Skocz do zawartości


Inne zdjęcia w Rośliny oleiste

Rzepak ozimy Phoenix CL - 10.09.2017

Wysiew 25.08.2017 - 1.8 kg - założenie: 45 roślinInformacje o zdjęciu Rzepak ozimy Phoenix CL - 10.09.2017

Zrobione z Apple iPhone 6s

  • 4,2 mm
  • 1/250
  • f f/2.2
  • ISO 25
Wyświetl informacje EXIF o wszystkich zdjęciach

14 komentarzy

Rekomendowane komentarze

Samosiewy zbóż powschodziły Ci przed orką lub siewem? Bo ja zaczynam czegoś nie rozumieć(chyba że to samosiewy jęczmienia to ok) ale ludzie mają pełno samosiewów zbóż w rzepaku czy na ścierniskach gdzie młócone było New Hollandami, Classami czy Bizonami, a u mnie praktycznie nie ma nic na ścierniskach czy w rzepaku, po pszenicach, które sypały ok. 9,5 tony z hektara młócone Bizonem Rekordem z prędkością ok. 1 godzina i 5 minut na hektar. I tak się zastanawiam czy ten mój znajomy to jest naprawdę taki specjalista mimo wieku poniżej 25 lat...

Nie widzisz ze tu jest posiane?
10ton pszenicy i bizon w godzine z hakiem? Fajny tej bizon
U nas nie przekraczał 5 a tu 9 na godzine szacun

Siew rzepaku w systemie bez użycia pługa to samosiewy pszenicy będą prędzej niż rzepak.

Bizon ma max 6 ton przerobu zboża na godzinę, miałem bizona kupę lat i  nikt mi kitu nie wciśnie, teraz mam NH  i do 12 ton dochodzę.ale 10  t/h koszę, i za mną czysto, nie tak jak za Bizonem.

No ale zrozumcie, że ja też tego nie rozumiem :) Robi hektar w ok. godzinę bez problemu jak fajne pole, i nic za nim praktycznie nie leży. Stale go tam jakoś udoskonala, ale to nadal 30 letni Bizon i nie musicie mi wierzyć, bo tylko jemu ten kombajn tak chodzi i sam bym nie wierzył gdybym tego nie widział na własne oczy. Nie ciągnijmy tego tematu, jak mi ktoś inny młócił zboże o wydajności ponad 7 ton w tempie ok. godziny na hektar Rekordem to pełno za kombajnem ziarna, także rozumiem doskonale niektórych niedowierzanie.

@yacenty chodzi mi o to czy część samosiewów została już zniszczona przed siewem rzepaku czy na przykład wymłociłeś 5 sierpnia i było 2 tygodnie sucho i nie miały jak wzejść przed orką/uprawą.

Jaki środek stosujecie i w jakich ilościach żeby rozprawić się raz na zawsze z samosiewami zbóż

To ile zabiegów średnio trzeba zrobić i w jakiej fazie rzepak musi być żeby mu nie zaszkodziło. Dawki pełne czy dzielone.?

powiem ci, że albo nie umiem stosować tych środków albo one tylko hamują ale nie likwidują jęczmienia ozimego w rzepaku, owszem on zżółknie, rzepak nad niego wyskoczy ale później rośnie w najlepsze i w zbiorniku idą nasiona jęczmienia - na szczęście takie przygody mam tylko na poprzeczniakach

W tym roku na poprzeczniakach albo zrobię dawki dzielone, albo...

najpierw musi być pogoda aby się dało wjechać z opryskiem

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×