścia limit sprzedawałem buraki w limicie po 220zł/tona a ponad limitowe po 100zł/tona. W tym roku w limicie sprzedawałem po 100zł/tona a ponad limitowe po 40 zł/tona. Skoro mówisz, że to taki biznes to posiej i sam się przekonasz... U mnie ludzie albo ograniczają albo w ogóle rezygnują z uprawy bo jaki jest sens uprawiać buraki jeśli opłacalność jest mniejsza niż w uprawie pszenicy??? Ja w tym roku sieję po raz ostatni bo nie będę na swoim garbie budował P&L... Teraz poczytaj jakie super warunki mają plantatorzy w Suedzucker, zresztą u nas w P&L nie jest lepiej...
  19. sigma4 chrome

Witam poszukuje opinii o ładowaczach firmy sigma4. Posiada ktoś takiego? Najlepiej model chrome i czy 18000 netto z wyposażeniem i montażem za model chrome m30 z 2015r to dobra cena?
  20. Pszenica Ozima i jara

na etykiecie chyba są zalecenia co do temperatury.
  21. Ursusy 1634/1674

Na pewno nie jest to "normalna sytuacja" trzymać 5 ciągników a dwoma robić. Ale jak kto lubi. Różne przypadki są znam takich co mają po 3 kombajny (czasem więcej) i nie maja ziemi w ogóle... Ale nie stoją u nich tylko zarabiają.
  22. Krew z nosa u byka

No luzem trzymamy Ale nie wiadomo czy któryś byk go nie nadepnąl na płuco... i pęcherzyki płucne krwawily być może
  23. Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON

Tiam, tylko jak to u handlarza obciążniki i tylny zaczep za dopłatą, szyba pewnie też ;P. ciekawe co jeszcze w nim zdemontował?
  24. Dzisiaj
  25. Termostat Renault 155-54

Temperatura skoczyła na czerwone i dmuchnęło uszczelkę na 4cylindrze
  26. Ursus 2812 i widlak

Już dawno zebrany pekin :) mróz Ci go nie złapał?
  1. Załaduj więcej aktywności