Skocz do zawartości


Inne zdjęcia w Łąki i pastwiska

Owies i mieszanka traw

Mieszanka zasiana na łące, myślę że udało się dobrze przesiać świeża trawą łąkę i ją diametralnie wyrównać. Z 60 arów dało 16 balotów kiszonki.


Informacje o zdjęciu Owies i mieszanka traw

Zrobione z SONY DSC-W810

  • 4,6 mm
  • 1/40
  • f f/3.5
  • ISO 100
Wyświetl informacje EXIF o wszystkich zdjęciach

10 komentarzy

Rekomendowane komentarze

Próbowałeś wcześniej owies na kichę? Trochę średnio jedzą krowy...

Lepiej dać sam jęczmień albo najlepiej osłonowo Futtertrio 5-8kg/ha.

Szczerze mówiąc to owies na kiszonkę zrobiłem pierwszy raz.Zobaczymy jak będą jadły krowy.Może przy kolejnych przesiewach łąk użyje jęczmienia czy futtertrio osłonowo tak jak piszesz.

Za długo czekałeś z koszeniem. U siebie w tym roku przypadkiem zauważyłem, że zboże to dobra roślina osłonowa, pod warunkiem, że jest szybko skoszona. Posiałem w tym roku jako osłonę owies+jęczmień. Przez rozerwany drut krowy wyjadły sobie kilkadziesiąt m2 tego zboża, gdy miało ok. 30 cm. Skosiłem to jednak kilka tyg póżniej jak tylko zaczęło wiechy wyrzucać i się kłosić. Zaraz po zbiorze było widać, gdzie krowy wyjadły. Trawa była gęstsza, lepiej się rozkrzewiła. Co prawda trafił się tam kawałek lepszej ziemi, ale różnica była duża. Za rok eksperyment. Jedno pole będzie obsiane trawą w czystym siewie z drugie ze zbożem, ale zebranym przy ok 30 cm, długo przed wykłoszeniem.

jaki zabieg wykonałeś przed siewem? orales normalnie tą łąkę?

Tak orałem jesienią i siałem wiosną a doprawiałem przed siewem talerzówką. Łąka nie orana od x lat, darń przyorała się słabo ale udało się to jakoś doprowadzić do ładu.

Trzeba dobry pług mieć do takich rzeczy. Dobrze zaorzesz i inne zabiegi oganicza się do minimum. Ja dzisiaj dokończyłem orać kawałek pastwiska potraktowanego glifosatem. Zaorana na ok 27 cm. Jutro wał, bronowanie wzdłuż i w poprzek a potem zaciąganie włóką bruzd i innych nierówności a potem siew. To akurat zabiegi na piaskach.

Myślę że mój akpil nie jest taki najgorszy, aczkolwiek tutaj bardziej chodziło o to że łąka nie była ani spalona opryskiem czy stależowana przed orką i od lat nie była przeorana.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×