Skocz do zawartości

Informacje o zdjęciu żyto słowniańskie

Zrobione z Canon Canon IXUS 175

  • 5 mm
  • 1/100
  • f f/3.2
  • ISO 100
Wyświetl informacje EXIF o wszystkich zdjęciach

8 komentarzy

Rekomendowane komentarze

Tu jest niedobór wszystkiego, na ten rok już nic nie będę w nim robić. Pierwszy rok od ANR, poszło 400kg korn kali i 3t defekatu na ha pod pług a pod agregat 150polidapu i zasialiśmy owies. Z azotu to saletrzak również pod  agregat a później 2x oprysk mocznikiem z siarczanem i mikro. Ściernie opryskane glifosatem, rozrzucony obornik kaczy w ilości ok 50t/ha i 200kg/ha ultry8 i jest sobie żyto. Na wiosnę posypie korn-kali a po żniwach znów wapno ale już z Bukowej. Tak więc w jednym roku nawiozłem to pole bardziej niż poprzedni dzierżawca przez  X lat.

Z tym obornikiem to była przesada ale obok kukurydza na ziarno i tak poszło, wolałbym mniej a częściej. A pole jest zaniedbane bo pH 4-4,3 fosfor na średnim poziomie, potas na niskim lub bardzo niskim a magnezu praktycznie brak. Perzu było tyle że agregat zapychało i musiałem pryskać glifosatem zanim kukurydza się pokazało bo by nie dała rady w takiej łące.  

Żyto potrafi zaskoczyć jak doplinujesz. Tylko dlaczego zasiałeś taką dupną odmianę. Przy dużej ilosci azotu najlepsze są hybrydy. Słowiańskie kładzie się jak agencyjna kurtyzana

Pierwszy raz zasiałem żyto, myślałem o hybrydzie ale poszło jednak na populacyjne. Zamysł jest taki że ten sezon populacyjne później hybryda następnie chciałbym łubin żółty. Ogólnie do żyta mam podejście jak do innych zbóż i nie zostawię go na łaskę losu. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×