Skocz do zawartości


Inne zdjęcia w John Deere 6x30

Informacje o zdjęciu John Deere 6230 + Rabe Albatros


18 komentarzy

Rekomendowane komentarze

znamionowa 95 km, nominalnej102 km

Moc dobrze znam, ciągnik jest po chipie ;) 

hmm no cóż nie mi to oceniać, każda ziemia jest inna, u nas na polach gdzie klasa ziemi waha się miedzy 3 a 5 klasą na górkach prędkość oscyluje w granicach 8-9 km/h przy głębokości 20-25 cm oraz odpowiedniej wilgotności, odpowiednim ustawieniu pługa i uwaga widzę różnice w oporach na odkładnicach ażurowych, tak jak w teorii tak i praktyce są one mniejsze. Wiadomo jak jest pod górkę na lepszej ziemi do 7 km/h schodzi, lecz ciągnik jest odpowiednio dociążony i ograniczony poślizg, a 1,6 m to aż tak wiele nie jest. Gliny staram się nie wyorywać, a u nas wszystkie pola na głębokości powyżej 25-30 cm są obfite w glinę. 

Nie chcieliśmy przesadzać z mocą, firma jak zmierzyła to na silniku się okazało było 85 km, więc bezpieczne było 30 km więcej i takie oprogramowanie wgrano. Ja wiem, że można więcej ale nie chcieliśmy od razu zatyrać silnika, dla nas to była bezpieczna inwestycja i cel został osiągnięty. Co do masy to kamienie i beton oraz stalowa obudowa i rama, ważone na wadze, nic na oko ;) poza tym przy projektowaniu i montowaniu taki był cel ta masa i został osiągnięty. 

Kwestia jak kto wyliczy straty. Praktycy mają swój przelicznik %. Poza tym nie widzę sensu wyciskania ostatnich soków z silnika 4 cylindrowego. Bo co z tego jak silnik ma dużo mocy jak reszta siada? Premium to trochę inna sprawa przy comforcie i nie ma sensu aż tak porównywać. Poza tym tak jak mówisz to wychodzi na to samo plus 30 km. 

Mnie to ciekawi dlaczego Ursus 1014  ciągnie 4x45 Unie lepiej niz Fendt 410 gdzie teoretycznie Fendt ma wiecej km i ogumienie 2 razy szersze jak Ursus ,Fendt nie jest ciagnikiem zajezdzonymsmile.png

Mnie to ciekawi dlaczego Ursus 1014  ciągnie 4x45 Unie lepiej niz Fendt 410 gdzie teoretycznie Fendt ma wiecej km i ogumienie 2 razy szersze jak Ursus ,Fendt nie jest ciagnikiem zajezdzonymsmile.png

prawdopodobnie jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach (parametry silnika i jego obroty podczas orki , dobór przełożeń oraz związany z tym ,wspomniany w komentarzu wyżej poślizg) przydałyby się też  dokładniejsze dane z GPSa i informacje o spalaniu

chłopaki a na jaki uzywany plug obrotowy z zabezpieczeniem non stop i szerokością 45 a najlepiej 50cm na vario zwrocic uwagę?I jaka szerokosc skiby sprosta oponie 600?

ja swojego varimastera przed skala mogę ustawić czyli na 11 cali i po 650 zarzuca bez żadnego problemu. dobre ustawienie pługa i po każdej oponie zarzuci.

moj john 6330 premium mial 102km na wom a zrobione 131.Ciekawe ile to na silniku hmm

 

 

Na wom 130 to na silniku ile, 150?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×