Skocz do zawartości

Informacje o zdjęciu Rabe Albatros HA 120 IV/80


17 komentarzy

Rekomendowane komentarze

te kółko sprawdza sie na małych polach

Tzn co przez tą wiadomość mam rozumieć? Złe kółko, dobre? Nie wiem jak w pracy zapewne kwestia ustawień, ale nie wystaje znacząco poza obrys maszyny oraz jest to kółko uniwersalne więc i do transportu. 

 

brałeś inne marki pod uwagę?

Tak był brany jeszcze pod uwagę kuhn, lecz w sumie o wszystkim zadecydowało to, że opryskiwacz i pług u jednego dilera, pokazy wypadły pozytywnie, test Top Agraru, jakość wykonania. 

 

Co do spisywania się jeszcze nie wiem, na dniach będzie uruchomiony. 

z tym kółkiem świetnie odorasz od granicy a jak jest z tylu to trochę ciezko ale znowu gorzej kopiuje teren wiec cos za cos

@up mam go 6 sezonów na swojej "kamienicy" i gdyby był delikatny to juž by go nie było. Bardzo wytrzymały i pieknie kryje , albatros wygrał już sporo konkursów co do jakosci orki. nawet w tescie w top agr... był na 1 miejscu

Może i na zdjęciu wygląda delikatnie, ale tak naprawdę to bardzo masywna i solidna maszyna. A jego masa około 1700 kg też mówi że nie jest to byle co. Co do głowicy nie jest ogromna, ale to też jest tylko 3+1, poza tym jak ktoś wspomniał wcześniej, nie sztuka zrobić wszystko wielkie aby imitowało solidną konstrukcję z byle jakiego materiału. 

Rabe mimo, że dużo nim jeszcze nie orałem, bo może z 15 ha i krótko go mam to śmiało mogę polecić. Co do GB to razem z Rabe są w jednej grupie i rabe chyba należy do Greforie besson jeśli dobrze pamiętam no i rabe wychodził cenowo taniej ;) 

  • Like 1

A łąki też wyorujesz? W następnym tygodniu będę miał na testy rabe I zobaczymy jak będą sobie radzić w łące . A gdzie kupywałeś jak można wiedzieć u korbanka? Z jakim ciągnikiem pracują u cb rabe ?

Koło podporowe masz hydraulicznie regulowane?

Przeczytaj instrukcje obsługi bo zabraniają montować kul ze zintegrowanym kołnierzem, powinny być oddzielnie kule i kołnierze.

 

@szymdoc

R47 nie będzie już produkowany, jego następca to R6.

Kule mamy odizolowane od kolnierzy, instrukcja przeczytana. Łąk nie miałem jeszcze okazji orac, ale myślę że bez problemu by sobie poradził, po kuku na kiszonke śladu nie ma. Koło jest ręcznie regulowane, hydraulicznie jedynie jest po obrocie odpychane. Kupowany w ROl-MAX.

Hmm , odkładnice ażurowe , rzadko spotykany widok . Podobno lżej idą ale też podobno zapychaja się w cięższej wilgotnej glebie , szczególnie po kukurydzy

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×