Warchlaki
 

Warchlaki

  • 7339 wyświetleń
Zaczynamy IV rzut


Informacje o zdjęciu Warchlaki




Rekomendowane komentarze

  • Zaawansowany
  • solek01
  • 164 2609

co znaczy 4 rzut? że od początku roku? ile tygodni je trzymasz i do jakiej wagi?

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Gość
jak ma dobrze wszystko zorganizowane to da się zrobić 4 rzuty w roku. kwestia wagi początkowej warchlaków no i szybkość sprzątania chlewni po sprzedaży.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • swiecznik
  • 41 377
Jeden odchow trwa ok 105 dni Najszybszy mi zszedl po 95 dniach a najdłuższy 113 dni. Trzymam do wagi 125-130 kg

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Pietras892
  • 919 5759
To jeszcze nie jest źle obecnie dużo wiecej niż 50 nie zostanie przy kupionym duńczyku i swojej paszy

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • swiecznik
  • 41 377
Ja jestem jeszcze jak to mówi moj kolega " małorolny" i nie stać mnie żeby na własną rękę wstawiać warchlaki i kupować pasze :/

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • solek01
  • 164 2609

Pasowałoby odchować średnio co najmniej 100 szt na miesiąc, aby wyszła dobra pensja.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Seba42
  • 7 286

Jak społecznie ? To co zostaje to jest wynagrodzenie jego pracy . Nie rozumiem w ogóle ludzi którzy podliczają na przykład koszt tuczu czy uprawy hektara i wliczają w to swoje godziny , gdyby musiał zatrudnić pracownika to jasna spawa ze trzeba to policzyć ale jeśli sam robi to jak można dodawać swoją prace , to wtedy mu dwie pensje mają wychodzić jedna za roboczo godziny a druga za zysk z tuczu bez pracy własnej ? Totalnie bez sensu , to co zostaje to po prostu zysk za jego pracę i koniec kropka 

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Rolnik7343
  • 5854 16632

A w pracy jak zarabia za przepracowane godziny to jest inny zarobek ? Tu za przepracowane godziny ma te 40-50 zł od sztuki tak jak w innej pracy za przepracowanie miesiąca masz np. 1800zl

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • solek01
  • 164 2609

Mi ostatnio kierownik w pracy powiedział że aby się dorobić to muszą na ciebie pracować ludzie albo maszyny i przyznaję mu rację.

    • Thanks 1

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Rolnik7343
  • 5854 16632

Ręczną pracą to najszybciej się dorobisz ale garba ...

 

Też miałem chęć trzymać 40-50 tuczników oprócz opasów ale przez te pier**lone asf szkoda sobie tym głowę zawracać i zrezygnowałem 

Edytowano przez Rolnik7343

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • ZELKOW
  • 1171 10998
jest zasadnicza różnica tego zarobku, bo jak idziesz do roboty to pytają o doświadczenie a przy tuczu czy posiadasz chlewnię bo firma Ci jej za darmo nie da

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • ZELKOW
  • 1171 10998
Jak ma się chlewnię z łatwym rozwiązaniem roboty czyli paszociąg, obornik wyciągany ładowaczem albo ruszta, to opłaca to się bo jedyny obowiązek to obrządek i przypilnować szczepień, raczej najgorsze przy tym wszystkim to jest nagonka na samochód bo bywają wredne stada, aby nie zapieprzać od rana do nocy w chlewni za 40zł za sztuke

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • swiecznik
  • 41 377
Wstawiłem trzode na kontrakt bo stał pusty budynek u dziadkow po krowach. Przerobilem go na świnie bo raz ze mało przy nich roboty a dwa że właśnie kontraktacja pozwolila mi jakoś tam ruszyc z tym bez wpieprzania sie w kredyty. Studiuje dziennie i moge śmiało to pogodzić z prowadzeniem gospodarstwa pomimo tego ze dojezdzam z domu 8 km do gospodarstwa. Co do zaladunku bywa różnie, najgorszy byl pierwszy bo nie bylo doświadczenia przy zaladunkach teraz idzie dużo lepiej. Ostatnio 120 sztuk ladowalismy godzine. wiec wydaje mi sie ze nie jest najgorzej

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • siwymirek
  • 2 217

Jak wychodzisz na tym kontrakcie jakie masz zużycie paszy i jaki system karmienia?

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • LEX266
  • 219 733
Dnia 4.10.2018 o 16:41, Pietras892 napisał:

Zostanie 50zł/szt?

przy cenie żywca~`3,7zł to trzeba do tego dołożyć co drugą emeryturę dziadka lub babki..

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj