nowa inwestycja
Gość Opublikowano 2 Lipca 2024 Ile taki? Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/836638-zbiornik-michal-35t/#findComment-3125328
Łukaszek 1626 Opublikowano 2 Lipca 2024 Mniejszego nie było ? Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/836638-zbiornik-michal-35t/#findComment-3125334
grybek3 53 Opublikowano 2 Lipca 2024 nie płaciłem za niego. jak będę bral rzepak z agrocentrum to mam go za darmoale żeby go kupić to jakieś 6tys Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/836638-zbiornik-michal-35t/#findComment-3125343
danielhaker 7858 Opublikowano 2 Lipca 2024 Dużo ton trzeba wziąć za niego? Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/836638-zbiornik-michal-35t/#findComment-3125349
grybek3 53 Opublikowano 2 Lipca 2024 sporo. chyba 230ton Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/836638-zbiornik-michal-35t/#findComment-3125353
versus 28 Opublikowano 3 Lipca 2024 Ile ?! Ja jak brałem to 110 było, a i tak więcej workami rozliczę jak luzem. Muszę policzyć bo może i już rozliczony jest🤔 Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/836638-zbiornik-michal-35t/#findComment-3125403
Karol6130 11564 Opublikowano 3 Lipca 2024 Mi de heus nie chce dać 8t Max 5t Jaki koszt silosu? Mają cennik napewno W 22r za bina 5t zapłaciłem 6800 Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/836638-zbiornik-michal-35t/#findComment-3125406
radekz200 9628 Opublikowano 3 Lipca 2024 11 godzin temu, grybek3 napisał: nie płaciłem za niego. jak będę bral rzepak z agrocentrum to mam go za darmo ale żeby go kupić to jakieś 6tys nie tak za darmo bo wyjdzie cie jeszcze dużo drożej bo 230 ton i rzepak średnio 100 drożej na tonie to kupa kasy 😛 1 Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/836638-zbiornik-michal-35t/#findComment-3125410
danielhaker 7858 Opublikowano 3 Lipca 2024 Po ile obecnie mają rzepak? Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/836638-zbiornik-michal-35t/#findComment-3125413
Janusz 120 Opublikowano 3 Lipca 2024 Też mi się wydaje że nie ma nic za darmo a jeszcze w tych czasach... 1 Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/836638-zbiornik-michal-35t/#findComment-3125415
radekz200 9628 Opublikowano 3 Lipca 2024 Przed chwilą, danielhaker napisał: Po ile obecnie mają rzepak? nie wiem ale wiem jak było kilka lat temu 😛 do tego jeszcze to pewno nie bedzie czysty rzepak Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/836638-zbiornik-michal-35t/#findComment-3125417
zapracowany123 134 Opublikowano 3 Lipca 2024 radekz200 napisał: 11 godzin temu, grybek3 napisał: nie płaciłem za niego. jak będę bral rzepak z agrocentrum to mam go za darmo ale żeby go kupić to jakieś 6tys nie tak za darmo bo wyjdzie cie jeszcze dużo drożej bo 230 ton i rzepak średnio 100 drożej na tonie to kupa kasy 😛 interes życia Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/836638-zbiornik-michal-35t/#findComment-3125418
pedro2 10496 Opublikowano 3 Lipca 2024 Chłop nigdy się nie nauczy, że nikt tego za darmo nie daje. 2 Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/836638-zbiornik-michal-35t/#findComment-3125432
WitekRolnik 3926 Opublikowano 3 Lipca 2024 Za darmo to za przeproszeniem nawet w morde się nie dostanie... szczerze mówiąc to wolałbym już zapłacić te 6 tysi i mieć go na własność niż podpisywać cyrograf z firmą... Nie mniej jednak każdy wybiera co mu pasuje. 2 Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/836638-zbiornik-michal-35t/#findComment-3125440
Karol6130 11564 Opublikowano 3 Lipca 2024 Też cenię sobie wolność Się nie podoba to dowidzenia się z państwem i koniec Teraz silosy drogie niestety przez te dopłaty, dlatego też żeby było taniej można go kupić w firmie paszowej 1 Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/836638-zbiornik-michal-35t/#findComment-3125442
krzychu121 5977 Opublikowano 3 Lipca 2024 Pytanie czy będzie płacił drożej za pasze czy nie. Też mam silos z Agro centrum. Z półtora roku już. I jak porównujemy od czasu do czasu cenę z kolegami z okolicy lub tu na forum to wszyscy mają jednakową. Czy ten co wziął silos czy nie. Nawet w większości przypadków mam lepszą cenę przez to że biorę więcej to i rabat dodatkowy. Za to znajomy ma z cargila silos to jego już np walą w rogi i płaci po 150 zł na tonie więcej. Więc dla mnie opłacało się wziąć silos bo mam go taktycznie za darmo. Chyba że na koniec będą szaleć z cena to się zrezygnuję z paszy od nich i dopłaci resztę gotówka. Tak mam w umówię. Widełki od wybranej paszy i reszta w gotówce 44 minuty temu, Karol6130 napisał: Też cenię sobie wolność Się nie podoba to dowidzenia się z państwem i koniec Teraz silosy drogie niestety przez te dopłaty, dlatego też żeby było taniej można go kupić w firmie paszowej Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/836638-zbiornik-michal-35t/#findComment-3125445
danielhaker 7858 Opublikowano 3 Lipca 2024 Ile aktualnie płacisz? Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/836638-zbiornik-michal-35t/#findComment-3125446
Karol6130 11564 Opublikowano 3 Lipca 2024 Ja chyba się przeniosę 20 z energią 1930 brutto Trochę za dużo już, tym bardziej że jęczmień tanieje Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/836638-zbiornik-michal-35t/#findComment-3125447
krzychu121 5977 Opublikowano 3 Lipca 2024 32 minuty temu, danielhaker napisał: Ile aktualnie płacisz? Za finezję 22 b 1770 brutto jak dobrze pamiętam z miesiąc temu płaciłem. A za extra energię i 23 poniżej 1700. Ale tu nie jestem do końca pewny 31 minut temu, Karol6130 napisał: Ja chyba się przeniosę 20 z energią 1930 brutto Trochę za dużo już, tym bardziej że jęczmień tanieje W agrocentrum ? Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/836638-zbiornik-michal-35t/#findComment-3125449
danielhaker 7858 Opublikowano 3 Lipca 2024 Aaa, myślałem że też o rzepaku mówisz Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/836638-zbiornik-michal-35t/#findComment-3125450
krzychu121 5977 Opublikowano 3 Lipca 2024 Rzepak czy soję to biorę tam gdzie mają najtaniej. Chociaż u mnie na okolicy i tak mają drogo. Rzepak zielony 1720 a soja 2530 . Tak chyba płaciłem ostatnio Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/836638-zbiornik-michal-35t/#findComment-3125451
pedro2 10496 Opublikowano 3 Lipca 2024 A to już musi być nówka galante? Kurzakow u mnie we wsi jest 3, wygląda że pieniądz ładny z tego jest Kupują lejowe na pasze co raz to kolejny odstawiają.Ale u każdego stare strupy po cenie złomu malowane 10ty raz przy nowym kurniku stoją i jakoś spełniają zadanie. I to nie pchełki 3t tylko 30. Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/836638-zbiornik-michal-35t/#findComment-3125452
Karol6130 11564 Opublikowano 3 Lipca 2024 40 minut temu, krzychu121 napisał: Za finezję 22 b 1770 brutto jak dobrze pamiętam z miesiąc temu płaciłem. A za extra energię i 23 poniżej 1700. Ale tu nie jestem do końca pewny W agrocentrum ? I tak patrzę że przepłacam A silosu nie dają Jak 22 1770 Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/836638-zbiornik-michal-35t/#findComment-3125453
krzychu121 5977 Opublikowano 3 Lipca 2024 Jak kupić używany za 4-5 tys i to zazwyczaj bez faktury i doliczyć transport to lepiej wziąć taki na wybranie jeśli są spoko warunki. Dwóch znajomych wzięła używane i z każdym byl problem ze gdzieś się rozszczelnił i pasza do wywalenia była a na dodatek zapalenia się powpierniczaly i strata podwójna. A co do kurników. Jak teraz za 3 t trzeba wybrać 230 ton to za taki 30 tonowy trzeba by było 2300 ton wybrać? Chyba że jakoś inaczej oni to przeliczają. To jednak jest różnica. A kupić nowy 30 ton to jednak spory wydatek. Ja za 5 ton jak dobrze pamiętam mialem do wybrania niecałe 300 ton. Takie warunki były 1,5 roku temu. 100 już gdzieś wybrałem po normalnych cenach za pasze. Dodatkowo nie miałem trzymać gdzie paszy dla jałówek. I musiałem brać w workach i nosić to wszystko a dodatkowo płacić po 150 -200 zł więcej za tonę niż luzem. Teraz pasze dla jałówek sypie w moją starą 3 -ke a w 5 z agrocentrum dla krów. W tym czasie też z 6-7 ton wybrałem dla jałówek. To też już jestem z 1000-1400 zł do przodu. Dla mnie głupota było nie wziąć tego silosu. A jak wspomniałem wcześniej. Będą z cena szaleć i dawać drożej niż np sąsiadowi to rezygnuje i dopłacam resztę kasy. 8 minut temu, Karol6130 napisał: I tak patrzę że przepłacam A silosu nie dają Jak 22 1770 Drogo w uj Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/836638-zbiornik-michal-35t/#findComment-3125454
Karol6130 11564 Opublikowano 3 Lipca 2024 Pokaż skład swojej W maju było 1820 W 22r kupiłem używkę na śrutę 5000 zł za 5t Silos 2006r jak nowy, on nowy tyle nie kosztował Już był telefon do firmy Będziemy myśleć bo rzeczywiście zboże tanieje Zobaczymy, cyrografu nie ma Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/836638-zbiornik-michal-35t/#findComment-3125458
Rekomendowane komentarze
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się