Skocz do zawartości


Inne zdjęcia w Ursus C-385 - 1954

Ursus 1012 + Kultywator 3m jako mini głębosz.

Spulchnianie poprzeczniaków, dróg na kartoflisku przed orką, oraz zagarnianie bruzd po orce.

  • Like 1


Informacje o zdjęciu Ursus 1012 + Kultywator 3m jako mini głębosz.


10 komentarzy

Rekomendowane komentarze

no, pszenżyto :) My zawsze późno siejemy z powodu braku czasu, a to i nawet na dobre wychodzi bo jak zboże małe to choroby grzybowe sie nie czepiają i nie trzeba tyle pryskac na wiosne ;)

Plon zależy od pól ale jest taki sam jak i u tych co sieją wczesniej. Tyle ze ja nie musze pryskać teraz, a dopiero na wiosne, a nasiona zaprawione mam od chorób grzybowych oraz nawozem na start ;) więc pierwsze zabiegi po siewach ozimin dopiero na wiosnę.

każdy robi jak uważa ale spróbuj kiedyś posiać w optymalnym terminie odchwaścić już jesienią to porównasz na własnej skórze bo nie przekonuje mnie że takie same jak u innych mało miarodajne i dokładne. Z mojego doświadczenia wiem tylko, że już samo odchwaszczanie wiosną zabiera trochę plonu ( jesienią były popryskane tylko mokre miejsca i jeden pasek reszta wiosną różnica była widoczna i odczuwalna) Z opóźnionym terminem też mam niemiłe doświadczenia. Fakt masz spokój z mszycą i wirusami jesienią ale jak to się przypilnuje to odwdzięczy się takie moje skromne zdanie

U mnie też zawsze pszenżyto po ziemniakach idzie :) wszystko orasz po ziemniakach ? czy warto ? ja w tym roku chce spróbować bezorkowo zasiać po ziemniakach ....

no teoretycznie nie warto, ale co mam zrobić z łęcinami ? a siewnik mam na płozach a nie na talerzach więc to wszystko będzie się pchać nawet po talerzówce. Musiał bym mieć inny siewnik.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×