Skocz do zawartości


Inne zdjęcia w Pszenżyto

Pszenżyto Ozime Gringo

siew 2.10 ogólnie na 3 liściu gleba V/VI klasaInformacje o zdjęciu Pszenżyto Ozime Gringo

Zrobione z SAMSUNG GT-C3530

  • 3,7 mm
  • 1/73
  • f f/2.6
  • ISO 50
Wyświetl informacje EXIF o wszystkich zdjęciach

10 komentarzy

Rekomendowane komentarze

powiem tak widziałem już wiele zbóż i w różnych kondycjach to oceniam na dobry, nie ma się czego spodziewać to takim piasku, tu naprawdę skład granulometryczny gleby nie napawa optymizmem tym bardziej nie "zachęca" składników do pozostania w wierzchniej warstwie gleby także nie ma co się szczypać, i tak tutaj zawsze średnio 50% plonu idzie na straty przez zwierzynę poza tym to nie wiosna aby miało mieć sino zielony kolor.

Edytowano przez proxy8441
O, nie tylko ja zasiałem Gringo w tym roku :D Moje jak na razie zieleniutkie, ale 3-4 klasa, chociaż siane podobnie 29 września

no pulchna, przed siewem szedł grano shark 3m z wałem rurowym na orkę 2,5 tyg. odleżałą, miałem kiedyś bronę kuhna z packerem ale strasznie małej średnicy od brony amazone miał około 35cm średnicy to myślałem że wyjde z siebie własnie na tym polu na wiosnę po orce zimowej, zapychał się co 10m, także packer tak ale dużej srednicy na piaski bo mały opór gleby.

Powiem więcej. Na niektórych glebach 6 klasy, czyli tzw. piaskach szczególnie tych zaperzonych nawet wał Packera o średnicy 560 mm nie daje rady.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×